Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
wybaczcie, ale nie chcialo mi sie tlumaczyc.

Its one of the favorite topic in our DOJO. What can an AIKIDOKA do with a BRAZILIAN JUJITSU practioner?

My opinion (READ: OPINION) Technique wise Aikido is really rich compared to the B Jujitsu. It will be hard for a B Jujitsu to tackle down a well versed AIKIDOKA.

I have tried to spar with a B. Jujitsu practioner and has indeed proven this. He tried many times to knock me down and he just could not get a hold on me. I simply blended with him and he always end up in the mat. He asked me numerous times did you trip me? I said no. On the ground with the B Jujitsu on top of me ( We started with me lying down) I was able to do both IKKYO and NIKKYO on one of the hands holding me down. Once I have done this I just rolled over still holding his hand. We ended up with me in the kneeling position while the guy is on the floor still PINNED.

With my back on the mat, I learned that an Aikidoka should be aware of the following things:

1. The punches - with your back on the mat it will be hard to parry it, one should be fast to apply the locks. faster than the punches. Try not to keep his head close to yours if you want to avoid the punches. See number 3
2. The leg locks - don't let them do this.
3. The hold that makes your head closer to his - I had a hard time applying the locks under this position. I pushed his head first then applied the lock.
4. If all things fail in real life don't forget to gouge the eyes and bite into their ears or any part of the body for the matter.

I was suprised of the result. I said a while ago about a WELL VERSED AIKIDOKA, I am far from that. Don't get me wrong about that statement,I only meant " If I can do it, a not so well versed Aikidoka what more can a well versed one do?"

On the other hand I think It will be B Jujitsu all the way if ever an Aikidoka is in on the mat on all fours with the B Jujitsu on his back. One has to avoid that from happening.

Then again the end result will still be on the practioner.

Iam interested in your comments and opinions or even experience.



No wlasnie, jaki jest wasz "ekspirjens" w kontaktach z bjj (na macie)?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Mój uczeń z 1 letnim stażem bjj pokonał 3 dan-a aikido (17 lat treningu).
Nie wiem po co ta gadka? aikidoka za każdym razem dostanie baty, aikido nie zostąło stworzone do tego.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

wybaczcie, ale nie chcialo mi sie tlumaczyc.
[i]
No wlasnie, jaki jest wasz "ekspirjens" w kontaktach z bjj (na macie)?


Dzisiaj na nasz trening BJJ wpadli chłopcy z Aikido. Nie miałem za bardzo czasu aby im się przyglądać, ale chyba radzili sobie całkiem dobrze.
Trenowaliśmy np. atak dwóch oprychów na jednego i Aikidocy mieli w tej sprawie trochę do powiedzenia.
Generalnie uważam, że już bardziej Aikidoka poradzi sobie z BJJ-ejem, niż np. bokser. Ale to moja prywatna opinia i pewnie część ludzi już uznała że powiedziałem coś głupiego.
Wszyscy wiemy, że większość polskich BJJ-ejów to byli wcześniej Aikidocy. To chyba nie przypadek?
Silvio
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Po raz setny ta gadka i po raz setny ktoś opowiada, że BJJ jest nie do pokonania.
Fiodor z całym szacunkiem ale nie zgodzę się z tobą.
Nie chce mi się znów powtarzać, więc odsyłam do moich postów, one przedstawią mój punkt widzenia.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czekam na komentarze FIODOR
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Po raz setny ta gadka i po raz setny ktoś opowiada, że BJJ jest nie do pokonania.

Przeinaczasz YF, napisałem że aikidoka nie pokona bjj (wogole bjj jest do pokonania i jest pokonywane), chyba że sam "liznął" bjj lub czegoś podobnego. No z prostej przyczyny, w aikido nie ma parteru. Poza tym czy mamy jakieś przypadki wygrania aikidoki z bjj? Bo ja podałem znany mi przykład z polskiego podwórka.
  • 0

budo_raak
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Poza tym czy mamy jakieś przypadki wygrania aikidoki z bjj?


Nie wiem czy powinienem sie wogole wypowiadac na temat aikido, ale o ile mi wiadomo aikidoka nigdy nie wygra z bjj ani z nikim, bo aikidoka nie walczy. Ja przynajmniej nie walcze.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Generalnie uważam, że już bardziej Aikidoka poradzi sobie z BJJ-ejem, niż np. bokser.?


No ja myślę że jednak bokser ma większe szanse, bo ten przynajmniej potrafi się ruszać i uderzać, czego czysty aikidoka nie potrafi. A po sprowadzeniu do parteru obydwaj i tak "leżą".

Wszyscy wiemy, że większość polskich BJJ-ejów to byli wcześniej Aikidocy. To chyba nie przypadek?

Myślę że to przypadek, albo frustracja nieskutecznością aikido :wink: chociaż Karol zapowiadał powrót do aikido, dziwne zważywszy ile pomyj na niego wylał...
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Wlasciwie to po co sie spieracie,niech kazdy robi to co lubi.Mnie martwi co innego - w moim mniemaniu nauka sw powinna ksztaltowac rowniez umysl.Wielcy mistrzowie sa skromni i wyciszeni,zyja w zgodzie z otoczeniem i ze soba.
Po co chlopaki trenujecie ? Zeby byc lepszym od innych? Zeby walczyc?
Wiem troche o aikido i je kocham :oops: ,a do czego Wam -wielbicielom bjj potrzebna jest Wasza sw? Moze jednak chodzi tu o czlowieka?
Nie wazne co trenuje i tak zwycieza. :wink:

Niech SW nas lacza a nie dziela 8) :drinking: poklon
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Wlasciwie to po co sie spieracie,niech kazdy robi to co lubi.Mnie martwi co innego - w moim mniemaniu nauka sw powinna ksztaltowac rowniez umysl.Wielcy mistrzowie sa skromni i wyciszeni,zyja w zgodzie z otoczeniem i ze soba.
Po co chlopaki trenujecie ? Zeby byc lepszym od innych? Zeby walczyc?
Wiem troche o aikido i je kocham :oops: ,a do czego Wam -wielbicielom bjj potrzebna jest Wasza sw? Moze jednak chodzi tu o czlowieka?
Nie wazne co trenuje i tak zwycieza. :wink:

Niech SW nas lacza a nie dziela 8) :drinking: poklon


Paskuda, no widzisz ja trenuję bo sprawia mi to wielką radość. Trenowałem 7 lat Aikido, teraz tak wypadło że trenuje BJJ. I mimo że odnoszę wielkich sukcesów, często klepię w matę i przychodzę poobijany to lubię to, bo czuję że żyję. Podoba mi się pomysłowość a jednocześnie prostota technik. Lubię szlifować swoją kondycję. Itd.
Do tego dochodzi taka sprawa, że być może to mój ostatni rok trenowania, bo może w następnym urodzi się mi dziecko, może gdzieś wyjadę w świat więc cieszę się że mogę ćwiczyć.
Mam duży szacunek do Aikido poklon i do KAŻDEGO kto wylewa swój pot na macie. Szczerze mówiąc te wszystkie gadki że "BJJ jest najlepsze" już mnie nudzą i nie wiem po co ci ludzie coś sobie udowadniają.
pozdrawiam
Silvio
PS. I znów na forum Aikido jest dyskusja o BJJ :D
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Paskuda, no widzisz ja trenuję bo sprawia mi to wielką radość. Trenowałem 7 lat Aikido, teraz tak wypadło że trenuje BJJ. I mimo że odnoszę wielkich sukcesów, często klepię w matę i przychodzę poobijany


ooops! Miało być "NIE ODNOSZĘ WIELKICH SUKCESÓW" a napisałem jakbym odnosił. przepraszam za tę pomyłkę.
Silvio
  • 0

budo_piciu_
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
powiem tak! nikt tu nie ma racji bo każdy uważa że ta sztuka walki którą trenuje to jest najlepsza takn kto trenuje BJJ uważa ze BJJ jest dobra a AIKIDOWEC powie ze AIKIdO jest the best!!! :vamp:
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

Mój uczeń z 1 letnim stażem bjj pokonał 3 dan-a aikido (17 lat treningu).


a czy to TEN 3 dan AIKIDO, czy może jakiś inny?
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
To bez sensu, zeby w jednym czasie organizowac dwa zloty tych samych ludzi :)

Wnioskuje, zeby sprawe Wawy przelozyc na inny tremin.

Grey
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

To bez sensu, zeby w jednym czasie organizowac dwa zloty tych samych ludzi :)

Wnioskuje, zeby sprawe Wawy przelozyc na inny tremin.

Grey

Ty grey coś się urwał? chyba nie ten temat :)
  • 0

budo_q
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
wszyscy jestescie smieszni: aikidocy, bo probuja udowadniac skutecznosc czegos co skuteczne nie jest, a "brazylijczycy" bo jedyne co potrafia to gadac.
aikido powinno byc traktowane tak jak kapoera tzn. ciekawsza forma aerobiku.
bjj jest skuteczne, ale bjj to tylko czesc wiekszej calosci - walki jako calosci, na ktora skalda sie parter, stojka i uderzenia. to sa 3 nierozerwalne czesci. bjj powinno mniej gadac, a wiecej robic. wyniki powiedza same za siebie, nie trzeba wszedzie trabic BJJ JEST NAJLEPSZE. to dziecinne. wiecej szacunku dla innych, wiecej skromnosci, wiecej pokory. czas i tak wszystko pokaze.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

To bez sensu, zeby w jednym czasie organizowac dwa zloty tych samych ludzi :)

Wnioskuje, zeby sprawe Wawy przelozyc na inny tremin.

Grey

Ty grey coś się urwał? chyba nie ten temat :)


A ja uważam, że Rada Polityki Pienięznej jest zbyt ostrożna w obniżkach stóp procentowych! Na co oni czekają? Aż gospodarka zastygnie?
rotfl
Silvio
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
q napisał:

wszyscy jestescie smieszni: aikidocy, bo probuja udowadniac skutecznosc czegos co skuteczne nie jest, a "brazylijczycy" bo jedyne co potrafia to gadac.


Tyś chyba człowieku na głowę upadł. Każda sztuka walki jest tak skuteczna jak praca włożona w jej naukę i człowiek jej używający.

"Chroń to co przydatne, odrzucaj to co bezużyteczne. Zostaw to, cojest wyłącznie twoje"
Roy Harris
  • 0

budo_q
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
tys chyba czlowieku na glowe upadl i zyjesz w sredniowieczu. jestem daleki od przekonywania Ciebie o slusznosci mojej tezy. to tak samo jak mowienie o muzyce. muzyke sie slucha , a nie mowi o niej. tak samo jest ze sportami (sztukami walki). nie powinno sie o nich mowic tylko je uprawiac. to co napisalem w poprzedlim liscie nie jest teoretycznym tworem mojego inteleku tylko teza empiryczna.
i nie obrazaj sie prosze na ten fakt. wiem, ze czasem ciezko jest przelknac tabletke goryczy, ale TAKA JEST PRAWDA!!!
to na tyle. temat jest skonczony

pozdrawiam
  • 0

budo_q
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
ps. tym bardziej jesli sie powolujesz na samego roya harrisa!
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Roy Harris sam pokazał skuteczność Aikido na stażu w Szczecinie.
Skuteczność niektórych technik Aikido sam sprawdziłem.
Więc śmiem twierdzić, że jeśli uważasz że są nieskuteczne towidocznie kiepsko trenujesz lub nie opanowałeś podstawowej zasady Aikido : kontroli.

Ale dosyć już tego nie chce mi się ze wszystkimi na ten temat kłócić. Wielcy mistrzowie i specjaliści mówią swoje (zwykle przytaczam ich słowa) a adepci po zaeldwie kilku latach treningu twierdzą że coś nie gra...

Reszta jest milczeniem...
Słychać tylko śmiech
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024