Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Wow ,zacieklosc tej dyskusji jest interesujace,co za pasja 8)
Musze sie wybrac na trening bjj,albo na popis jakiegos mistrza,i dalej nie moge zrozumiec po co wam sprawdzac co jest lepsze.Ja tam lubie czekolade nadziewana masa orzechowa i tak samo owocowa :wink:
Po co sie spierac o cos co nie przyniesie zadnego pozytku,ale wlasciwie sie czepiam.Kiedys w akademiku toczylysmy powazna i zaciekla dyskusje nad wyzszoscia jednej stacji radiowej nad druga :drinking: wiec czemu nie -powodzenia :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
hehe.. nawet nie zdajecie sobie sprawy jak nudno bylo by na tym forum bez bjj-owcow :] ..

Mysle ze nie ma sensu przekomarzac sie, ktora sztuka/sport jest najlepszy, aikido, bjj, czy cokolwiek innego..
Mimo tego ze ktos trenuje najskuteczniejszy styl bjj, moze spotkac na ulicy wicemistrza europy w szachac, ktory rzuci mu szachowym pionkiem w oko i bedzie po walce :)



Bjj jest obmyslony dla ludzi tegich.. by najmniej :] i majacych trochu krzepy :] jak dla mnie to opiera sie na zasadzie przewrocic-obtluc-podusic-puscic :wink: (bez obrazy bjj :P ) Kiedy bjj-owiec natkie sie na wiekszego od siebie moze miec drobne klopoty.. natomiast aikido jest uniwersalne.. nie liczy sie waga twojego ciala, tylko technika+psycha..

Musze wam powiedziec, ze w moim klubie (Aikido Shudokan - to nie reklama :P ) kladzie sie duzy nacisc na psychike adeptow..
Sila waszych miesni oraz to co mozecie zdzialac znacznie slabnie, gdy jestescie negatywnie nastawieni.. wiec jak mawia jeden z naszych mistrzow.. Keep smilling :D

Ale o czym to ja mialem.. a ! kto wygra.. hm.. nie mozna porownywac styli.. powiem to po raz ostatni.. :]
Bjj to sport dla kilerow, a aikido to droga milosci, w ktorej chodzi glownie o to by unikac walki i rozlewu krwi.. no ale jak juz trzeba komus dojeb*** to trzeba :]

przeslanie :
Porownujcie ludzi! nie style..
sadze ze teraz bjj i aikido moga dac sobie duuuzego buziaka, i pomyslec o jakiejsc wspolpracy bo jedni od drugich moga sie wieeeele nauczyc.. :cmok:
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
drogi kolego z gliwic
kilka zdań sprostowania co do twoich wypowidzi

Bjj jest obmyslony dla ludzi tegich.. by najmniej :] i majacych trochu krzepy

nie wiem jak uzyskałeś takie rewelacje, ale muszę cię zmartwić. większość gości z sekcji bjj z gliwic to nie żadne misie, chyba dwóch gości jest większych ale bez przesady.

Kiedy bjj-owiec natkie sie na wiekszego od siebie moze miec drobne klopoty..


mam nadzieję że żartowałeś. MaxiBogus z tego forum wielkoludem nie jest a mnie gościa cięższego o dobre dziesięc kilo rozjeżdża bez problemu w kilkadziesiąt sekund(jak stawiam opór). właśnie bjj ma najlepiej dopracowany parter na świecie. najbardziej finezyjny.

Sila waszych miesni oraz to co mozecie zdzialac znacznie slabnie, gdy jestescie negatywnie nastawieni.. wiec jak mawia jeden z naszych mistrzow.. Keep smilling


też ćwiczyłem AS. i wiem o czym mówisz. tylko że są różne sposoby by mieć silną psyche. jedni mogą zarzynać się na rozgrzewce(my po prostu nie mamy na to czasu) a potem traktować się "nasty" nikajo czy shiho nage.
ja osobiście polubiłem sparingi i wierz mi "ostatnimi czasy" moja psyche ma się dobrze 8)

Bjj to sport dla kilerow, a aikido to droga milosci

nie sądzę by techniki bjj były bardziej brutalne niż te w AS. powiem więcej w gliwicach nie mamy czegoś takiego jak trening skierowany na streetfighting, ćwiczymy czysty sport dla przyjemności.

pozdrawia kolega z zabrza


ps. nie lekceważ szachistów :twisted:
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
ups.. sorry za dwa posty.. same sie tak jakos wyslaly :lol:

a wiec drogi kolego z zabrza.. :)

masz w 1oo% racje 8) w zyciu nie cwiczylem bjj a moje spostrzerzenia sa wysnute z obserwacji na pokazach i takich tam.. wiec moge sie mylic.. :roll:
wierze, ze jiu-jutsu ma naprawde piekne zalozenia, tak jak i aikido (te same korzenie) ale to co ostatnio wyprawiaja bjj-owcy, reprezentujac swoj styl poprostu jakos mnie od tego odpycha.. :)
bardzo chetne przyjde pocwiczyc do was na trening i przekonac sie jak naprawde to jest jesli podasz jakies namiary na wasza sekcje na priva..
ta.. znow masz racje .. AS jest cholernie brutalne :twisted: (bo przeciez bronic sie jakos trzeba :P ) ale nie uczy agresji, tak jak niektore sporty i gry komputerowe :bad-words: :)

piszesz ze wasz klub nie jest ustawiony na street fighting.. wiec pewnie cwiczysz normalne jj , to japonskie, ktore cenie i szanuje jak i inne sztuki walki.. do bjj jestem zrazony postawa ich wychowankow.. tylko tyle :)

btw. wiesz.. u mnie w gliwicach kiedy ide na tramway przechodze przez taki park, gdzie urzad miasta postawil kilka kamiennych stolikow dla szachistow.. i siedzi tam masa pionkarzy ze 20 przy jednym stolikow.. zawsze sram po gaciach jak tamtedy przechodze.. zeby tylko nie zwrocili na mnie uwagi.. :) limo

:peace: peace :)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Pedro

nie patrz na bjj polska przez pryzmat przywódców. "doły" po prostu ćwiczą i doskonalą się w walce.. "wielka polityka" nic mnie nie obchodzi.
u nas nie ma czegoś takiego jak jakiś szowinizm międzystylowy... ćwiczy u nas gość co ma zielony pasek w karate k. i instruktor aikido z czarnym pasem. i uwierz mi nie ma u nas na treningach indoktrynacji że jesteśmy the beściaki i ćwiczymy najlepszą rzecz na świecie.

piszesz ze wasz klub nie jest ustawiony na street fighting.. wiec pewnie cwiczysz normalne jj , to japonskie, ktore cenie i szanuje jak i inne sztuki walki.. do bjj jestem zrazony

przykro mi ale zmartwię cię- ćwiczę najprawdziwsze bjj.
można ćwiczyć bjj dla przyjemności, dla czystej satysfakcji. uwierz mi. przecież ty też ćwiczysz nie tylko pod ulicę, prawda?
ktoś mądry powiedział na tym forum że jeśli obsesyjnie ćwiczy się z powodu strachu przed agresją na ulicy to lepiej raz w miesiącu dostać w twarz i zając się czymś bardziej konstruktywnym.
pozdrówki
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
ano.. tolerancja dobra rzecz :) :D :)
u nas tez sie troche pomieszalo.. karate.. aikikai, renshin, kung-fu, jj ,
byl tez jeden z tae-kwon-do ale to juz totalny psychopata.. wyzywal kazdego na pojedynki :P kiedy kazdy go ignorowal wtedy sie zmartwil i odszedl :)
1. dlugo cwiczyles AS? jest tu pare elementow z jiu-jutsu.. tzn.. nie w samym aikido ale wielu instruktorow wprowadza je, bo rzeczywiscie czasem tego brakuje.. wiec w parterze tez nie jestesmy tacy zieloni :)
2. tak ogladam te posty i widze ".. wystarczy ze bjj-owiec rzuci sie w nogi"
".. wystarczy ze bjj sciagnie go do parteru i jest po walce" i same takie..
nie pomyslal ktos czasem jak trudno jest przewrocic dobrego aikidoke? :)
cala sila tej sztuki to TWOJA stabilnosc i brak rownowagi WROGA (mowie tu o stabilnosci fizycznej i psychicznej) :)
no.. ale ja sie nie kluce :) :peace:

ps. mowie powaznie.. daj namiar to wpadne na trening wymienimy doswiadczenia :)
  • 0

budo_jubei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
Pzwulcie ze przytocze cos z tak zwanej skarbnicy:

W aikido nie należy się bić, walka to śmierć.

i

Aikido nie jest sztuką walki z nieprzyjacielem i pokonaniem go. Jest drogą (Do, Dao) prowadzącą wszystkie ludzkie istoty ku życiu w harmonii jak w jednej wielkiej rodzinie.

A to mozna przelozyc do AIKIDO i DO BJJ (albo na odwrut , niejestem pewien):

Góra nie śmieje się z rzeki, ponieważ ta leży nisko, ani też rzeka nie mówi źle o górze, ponieważ ta nie może się poruszać

,,,,,DOBRE<< :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni

2. tak ogladam te posty i widze ".. wystarczy ze bjj-owiec rzuci sie w nogi"
".. wystarczy ze bjj sciagnie go do parteru i jest po walce" i same takie..
nie pomyslal ktos czasem jak trudno jest przewrocic dobrego aikidoke? :)
cala sila tej sztuki to TWOJA stabilnosc i brak rownowagi WROGA (mowie tu o stabilnosci fizycznej i psychicznej) :)
no.. ale ja sie nie kluce :) :peace:

To chyba piszesz o judo... :D
A przewrócić da się każdego.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido vs. bjj po raz naprawde ostatni
pedro

odp.1
półtora roku, wtedy kiedy zaczynała Ina, Marcin Laszczak i inni- wszyscy byliśmy trenowani prze sempaja Ediego.
powiem ci szczerze- parter bjj to zupełnie inna bajka niż parter w "zwykłym" jj. powiem ci szczerze- 30sekund z kimś średniozaawansowanym i klepiesz na mur-beton.

odp2.
wcale nie jest łatwo skutecznie wejść w nogi ale jak to wyćwiczysz- nawet jak gościu wie co zrobisz i tak nie tego nie uniknie- sam jestem najlepszym przykładem(nie tego co w nogi wchodzi, a tego co jest przewracany :) :) )

pozdrówki

ps. namiar na sekcję będę miał jak go dostanę pod koniec sierpnia bo chyba czeka nas mała przeprowadzka 8) wyedy wyślę ci priva
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024