Skocz do zawartości


Zdjęcie

najlepshe dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

najlepshe dojo
no w jakim dojo najlepiej wam się ćwiczyło?
piwnica ala rocky? a może super hala z lustrami i monitorami?

Dołączona grafika
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo

no w jakim dojo najlepiej wam się ćwiczyło?
piwnica ala rocky? a może super hala z lustrami i monitorami?


Miłe było dojo podobne do tego na zdjęciu, dużo przestrzeni i w ogóle, ale...
chyba najmilej wspominam dojo w siedzibie ekologów - w Źródłach. Pamiętam, że na ścianie była taka płaskorzeźba drzewa, ściany na zielono, a po treningu były samosy.... Niesamowity klimat.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
W tym dojo

Dołączona grafika
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Szczepan: też by mi się w takim najlepiej ćwiczyło ..... :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
ehhhh macie wy dobrze - my musimy przed kazdym treningiem maty rozkladac, czyscic i dopiero cwiczymy....

LM

ps. oddam sie za miejsce na dojo w Katowicach (po przystepnej cenie to miejsce)
:) :) :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Moje dojo nie jest moze specjalnie ladne,wlasciwie wiele ma pod wzgledem technicznym do zarzucenia (mata jest w porzadku ),za to panuje tu super atmosfera a to dla mnie jest najwazniejsze. 8)
Ciekawi mnie czy te super doja sa zaprojektowane zgodnie z zasadami feng shui.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo

Moje dojo nie jest moze specjalnie ladne,wlasciwie wiele ma pod wzgledem technicznym do zarzucenia (mata jest w porzadku ),za to panuje tu super atmosfera a to dla mnie jest najwazniejsze. 8)
Ciekawi mnie czy te super doja sa zaprojektowane zgodnie z zasadami feng shui.


A co takiego ten feng shui? nasze nie bylo zaprojektowane, tylko dostosowane z jakiego lokalu. No ale szef jest fanatykiem aikido...aha...i mamy air condition :wink: i naczej nie daloby sie cwiczyc na wysokich obrotach...
  • 0

budo_lara van der croft
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opolen

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
to paskuda: zgadzam sie w pełni że może nie najładniejsze, ale atmosferka ważna rzecz.Tylko cos z tymi dziurami trzeba by zrobić,a i klima by się przydała :wink: :)
Ale dobrze że jest, da sie przeżyć :) ważne że w ogóle jest :) bo na tym drugim bysmy sie nie zmieścili :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
to Szczepan:feng shui jest chinska sztuka znalezienia harmoni miedzy szeroko pojetym srodowiskiem a czlowiekiem,tak to rozumiem .W uproszczeniu mozna powiedziec,ze sprowadza sie to do wynajdywania dla czlowieka najodpowiedniejszego pod wzgledem energetycznym miesca (np. miejsca na treningi aikido :wink: ) ,a potem takie zaprojektowanie juz zamknietej przestrzeni ,aby niewidoczna dla nas energia '' pracowala'' dla nas,w wybranej dla nas dziedzinie zycia.Na ten temat napisano mnostwo ksiazek,ktore pewnie lepiej ode mnie wyjasniaja ten temat.
W praktyce sprowadza sie to czesto do sluchania swojej intuicji,tam gdzie sie dobrze czujemy,rozwijamy sie itp. tam jest OK. poklon
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Dołączona grafika

Dojo Piła 2000
  • 0

budo_biniu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Czesc,

A oto Dojo w Zielonej Gorze... Zdjecie troche ciemne, ale nie znalazlem nic lepszego gdzie bylaby widoczna jak najwieksza czesc Dojo. Na zdjeciu Sensei Piotr Kirmiel z grupa dzieicieca.

Dołączona grafika

Pozdrawiam - Adam
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Najpiękniejsze dojo w którym ćwiczę to takie, w którym jest mój nauczyciel. To nie żadna zgrywa, gdy go widzę wiem, że będzie na max ciekawie i to czyni dane dojo wyjątkowym miejscem, które pamiętam długo, reszta ... to szczegóły.


Pozdrawiam Wazeliniarz
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo

http://emiii.w.interia.pl/szablon_obrazki/Emi31.jpg

Dojo Piła 2000

Emi, gdzie to było, bo jakoś sali nie mogę skojarzyć...?
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Tam byla jakas szkola, ale adresu Ci nie powiem bo nie pamietam. To była duża biała szkoła...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo

to Szczepan:feng shui jest chinska sztuka znalezienia harmoni miedzy szeroko pojetym srodowiskiem a czlowiekiem,tak to rozumiem .W uproszczeniu mozna powiedziec,ze sprowadza sie to do wynajdywania dla czlowieka najodpowiedniejszego pod wzgledem energetycznym miesca (np. miejsca na treningi aikido :wink: ) ,a potem takie zaprojektowanie juz zamknietej przestrzeni ,aby niewidoczna dla nas energia '' pracowala'' dla nas,w wybranej dla nas dziedzinie zycia.Na ten temat napisano mnostwo ksiazek,ktore pewnie lepiej ode mnie wyjasniaja ten temat.
W praktyce sprowadza sie to czesto do sluchania swojej intuicji,tam gdzie sie dobrze czujemy,rozwijamy sie itp. tam jest OK. poklon


To wszytsko bardzo piekne, ale cala ta chinszczyzna, co to ma wspolnego z aikido :?

a te .........ehmh........energetyczne miejsca, to czym to sie przejawia, macie jakies liczniki Geigera czy cus?
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
To Szczepan: to mile,ze podtrzymujesz temat ,mozemy pogadac,o to tu przeciez chodzi. Wiesz Szczepan, chinszczyzna czy japonszczyzna wszystko to dziwactwo dla wiekszosci ludzi tzw. kultury zachodniej. Dla czesci moich znajomych aikido czy inne sw to tylko taka moda.
Wracajac do spraw energetycznych,na kazdym treningu slysze ,ze kazda technike mam robic z biodra,bo tam jest moja sila, moje centrum energetyczne ,slynne ki,w ktore pewnie wierzysz.
Sadze ,ze jest mozliwe ujarzmienie wolno krazacej energii,tym zajmuje sie feng shui. Dobrze Ci sie trenuje w dusznych,malych i brudnych salach?
Nigdy nie poczules, ze czujesz sie gdzies znuzony,po czym oduszczasz to miejsce i odczuwasz ulge. Dla mnie to wszystko jest ciekawe i godne poznania.Ale sie rozpisalam. :roll: poklon
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Najlepsze dojo to takie, w którym miesci sie dużo trenujących, bo w tym samym czasie mozna wiecej zarobic.
Ja mam niestety za male dojo....

:) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo

To Szczepan: to mile,ze podtrzymujesz temat ,mozemy pogadac,o to tu przeciez chodzi. Wiesz Szczepan, chinszczyzna czy japonszczyzna wszystko to dziwactwo dla wiekszosci ludzi tzw. kultury zachodniej. Dla czesci moich znajomych aikido czy inne sw to tylko taka moda.
Wracajac do spraw energetycznych,na kazdym treningu slysze ,ze kazda technike mam robic z biodra,bo tam jest moja sila, moje centrum energetyczne ,slynne ki,w ktore pewnie wierzysz.
Sadze ,ze jest mozliwe ujarzmienie wolno krazacej energii,tym zajmuje sie feng shui. Dobrze Ci sie trenuje w dusznych,malych i brudnych salach?
Nigdy nie poczules, ze czujesz sie gdzies znuzony,po czym oduszczasz to miejsce i odczuwasz ulge. Dla mnie to wszystko jest ciekawe i godne poznania.Ale sie rozpisalam. :roll: poklon


Dlaczego sie pytalem co tu robi chinszczyzna, bo przeciez japonczycy maja w duzej pogardzie wszystko co chinskie i nie biora nic wprost , tylko adoptuja i przeksztalcaja na swoja modle. Dlatego mysle ze takie proste przekladanie chinskich wierzen do japonskiego dojo jest nieuzasadnione.

Nie wierz nic a nic, jak ci ktos mowi ze robisz techniki dzieki Ki , robisz je dobrze jak prawidlowo uzywasz miesni, szkieletu i sciegien w swoim ciele :lol: Dlaczego nalezy uzywac bioder do robienia technik? Bo wokol bioder sa bardzo mocno rozwiniete miesnie, a poza tym, biodra sluza jako wielki "rotor" krecacy sie w rozne strony i jako staw przkazujacy moc z nog do rak (tak jak jakis rotor przekazuje moc z silnika na pasek klinowy). Kazdy elastyczny staw w ciele (rozpoczynajac od stawow w stopach) przkazujac moc w kierunku bioder wzmacnia ta moc kilkakrotnie, tym wiecej, im wiecej jest elastyczny. Potem stawy biodrowe przekazuja moc do barkow, lokci i nadgarstkow. Ot i cala tajemna energia Ki, jak widzisz nie ma zadnej potrzeby mistyfikowac prostych, fizycznych spraw.

Moje estetyczne potrzeby podczas treningu nie istnieja - no moze poza podziwianiem pieknych kobiet (ale kazdy moze miec jedna mala slabosc :wink: ) duzo wazniejsze jest dla mnie jakosc humanistyczna ludzi z ktorymi cwicze. Fakt ze wole, jak jest duzo tlenu, ale i do tego mozna sie przyzwyczaic..
Ja tez, tak jak ty, jestem ciekawy roznych nowych miejsc, nie waham sie nawet przed przeprowadzka za ocean 8) zeby zobaczyc ciekawe rzeczy...ale wystrzegam sie niepotrzebnego mistyfikowania :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
Ja za to jestem Wielkim Mistyfikantem :nie_powiem:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepshe dojo
najladniejsze dojo ?? hmm bedzie moja jak je zbuduje kolo mego domu.
pomarzyc dobra rzecz :-))

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024