Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Aikido to jest kompletny system walki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
o czym wy wlasciewie piszecie bo to sie nadaje do innego postu juz ...
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Same bzdury.
Nie warto tego czytać.
A tym bardziej wdawać sie w takie gadki
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Cooooooll!
co do noża.. kiedys sensje Kobayashi prowadził trenining z tanto (fajter pewnie nei wie co to- ale niech tam), sempajem był Cognard. Było spokojnie. Po pwenym czasie Kobayashi wyszedł na momment i zostawił senseja Cognarda jako prowadzącego. przy pierwszej technice uke wyskoczył do niego z nozem. cognard beznamietnie złamał mu ręke i prowadził trening dalej.

Podaj żródło tych rewelacji, kto przy tym był, a dwa faktycznie świadczy to nie najlepiej o cognardzie. O, złamał rękę uke, jest z czego być dumnym...
Powiedzcie mi kiedy będzie teraz cognard i gdzie w Polsce?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
żródlo? hmm sensej Wysocki. Kto napisał,że sensej Cognard był z tego dumy.
też bym tak zrobił n ajego miejscu. Po prostu japończycy chcieli udowodnić białemu,że nic nie potrafi.


Aiki
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

żródlo? hmm sensej Wysocki.
Aiki

Czy ktoś może to potwierdzić kto przy tym był? zresztą nie ważne spytam jak będzie w Polsce.
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Ja dla siebie znajduje bardzo dużo w aikido, ale nie zadaję sobie pytania czy jak będę w sytacji zagrożenia to aikido mi pomoże bo wiem że wtedy moge liczyć na swój spryt , szybkość i prostą bitkę i nie dlatego że aikido jest nieskuteczne, a dlatego że to ja jestem niedoskonały i dlatego że ja nie opanowałem tej sztuki wystarczająco.


Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

Rozne glupoty ludzie wypisuja. Gratuluje pieknej iluzji. Byle tylko przebudzenie nie bylo zbyt bolesne.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
to fiodor :
"Czy ktoś może to potwierdzić kto przy tym był? zresztą nie ważne spytam jak będzie w Polsce." nie badz smieszny

To WG:
"Rozne glupoty ludzie wypisuja..." nie rozumiemtej interpretacji

Aiki
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

To oni teraz egzaminuja w aikido combat? ;) .
Mysłałem za jako założyciel tej szkoły masz przynamniej 10-tego.

Co ty, myślisz że jak cognard nadam sobie 8 dana? :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

to fiodor :
"Czy ktoś może to potwierdzić kto przy tym był? zresztą nie ważne spytam jak będzie w Polsce." nie badz smieszny

słuchaj, nie ma w tym nic śmiesznego, normalne sprawdzenie informacji. Mnóstwo nasłuchałem się legend już w życiu. Spytam się żródła i wszystko będzie wiadomo, proste.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

To Fiodor : heheh.. nie przynoś wstydu swojemu nauczycielowi :-) ))))))
Co do parteru.. polecam poszerzyc wiedze o dział trzymań, duszeń, atemi w zwarciu, sporo tego. Masz material na jakieś 10 lat. Jeżeli te lata treningu aikido zmarnowałeś będąc nieuważnym :-) ))

Trzymania w aikido? buheehhe, atemi, duszenia? to chyba żart, no chyba że dodajecie trening jiujitsu i judo to rozumiem ale to świadczy właśnie o nieskuteczności aikido.
Btw. mam nie przynosić wstydu byłemu nauczycielowi? no to jak nazwiesz egzamin i nadanie mi 2 dana przez niego?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
dla mnie jest to smiesznosc. podważasz moje zdanei, sensjea Wysockiego.. to jest sugestia,że ktoś kłamie. mało to przyjemne

Aiki
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

dla mnie jest to smiesznosc. podważasz moje zdanei, sensjea Wysockiego.. to jest sugestia,że ktoś kłamie. mało to przyjemne
Aiki

Aiki to jest normalne, jeśli ty to tak widzisz twoja sprawa, ja nie traktuję sensei-ów jako nieomylnych bogów, wręcz przeciwnie.
Trzeba było podać dokładne informacje, skńczyły się czasy "legend", choć wcale nie twierdzę że w tym przypadku tak nie było.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
nie wiem jaki moze być powód zarzucania komus kłamstwa... ale.. różńi sa ludzie jak widac...


Aiki
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Aiki to jest normalne, jeśli ty to tak widzisz twoja sprawa, ja nie traktuję sensei-ów jako nieomylnych bogów, wręcz przeciwnie.
Trzeba było podać dokładne informacje, skńczyły się czasy "legend", choć wcale nie twierdzę że w tym przypadku tak nie było.



Pozostaje mi sie zgodzić z Fiodorem. Z mitami trzeba walczyc, gdyż zaciemniaja one prawdziwy obraz systemu. Aikido co z przykroscią muszę stwierdzić, obrosło w wiele takich mitów. Co nauczyciel to 100 opowieści o nim. nie twierdzę że 100 % z nich nie jest zgodna z prawdą.

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

nie wiem jaki moze być powód zarzucania komus kłamstwa... ale.. różńi sa ludzie jak widac...
Aiki

Może tak powiem: czy jeśłi wałęsa powie ci że da ci 100 milionów uwierzysz mu na słowo?
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
do WG
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

Rozne glupoty ludzie wypisuja. Gratuluje pieknej iluzji. Byle tylko przebudzenie nie bylo zbyt bolesne.[/quote]


Jesteś żałosny WG. Twój komentarz dorównuje Twojej głupocie. Twój świat uwarunkowany w którym żyjesz to jeszcze większa iluzja. Więc rozejrzyj się do okoła siebie i powstrzymaj się od głupich komentarzy bo szkoda czytać, lepiej uwaznie jeszcze raz przeczytaj zacytowany przez iebie fragment i zastanów się na ile pasuje Twoja wypowiedź.
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Dakhr - po co bierzesz udział w dyskusjach o aikido jak własciwie masz swoje wyrobione zdanie na temat tej sztuki walki i widzę że jesteś tutaj tylko po to żeby co jaki czas dowalić coś ludziom z aikido i samemu aikido, Tak samo Fajter...
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
do Mahakala, Aiki:

troche sie zagalopowalem, przepraszam.
Kazdy w koncu ma prawo do swojego zdania. Strasznie naiwne wydaje mi to przeciwstawienie: doskonala sztuka- niedoskonaly adept. Przyznam, ze mimo calej milosci do aikido :) , argumenty Fiodora wydaja sie byc jak najbardziej do rzeczy.
O wartosci aikido jako kompletnego systemu walki powiem wiecej za czas jakis, bowiem umowilem sie wstepnie na sparing z kumplem o podobnym stazu, tyle ze judo.
  • 0

GośćGuest_budo_Dakhr_*

Guest_budo_Dakhr_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?

Dakhr - po co bierzesz udział w dyskusjach o aikido jak własciwie masz swoje wyrobione zdanie na temat tej sztuki walki i widzę że jesteś tutaj tylko po to żeby co jaki czas dowalić coś ludziom z aikido i samemu aikido, Tak samo Fajter...


No nareszcie coś dotarło, przedstawiłem swoje stanowisko, zabrałem głos w dyskusji jako człowiek z poza środowiska Aikido, który miał z nim styczność. W zamian, ukrytymi podtekstami próbowało się zdyskredytować moją osobę i musiałem sie bronić (intencje tych podtekstów były dla mnie jasne)jako że staram się unikać chamstwa, użyłem do tego celu zgryźliwej ironni.
Jak chcecie "kiśić" sie we własnym środowisku to już wasza sprawa.
Jakoś nie obrażam się gdy ktos źle się wyraża o BJJ, najczęściej wynika to bowiem z niewiedzy. Ja stykałem sie jakiś czas z Aikido i to wystarczyło mi by wyrobić sobie zdanie o tym systemie.

budo_goniah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua/london

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Aikido to jest kompletny system walki?
Aiki napisal

Twoje wypowiedzi sugerują,że nie miałes zbyt dobrego sensja


i to Dakhr podsumowuje Twoje uwagi o o tym, że wg Twoich doświadczeń aikido jest do dupy. Wiem, że po 1,5 roku ćwiczeń jest się cienkim bolkiem i już. Mam szacunek do bjj bo jak mi Fiodor (2 dan aikido od shihana Wysockiego, a nie 1.5 roku w chujowej sekcji) mówi, że jest w porzu, to kładę uszy po sobie. Niemniej jednak wielu ludzi z aikido, których ogromnie szanuję udowodniło, że aikido jest skuteczne w walce i wyobrażam sobie, że mi osobiście w swoim czasie bardziej się przyda perfekcyjna irimi nage niż równie perfekcyjny sierpowy w walce z kolesiem 2 razy większym ode mnie (tu zaznaczam, że do perfekcji w obu jest mi b. daleko). Argument, że aikido trzeba ćwiczyć 50 lat żeby dało radę, jest nieprawdziwy - bo z moich obserwacji (nie doświadczeń) wynika że tylko może jakieś 10, jak Bozia dała talent.

respekt Taisho, Mahakala i Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024