Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niskie kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_tondzler
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Niskie kopnięcia
Mam pytanie (proste) - czy jest sens blokować niskie kopnięcia (na udo) ?

pozdrawiam Tondzler
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Jak ktoś naprawde umie kopać a ty nie zablokujesz to po 2-3 low kickach nie bedziesz mógł stawać na tej nodze.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Low kick i tak "zawsze" wygląda na niewinniejszego niż jest w rzeczywistości. Jak nie zablokujesz, nie przechwycisz..... to jak wyżej napisano po 2,3 silnych będziesz siedział na ziemi. A druga sprawa, jak low poleci Ci na kolano to masz po nodze nie tylko na okres tej walki. :evil: Po trzecie, jak mu umiejętnie wystawisz goleń, to może mu odejść na chwilę ochota kopania.
Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Hmm blokowanie goleniem. O ile pamietam low kicki zadaje sie wlasnie goleniem wiec czy zetkniecie mojej (blokujacej) nogi / goleni z goleniem kopiacego nie bedzie BOLESNE przestraszony
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Aviator! Czy Ty napewno wiesz o co chodzi w blokowaniu loka?
K_P
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Właśnie. Jak to jest z blokowaniem (chyba raczej neutralizacją niż blokowaniem) loków? Bo ja jak na razie korzystam zamiennie z metod dwóch: kolano do góry, albo "wpuszczenie" loka przez ugięcie atakowanej nogi lekko do wewnątrz, przechwyt i cośtam, w zależności od nastroju ;)

Z sensem? Jeszcze jakieś pomysły? Baaaardzo jestem ciekaw. :D

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
uchi mata - czyli low kick można zablokować, można przyjąć i można odejść. Blokowanie to wejście na sune uke czy wejście goleń na goleń - niezbyt przyjemne jak ktoś nieprzygotowany, ale dość skuteczne.
Przyjąć jest kilka sposobów spinania mięśni - oczywiście ból i dewastacja uda jest mniejsza, ale zawsze jest to przyjęcie. Polecam jedynie najtwardszym i najbardziej zaawansowanym zawodnikom. No i odejście - stosunkowo najlepszy sposób, ale wymagajacy idealnej koordynacji ruchowej i szybkości. Zazwyczaj jest możliwy przy bardzo, że tak powiem, zwizualizowanym technikom, zazwyczaj jest z kontrą również low kick. Ale jak ktoś kopie krótkiego lowka, takiego taiskiego a nie np. z karate to szansa jest właściwie żadna na odejście. To jest niskie, szybkie i paskudnie nieprzyjemne kopnięcie :)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

uchi mata - czyli low kick

tak samo się nazywa rzut judo -"wewnętrzne udo"
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

(...) czy zetkniecie mojej (blokujacej) nogi / goleni z goleniem kopiacego nie bedzie BOLESNE

Pytanie dla kogo bardziej
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Uzupelniajac liste sposobow Jarka, dodam jeszcze dwa sposoby:
* obok odejscia, niezle jest tez WEJSCIE na loka. W skrocie - wchodzimy (swoim udem) na noge oponenta, wtedy kiedy ona dopiero sie rozpedza, zatem uderzenie nie osiagnelo jeszcze wartosci maxymalnej. Mozemy "wchodzic" w kierunku kopniecia, jak i do przodu po przekatnej od kopniecia. Zatem uderzenie jest o wiele mniej destrukcyjne. Czesto i z duzym powodzeniem obydwa sposoby stosowalem. Oznacza to takze staly nacisk na oponenta. A z tzw. niesportowych, to atak wyprzedzajacy a'la konsetsu na golen, czy udo nogi atakujacej przeciwnika. Zwlaszcza jak zbiera sie do kopniecia z "niska" noga.
A w koncu najistotniejsza jest ruchliowsc i kontrola dystansu - to powoduje, ze wiele kopniec nie dochodzi do celu.
K_P
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Zgodze się z Kubusiem- lepsza niz blok jest neutralizacja porzez wejście do przodu wejśce w przód-bok, przekroki. blokowanie może byc niebezpieczne- podam wam przykład z mojego ostatniego sparingu.
Sparowałem z kolesiem "blokującym" każdego lowka. Z reguły staliśmy w lewej pozycji, aże lubie kopać uchi mate to sobie kopałem z wykrocznej. Partner zaczął blokować więc ja (coby się o jego bloki nie pozbijać) wchodziłem w kopnięcie jescze bardziej piszczelem , przysiadałem mocniej na podporowej i przeciągałem kopnięcie, które lądeowało tuż nad kolanem od wewnętrznej strony (lekko amortyzowane przez stopę blokującego). Po chwili wpadłem na inna kobinację- robiłem lekki przyruch biodrem(lewym)- koleś podnosił prawą nogę a ja wtedy sruuu prawy zewnętrzny lowkick na jego podporową- lewą (z przodu tuz nad kolanem)z mocnym przysiadem. Trzy takie kopnięcia załatwiły walke w ciągu niecałej pół minuty... :twisted:
Ufff.. ale sie rozpisałem
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

(...)uchi mata - czyli low kick

No, no Jarek, bez takich mi tu "przejęzyczeń"

uchi mata to tylko i wyłącznie wewnętrzny lowkick,
zewnętrzny to mawashi-geri-gedan lub po prostu low kick
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Fakt, trochę inaczej budowałem zdanie, ale masz rację.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

(...) Bo ja jak na razie korzystam zamiennie z metod dwóch: kolano do góry, albo "wpuszczenie" loka przez ugięcie atakowanej nogi lekko do wewnątrz, przechwyt i cośtam, w zależności od nastroju ;)
(...)
AdamD

Adam,
Masz szcęście że nie zarobiłeś porządnego lowka na tą "skręconą lekko do wewnątrz nogę"- przyjmując w ten sposób narażasz się na kopnięcie w bok nogi, idealnie pomiędzy mięsnie (dodatkowo grubość mięśnia w tym miejscu jest min., drugi czuły punkt to tuż nad kolanem od zewnętrznej strony (przyczep nad rzepką))- efektem może być międzymieśniowy krwiak który będzie Ci przeszkadzał w chodzeniu i siadaniu przez nawet 2 msc (uczucie jakby ktoś ci kawał wiedelca w srodek włożył). Jak juz chcesz przyjmować "twardo" to w trakcie kopnięcia jescze bardziej przysiądź w dół (lekko) lub przesuń kolano lekko do przodu (stopy w tym czasie w tym samym miejscu)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

Adam,
Masz szcęście że nie zarobiłeś porządnego lowka na tą "skręconą lekko do wewnątrz nogę" [...] Jak juz chcesz przyjmować "twardo" to w trakcie kopnięcia jescze bardziej przysiądź w dół (lekko) lub przesuń kolano lekko do przodu (stopy w tym czasie w tym samym miejscu)

"widelec w udzie"... przestraszony
Solidnego loka zarobiłem tylko raz i przypadkiem, i wolałbym tego nie powtarzać nigdy więcej... Ciężko jest coś opisać słowami żeby dać wszystkim precyzyjny obraz, ale nie wiem, czy nie mówimy o tym samym... W każdym razie tak +/- przyjęcie uderzenia na zewnętrzną tylną część uda, które "ucieka" przed kopnięciem... To to :?:

No i oczywiście, odejście/dojście do kopiącego, ale w temacie było "blokowanie" więc jakoś jednego z drugim nie skojarzyłem. Ostatnio w ogóle jakoś jestem lekko rozkojarzony :roll: I nie mam na nic siły :( i tylko ciągle spać mi się chce :sleeping: To chyba ta pogoda...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Poza tym uginając nogę do wewnątrz czyli w kierunku kopnięcia praktycznie ją składasz w w taki sposób jak to zrobi celne kopnięcie. Można zarobić w bok - KAMIKAZE opisał skutki, a poza tym kolano w bok się nie zgina. Nie ma też mięśni które by je usztywniły w tym kierunku. Lepiej jest przysiąśc tak jak pisał Kamikaze i odrobinę skręcić kolano na zewnątrz. Podstawiamy wtedy czworogłowy uda - jeden z większych mięśni na ciele.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia

Ciężko jest coś opisać słowami żeby dać wszystkim precyzyjny obraz, ale nie wiem, czy nie mówimy o tym samym... W każdym razie tak +/- przyjęcie uderzenia na zewnętrzną tylną część uda, które "ucieka" przed kopnięciem... To to :?:

A ja wiem?, zrób sobie zdjęcie to Ci odpowiem :)
A do tego czasu przyjmuj lowki na zewnętrzną część uda- ale przednią (tam gdzie jest najgrubsza warstwa mięśni) i nie skręcaj tej nogi do wewnątrz (szkoda nóg i przede wszystkim kolana!!!)

Ostatnio w ogóle jakoś jestem lekko rozkojarzony :roll: I nie mam na nic siły :( i tylko ciągle spać mi się chce :sleeping: To chyba ta pogoda...
Pozdrawiam,
AdamD


No prosze kolejny meteopata :) :) :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Poza tym jeszcze jedno. Wiem to z wlasnych doswiadczen. Jak ktos mi "chorobliwie" blokuje loka poprzez podnoszenie nogi i nadstawianie kosci goleniowej, to go " tak ze trzy razy "macne" i w koncu, ciagle w (formie loka) zadaje bardzo niskie kopniecie pod ta blokujaca noga i wycinam na jego druga (kop w lydke). Bardzo czesto "wchodzi".
Acha... Jeszcze jedno... Blok goleniem nie polega tylko na nadstawianiu, czy zastawianiu sie przed "nadlatujacym" lokiem. Polega tez czesto na wychodzeniu goleniem (ruch z biodra) przeciw uderzeniu zanim ono osiagnie wartosc maxymalna. A najczesciej noga broniaca jeszcze wykonuje ruch amortyzujacy, czescia od kolana w dol (os kolana), jesli lewa noga, to w kierunku prawym (od dolu do gory). Zderzanie goleniami zdarza sie. I czesto konczy w szpitalu. Jak roku temu dla jednego zawodnikow na Pucharze Polski w Kielcach.
K_P
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Wczoraj kumpel mi pokazywał jak potrafi blokować mocnego lowka dłonią. Próbowałem kilka razy ale działało to bardzo destrukcyjnie na staw nadgarstkowy - dopiero po jakiejś chwili zauważylem, że on miękko prowadzi nogę oporując nim uzyska maksymalną prędkość i siłę. Wyglądalo ciekawie, acz jak dla mnie mimo wszystko niezbyt bezpiecznie.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Niskie kopnięcia
Jarek trzeba było wywinąc nogę i kopnąć na głowę to bu mu sie odechciało takich cudów :)

Jak juz blokujemy te nieszczęsne lowki to miękko a nie "piszczel w piszczel 8O ". Pawidłowo wykonany blok powinien spowodować "rozmycie siły" poprzez wychamowanie nogi przeciwnika i rozłożenie siły pod katem i nie powinno was nawet zaboleć.
Dodatkowo na osbę o podobnej wadze mozna do tego bloku, po przyjęciu na nogę próbowac wejść do przodu ciałem i (cały czas stojąc na jednej nodze) drugą proóbować (golenią) "odepchnąć/ przepchnąć" poprzez lekie wyprostowania podniesionej nogi w kolanie (odrzucić jego nogę do tyłu) przeciwnika. Znakomicie wytrąca z równowagi i oponent jest przez sek zupełnie zaskoczony z reguły aby ja odzyskać robi ruch rękoma w dół :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024