Skocz do zawartości


Zdjęcie

repliki broni na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_blindwarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dresiarskie,kałuszyńskie zadupie

Napisano Ponad rok temu

repliki broni na ulicy?
mam pytanie :
czy w sytuacji zagrożenia w ogóle móżliwe jest zastraszenie oponenta zabawką?
czy może jest to kwestia psychiki defensora?
jeśli wyciągnę do kolesia np Glocka na kulki ,to jakie mam szanse?
napiszcie co myślicie...
pozdrawiam,blind...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: repliki broni na ulicy?
Właśnie, a ja zapodam temat od drugiej strony: jeśli wyciągnę prawdziwego Glocka to czy efekt nie będzie odwrotny - "ty, wypierd@&@j z tą zabawką!!!"? Wtedy trzeba by już strzelać w powietrze... Na rynku jest kupe pistoletów na kulki BB i większość kolesi wie, jak wygląga Glock czy Sig Sauer. Wtedy mogą w prawdziwe zagrożenie bronią wbić laskę, co może okazać się dla nas bardzo niewygodne.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: repliki broni na ulicy?
Pistolet na kulki .. owszem ... badziewie na ulice bo latwo dosc poznac ze to replika. Natomiast interesujace wydaja sie wiatrowki wygladajace jak repliki broni (oczywiscie mowie o tych malych - w formie pistoletu). Sa maszynki zasilane gazem z naboju CO2, z magazynkiem srednio na 15-20 srucin. Ze wzgledu na calkiem spora predkosc poczatkowa srutu (ok. 160 m/s) i mala odlegosc od celu mozna tym zrobic duze kuku. Sa jednak dwa ale.
1. Jak sie zle przyceluje (np. twarz - glownie oczy i czolo itp) mozna faceta zabic - no ale mam nadzieje ze nikt rozsadny nie strzela w glowe
2. Nawet jak sie nie celuje w glowe to przy takiej predkosci srutu mozna i tak zrobic kuku.
Z drugiej jednak strony .. strzal w lawke z ktorej pojda drzazgi .. czy np w latarnie czy pobliska szybe... (tego oczywiscie nie polecam ... nie jestesmy chuliganami :) ) ktora sie rozpryskuje moze goscia nieco otrzezwic.
Nalezy sie jednak liczyc z mozliwoscia ze przeciwnik moze miec ostra bron ... a wtedy :angel: a jak sie trafi na szybkiego zawodnika ... to mozna oberwac z wlasnej pukawki
A poza tym ... zeby uzyc takie wiatrowki trzeba jednak miec pewna determinacje. Moze nie az taka jak przy broni ostrej .. ale jednak majac swiadomosc ze mozna kogos zabic , mozna sie zawachac ...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: repliki broni na ulicy?

Pistolet na kulki .. owszem ... badziewie na ulice bo latwo dosc poznac ze to replika.


Nie tak łatwo, chyba że po średnicy lufy, ale kto ci zaświadczy, że koleś nie ma prawdziwego pistoletu z układem konwersji na 5,6mm (.22). Po zmroku nie poznasz.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: repliki broni na ulicy?
Replika pistoletow Umarex jest rewelacyjna. Sa to wiatrowki 4.5mm na CO2 i wykonane super jako wierne kopie oryginalow. Na gladka lufe nie trzeba zezwolenia, ale na gwint juz owszem. Polecam zwlaszcza modele: Walter CP88 (nie do odroznienia dla 90% chlopa z odleglosci kilku metrow), COLT1911 (ja mam taki i sobie chwale), Beretta 92FS. Z tymi pukawkami mozna kogos wystraszyc, ale pamietajcie, ze bandzior moze miec ostra pukawke.
Co do skutecznosci. Ma to magazynek na 8 strzalow. Predkosc poczatkowa zalezy od typu srutu: od 110m/s do 180m/s (stalowy srut high power). Celnosc to ok. 3cm z 10m. Srut high power przedziurawia skore czlowieka i wchodzi minimalnie w cialo (znajomy strzelil drugiemu w plecy, bo sie zalozyli, i zwyklym srutem wgniotl mu koszulke do plecow z odleglosci do ok. 10m).

Ale jak komus zrobicie krzywde, to krymianal, bo pewnie podpadnie to pod par. o przekroczniu zasad obrony koniecznej, z wykorzystaniem niebezpiecznego narzedzia, itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024