Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza rolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
to Kenny:
bo nie umiesz :-)))

Aiki
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Aiki.... przy mae ukemi przetaczamy się po przekątnej pleców, nie wiem jak u ciebie ale ja wzdłuż pleców mam takie cos jak kręgosłup, i skoro pad jest po przekątnej pleców więc chciał nie chciał w pewnym momencie musimy na ten kręgosłup natrafić. Jestem szczupły i troszkę czuje kręgi na betonie czy parkiecie. Dlatego właśnie w takich sytuacjach zawsze robie wysokie pady....

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
To Kenny:
Przy wysokim padzie lądujesz na jedna z łopatek by wstać i tak kręgosłup styka się z parkietem. Oki - doki.. ae-ukemi jest technika do nauki padów, szybkie ukemi(wysokie) jest już techniką ' bojową' . Poza tym .. nie wiem czemu czułem,ze Ci żebra wystają... :-))))))
Aiki
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

Przy wysokim padzie lądujesz na jedna z łopatek by wstać i tak kręgosłup styka się z parkietem.


Aiki: spadasz na lopatke przy wysokim ukemi?????
no ciekawe... to moze dlatego na starosc masz klopoty (tzw: mikrourazy :-) )
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
To LuMa :
po 17 latach .. jakoś nie mam .. Oprócz kolan.. no ale to zrozumiale

Aiki
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Aiki... cos widze tu pewne róznice w padach, może poprostu jeseśmy z różnych federacji :wink: Przy wysokim padzie staram sie upaść na początek na rękę żeby zamortyzować pad, łopatka itd jest troche później, chyba że tori inaczej zdecyduje i przyspieszy mój ruch obrotowy :-)

Pozdrawiam
Adam
P.s. ... a co żeberek to tylko tak Ci sie wydawało :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
to Kenny:
A tam federacje... kiedyś po prostu zlamiesz ręke..
btw
ciekawe czy przy naprawde szybkim padzie zdążysz wyciągnąć ręke?

Aiki
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Przecież Kenny nie spada całym ciałem na rękę ani na rękę zgiętą w łokciu, tylko AMORTYZUJE upadek... ale co tam, Aiki jak zwykle wie lepiej :)
  • 0

budo_a-michael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
powiedzcie jaki ma sens cwiczenie ukemi na macie? bo nie rozumiem... u nas byl od razu parkiet, a potem to np. mocne popchniecie w plery i ukemi, albo ukemi z rozbiegu przez dwa materace....
przeciez ukemi to ratunek przed kontuzja w wypadku upadku, czy nie???


ps: kumpel ostatnio mial wypadek na rowerku i gdy frunął przez kierownice to sie pieknie zlozyl i wykonal piekne ukemi, he he i zyje....
  • 0

budo_a-michael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
powiedzcie jaki ma sens cwiczenie ukemi na macie? bo nie rozumiem... u nas byl od razu parkiet, a potem to np. mocne popchniecie w plery i ukemi, albo ukemi z rozbiegu przez dwa materace....
przeciez ukemi to ratunek przed kontuzja w wypadku upadku, czy nie???


ps: kumpel ostatnio mial wypadek na rowerku i gdy frunął przez kierownice to sie pieknie zlozyl i wykonal piekne ukemi, he he i zyje....[list][/list]
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Aiki... o moja reke Ty sie nie boj. Robie pady tak jak mnie uczyli mądrzejsi odemnie i jakoś przez pare lat sobie nic nie połamałem podobnie jak wiele innych osób tak padających. Ręka ma służyc amortyzacji, a nie padaniu na nia - coś jak przy mae ukemi ale skoro ćwiczysz 17 lat to chyba dobrze o tym wiesz. Takie wykonanie padu zapewnia naprawde miękkie lądowanie i naprawde nie widze tutaj momentu gdzie ta ręka mogłaby sie złamać.

A-Michael... sens ćwiczenia ukemi na macie?? Taki że jeśli przychodzi do klubu nowicjusz, który nic nie ćwiczył to sie tak nie poobija na macie jak na pewno by to miało miejsce na parkiecie. Czy wysokie pady też odrazu ćwiczyliście na parkiecie, nie wspominając o padzie takim jaki robi uke przy iriminage.

"albo ukemi z rozbiegu przez dwa materace.... " .... i pad na parkiet???

Adam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Co do ukemi to mi sie przypomniala taka historia: 2 lata temu, jeden gosciu od nas z dojo, co duzo jedzi na takim czadowym motorze, 1200 cm3, na autostradzie to tylko gumy dymia....
Kiedys jechal grzecznie za jakims samochodem, i jak ogladal sie do tylu zeby go wyprzedzic to jadacy przed nim samochod zachamwal na maxa. Chlopak tylko zdarzyl sie wybic nieco do gory, motor wjechal POD samochod a on wolnym lotem przelecial ponad samochodem i spadl przed maska, wykonal miekkie ukemi, tak, ze nawet butelka doskonalego wina francuskiego ktora wiozl za pazucha sie nie zbila. Oczywiscie do dzis nie pamieta jak to sie stalo dokladnie, ukemi zrobil odruchowo. Potem ze 3 tyg nie mogl cwiczyc bo mial wszedzie siniaki, ale nic nie polamane!
Od tego czasu cwiczy jeszcze bardziej gorliwie, wcale mu sie nie dziwie :lol:
  • 0

budo_a-michael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
ano wysokie tez od razu, moze to bylo spowodowane tym ze nie mielismy wtedy maty :)
ale nie powiem, przez 3 miechy to bylem tak posiniaczony ze strach, maście i inne takie specyfiki to byly na porzadku dziennym....
ale za to dzisiaj zaden pad mi nie ztraszny.

no i twarde podloze koryguje szybko bledy, co nie???


tak, takie panterki tez na parkiet, oj boli, boli....
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
To Kenny: generalnie mnie to wali co sie stanie z twoją ręka.. Bo nie jestem twoim nauczycielem. Ale moje doświadczeni mi mówi,ze wysuwanie ręki podczas padu (szybkie ukemi0 kończy sie prędzej czy później kontuzją. Aha i jeszcze jedno.. to ,że reka uke dotknęła pierwsza tatami sugeruje ,zę uke skacze i nie atakuje szczerze.. czyli pic na wode , fotomontaż.

Aiki

Z całym szacunkim
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

.. to ,że reka uke dotknęła pierwsza tatami sugeruje ,zę uke skacze i nie atakuje szczerze.. czyli pic na wode , fotomontaż.

Aiki

Z całym szacunkim


Bez szacunku ale chyba gówno wiesz: ręka pierwsz amortyzuje, chociaż można oczywiście robić twarde pady "bez rąk" :)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Gdy trafiłem po raz pierwszy na Karową, do sekcji z linii JW, (za wiedzą Piotra Czerkasa) sensei prowadzący podczas rozgrzewki zakrzyknął:
O! On jest z Aikikaiu!
Po czym to poznał? Po padach, po wysokim yokomen uchi. U JW tak się nie pada, być może ze względów podanych przez Aikiego. Ale jeśli się tego nie ćwiczy, to nie można mówić, nie, od tego boli to a to, bo się tego po prostu nie umie na tyle dobrze, żeby nie bolało. Miałem bezustannie posiniaczone plecy przez pierwsze pół roku ćwiczenia aikido, a teraz bez bólu mogę padać na twardo i przetaczać się mae ukemi po betonie. Kwestia reningu. A kontuzja zdarzyć się może zawsze. IMHO jeśli umie się kontrolować padanie, niebezpieczeństwo jest o wiele mniejsze. A, i zdażył mi się rok temu upadek z roweru na śliskiej nawierzchni. Ukemi nic nie pomogło, leżałem na ziemi, nim zauważyłem, że w ogóle jest coś nie tak. Mój układ nerwowy nie zdążył zareagować.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
To Grey: good.
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
Musze zgodzić sie z Grey'em.
Dla mnie temat przejdzie do działu "różnice federacyjne". Ja robie pady tak jak mnie uczyli dużo bardziej doświadczeni odemnie i przynajmniej narazie zostanę przy swojej, a dokładniej przy ich metodzie padania.

Pozdrawiam
Adam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka
To Kenny :
very well
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsza rolka

U JW tak się nie pada, być może ze względów podanych przez Aikiego.


A to ciekawostka. To JW shihan przerzucil sie na daito-ryu?

To Aiki: ktora czesc ciala styka sie z mata jako pierwsza przy twardym padzie (np. od shiho nage)?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024