Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na masę do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Dieta na masę do oceny
Witam wszystkich , poniżej jest dieta na masę którą chciałbym żebyście ocenili czy jest dobra czy nie i ewentualnie dodali wszystkie swoje sugestie albo zamienniki żarełka . Z góry naprawdę wam dziękuje za wszelkie odpowiedzi bo naprawdę chcę ułożyć dobrą dietę która będzie robić swoje:)

Wzrost : 190 cm
Waga : 90 kg
Wiek : 16
Cel : Czysta masa


8.30

Płatki owsiane 100g
Mleko 200g
2-3 Jajka kurze ( jajecznica )

11.30

Odżywka 40 g
Chleb razowy 150g

( i tutaj pytanie moge sobie położyć plaster szynki z kurczaka + np: pomidor , ogórek albo sam pomidor z masłem naturalnym )

Oliwa z oliwek 10ml ( dojdzie olej lniany to będę go brał )

14.30 - 15

Ryż czasami Ryż Brązowy ( zależy co mam na stanie aktualnie) 100g
Pierś z kurczaka 150g

( Sos : jogurt naturalny z czosnkiem ) można dodać trochę grochu albo kukurydzy z puszki ? bo aktualnie tak robię ale nie wiem czy to dobrze


16.00 - trening

17:30

Carbo 40g ( jak dojdzie to będę brał gainera np : mammoth 2500 )

19.00-30

Chleb razowy 150g
Makrela 150 g ( albo tuńczyk )

23.00

Serek Wiejski 150g/ Albo 150 gram twarogu ( z tyci dodatkiem miodu albo jogurt naturalny )
Oliwa z oliwek 15ml

Oprócz tego codziennie biorę omega 3 w tabletkach , i między przerwami czasami owoce zjem melon , jabłko , nektarynka , pomarańcza

Pozdrawiam :ok:
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
wyglada spoko , zacznij na tym zarciu leciec i zobaczysz co sie bedzie dzialo
i wtedy dodasz albo odejmiesz kalorie
a pozatym to ile B/W/T wychodzi z tego ?
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
gdybym wiedział jak to się liczy albo skąd wziąć takie info to sam bym obliczył:) diete w sumie sam ułożyłem z pomocą innych przykładowych=P . jak mowisz że spoko to się ciesze:) poczekam jeszcze na wypowiedzi innych kulturystów ;)
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

( i tutaj pytanie moge sobie położyć plaster szynki z kurczaka + np: pomidor , ogórek albo sam pomidor z masłem naturalnym )


tak, sam chleb jeść to bez sensu.

19.00-30

Chleb razowy 150g
Makrela 150 g ( albo tuńczyk )


tu bym proponował kuraka/wołowinę/+ryż, jaja a raz na jakiś czas możesz dawać makrelę z pieczywem, czy tuńczyka.

Policz BTW tak jak hepatil pisał.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - myślę, że to CI pomoże.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
Z tabeli wyszło mi tak

KCAL
2859,79

Białko
147,32

WW
302,00

Tłuszcze
112,68

tylko trochę dziwnie bo akurat niektórych produktów tam nie było takich jak ja kupuje ale wziąłem jakieś ;p . To wszystko bez odżywki 40g bo nie było tam akurat takiej jak mam.

szafik , ale zamiast makreli walnąć kuraka/ ryż itp co tam napisałeś czy po prostu wywalić ten chleb i makrele i dać np ryż 100 gr i piers z kurczka/wołowine 150 gr?
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

KCAL
2859,79

Białko
147,32

WW
302,00

Tłuszcze
112,68


Za mało kcal, białka i tłuszczy. Jaką masz tą odżywkę? Białka powinno być przy Twojej wadze minimum 170-180g. Odlicz sobie z tego co sumowałeś białko, które nie jest pochodzenia zwierzęcego, czyli np z pieczywa, warzyw itd.

Dobra proporcja dla Ciebie jeśli chodzi o węgle i białko to:
B: 1g/1kg masy
W: 5g/1kg masy - od tej wartości możesz zacząć, a jak będzie słabo szło to dodasz. Jak będzie natomiast zalewało, to obetniesz, ale zalewać nie powinno. Przy tej ilości, jaką podałeś, to mógłbyś robić redukcję, jakbyś zwiększył białko do 2,5g/1kg hehe, a redukować nie chcesz.

szafik , ale zamiast makreli walnąć kuraka/ ryż itp co tam napisałeś czy po prostu wywalić ten chleb i makrele i dać np ryż 100 gr i piers z kurczka/wołowine 150 gr?


lepsza po prostu byłaby kura, bądź wołowina, zdrowe tłuszcze są ważne, ale nie po treningu zaraz. Poza tym dorzucasz je w innych posiłkach, więc gicior.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

Jaką masz tą odżywkę?


vitalmax , ale już prawie koniec i będzie mammoth 2500 albo mutant mass .

czyli ww 450 a białka 225 ;p . z twoim przelicznikiem

Ale tony żarcia trzeba jeść na tą masę;p . A tych braków ww i białka gainerem nie uzupełnie za bardzo?

Kurde czyli jednak dieta do dupy? . Chyba będę musiał iść komuś zapłacić kto mi ułoży dobrą dietkę albo jakoś tą podrasować żeby było w miare dobrze bo raczej wątpie że coś dobrego samemu się ułozy ;p zwłaszcza że nie mam ogromnej wiedzy w tej dziedzinie :chytry:
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
moja rada to zacznij ta diete stosowac , bo tak to co chwile ktos ci napisze co bys mogl zmienic i nigdy nic nie ulozysz...
zaczniesz jesc to bedziesz widziec czy jest ok , czy trzeba cos zmienic
jak ma byc masa to nie widze wiekszego sensu liczenia kalorii , musisz jesc od groma i tyle...
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
Spokojnie.
Schemat diety jest jak najbardziej ok. Musisz podbić tylko kcal. Bo jak na wagę 90kg, masa nie będzie szła w górę. Lepiej wydać 15-20zł więcej niż stracić 60-70zł na lichej diecie, która nie wiele da.

Tak jak pisał szafik.
w/w ~5-6g na kg masy
białko 2-2,5g na kg masy
tłuszcze ~1g na kg masy

Skoro podliczyłeś ile masz BTW i ci brakuje, to w każdym posiłku dodaj w/w, białka. Policz jeszcze raz i ewentualnie znowu trochę podbij ciężar produktów.

Po treningu podbij ilość carbo bo 40g to za mało. Nie wiem jak się czujesz po zjedzeniu warzyw przed siłownią, jeśli jest całkiem ok, to możesz jeść, jeśli nie bardzo to przerzuć je do posiłku po treningowego.

Kalorie możesz podbić oliwą z oliwek, orzechami (między posiłkami) albo też masłem orzechowym, inne orzechy, migdały też wchodzą w grę. Do tego pij dużo.

I pamiętaj ćwicz nogi, a będziesz dziękował :D
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
Dziekuje wszystkim za wszystkie odpowiedzi:)

I pamiętaj ćwicz nogi, a będziesz dziękował


Wiem mimo że priorytet u mnie to ręce i klata to nóg nie zaniedbuje ;P u mnie na siłowni tak żadko te maszyny na nogi są używane że szok. Chyba ja ich najczesciej uzywam ^^.

Węglowodany to hm problem chyba nie jest uzupełnić gorzej z tym białkiem:P

Nie wiem jak się czujesz po zjedzeniu warzyw przed siłownią,

w sensie paczka z biedronki mrożonych warzyw czy surowy kalafior/brokuły ugotowane:P?

Po treningu podbij ilość carbo bo 40g to za mało.

W sumie mam gainera tego vitalmaxa to moge brać na siłke 100g np :P

masłem orzechowym

O kurde a myślałem że nie można tego jeść:) to wiem z czym kanapki już będą szły:P , tylko też właśnie takie pytanie to wszystko trzeba ważyć na gramy i patrzeć z tylu na opakowaniu ile jest w/w białka itp i potem znów liczyć i tak ciągle:P? bo mnie ciekawiło zawsze czy wy wszystko co spozywacie miezycie , wazycie i uwzgledniacie w diecie np zjem sobie troche rodzynek tutaj sosik z jogurtu naturalnego itp ale diety się trzymam a do tego nie dodaje tych kalori co miały rodzynki i jogurt . ;)

Bo jak na wagę 90kg


Tylko nie myśl że ja spaślak jestem:P jestem muskularny i zadowolony bardzo ale chce mieć tego więcej . a miesnie wazą wiecej niż tluszcz ^^

W końcu znalazłem forum gdzie ludzie są sympatyczni i bardzo chętni do pomocy :ok:
PS: z 2-3 litry dziennie starczą picia wody ?
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

Wiem mimo że priorytet u mnie to ręce i klata to nóg nie zaniedbuje ;P u mnie na siłowni tak żadko te maszyny na nogi są używane że szok. Chyba ja ich najczesciej uzywam ^^.

Węglowodany to hm problem chyba nie jest uzupełnić gorzej z tym białkiem:P


Generalnie w/w czy białko to nie problem, bo wyboru produktów jest cała masa, gorzej z caną tych produktów. 1kg wołowiny w biedronce kosztuje 30zł :przestraszony: Kogoś tutaj chyba pojebało :P

Ćwicz nogi Ćwicz, będą Ci zazdrościć.

w sensie paczka z biedronki mrożonych warzyw czy surowy kalafior/brokuły ugotowane:P?


Chodziło mi obojętnie o jakie warzywa. Ogólnie o warzywa, czy nie czujesz się po takim posiłku napchany?

W sumie mam gainera tego vitalmaxa to moge brać na siłke 100g np :P


To nawet lepiej, bo jest i białko. Skoro masz Gainera to po tren. pij 100g. Wystarczająca ilość w/w i białka. 3-45 po wypiciu gainera szamaj posiłek.

O kurde a myślałem że nie można tego jeść:) to wiem z czym kanapki już będą szły:P , tylko też właśnie takie pytanie to wszystko trzeba ważyć na gramy i patrzeć z tylu na opakowaniu ile jest w/w białka itp i potem znów liczyć i tak ciągle:P? bo mnie ciekawiło zawsze czy wy wszystko co spozywacie miezycie , wazycie i uwzgledniacie w diecie np zjem sobie troche rodzynek tutaj sosik z jogurtu naturalnego itp ale diety się trzymam a do tego nie dodaje tych kalori co miały rodzynki i jogurt . ;)

Bo jak na wagę 90kg


Tylko nie myśl że ja spaślak jestem:P jestem muskularny i zadowolony bardzo ale chce mieć tego więcej . a miesnie wazą wiecej niż tluszcz ^^
PS: z 2-3 litry dziennie starczą picia wody ?


Co człowiek to podejście. Nie jestem zawodowcem, więc nie świruję. Liczę przede wszystkim ilość w/w i białka z produktów (białka zwierzęce liczę), a resztę(warzywa, owoce, czyli rodzynki, migdały, masła orzechowego itd) biorę tak mniej więcej. Już wiem ile to mniej więcej 20g rodzynek, ile to mniej więcej łyżka masła itd, więc jest mi łatwiej.

Nie mówię, że spaślak. Masz 90kg na 190cm więc nie jest źle. Tylko mówię, że na 90kg potrzeba sporo kcal aby ładnie masa szła.

2-3l wody to troszkę mało. A woda to bardzo ważny element diety. JA mam np szklankę 750ml. W pracy pije 2 herbaty, więc już mam 1,5l. Pij, pij.

I tak jak mówi hepatil. Zacznij z taką dietą jaką masz, jeśli nie będzie efektów to oznaka tego, że za mało kcal.
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

Ogólnie o warzywa, czy nie czujesz się po takim posiłku napchany?


Po warzywach , owocach nie za bardzo ale czasami jak mam wszamać tego kurczaka z ryzem to ostatnie machniecia widelcem i mi się już rzygać chcę;P zwłaszcza ze to naprawde spore ilości żarcia i weź to jedz co 2-3 godziny.

Co człowiek to podejście. Nie jestem zawodowcem, więc nie świruję. Liczę przede wszystkim ilość w/w i białka z produktów (białka zwierzęce liczę), a resztę(warzywa, owoce, czyli rodzynki, migdały, masła orzechowego itd) biorę tak mniej więcej. Już wiem ile to mniej więcej 20g rodzynek, ile to mniej więcej łyżka masła itd, więc jest mi łatwiej.


Ok rozumiem , ale chodzi mi czy gdy zjesz te przykładowo 20 gram rodzynek czy dodajesz to do swojej diety w znaczeniu takim że te wartości wrzucasz w/w białko itp i wtedy np jesz mniej na obiad bo zjadłeś szybciej właśnie rodzynki , troche orzechów albo jakiś owoc , warzywo . Bo tak jak ja mam swoją diete to mam wszystko wyliczone ale jak na ten chleb kłade pomidora to go nie licze i się pytam czy ty np byś tego pomidora liczył ;p czy mieć go po prostu w dupie i ważne żeby zjeść te 150 gram chleba:P

pij 100g

W sumie mógłbym go pić nawet 2 razy w ciągu dnia bo zawsze podbije mi w/w białko ;P po treningu i np z rana po śniadaniu . a to nie za dużo to 100 gram na raz ;o? .

Ogólnie z odżywek to mam zamiar kupić aktualnie gainera , może kreatynę i hm aminokwasy czy coś takiego bcaa
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

bo mnie ciekawiło zawsze czy wy wszystko co spozywacie miezycie , wazycie

bierzesz szklanke i np. wsypujesz platki owsiane , pelna szklanka owsianych to ( jesli dobrze pamietam ) 90g
i juz wiesz na przyszlosc ile platkow trzeba sypnac bez ponownego wazenia...
np. moj kieliszek od wodki to 20g oliwy ;)
itd , rozumiesz wazysz raz i zapamietujesz sobie pol szklanki tego to tyle , lyzka tamtego tyle
w aptekarza sie nie ma co bawic , jak sypniesz czegos 5g wiecej czy mniej to sie nic nie stanie :)

z braku wagi polecam :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :D
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
ja mam taką małą specialną wage do żarcia co liczy max do 1 kg więc wszystko mam podane w gramach ^^ z tym nie mam problemu . temu sobie wszystko zawsze na nią stawiam i patrze :P
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
Nie tego pomidora nie ważę :P
Zrób tak jak napisał ci hepatil. Ja liczę w/w i białko zwierzęce. Resztę kcal uzupełniam zdrowymi tłuszczami. Do tego jakis owoc i warzywo. Na masę łatwo sie diete ustawia, gorzej z redukcją

100g gainera to nie za dużo. Nie ma problemu, to porcja 70g w/w i około 25g białka. Więc porcja zwykłego posiłku, tylko że w formie płynu.
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

zdrowymi tłuszczami


tzn ? kurczak , wołowina , olej lniany itp:P?
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
olej lniany, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, tran w kapsach - cokolwiek, byle zawierało dużo omega3/6/9 :P
  • 0

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
kurdę teraz to się troche pogubiłem:P najlepiej to by było gdyby ktoś mi do tej mojej diety wpisał to co on uważa ( w sensie poprawił ) żebym żarł i było by git , wtedy bym miał plan i się go trzymał:P. ale sam pokombinuje trochę i zobacze jak to wyjdzie ;o
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

Sidjio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot
  • Zainteresowania:Siłownia , Perkusja , Kobiety , Skimboard

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny
Śniadanie 1
- Jajecznica z 3 jajek
- 100g Płatki owsiane
- 40g Rodzynki

Śniadanie 2
- 200g Chleb graham (około 6 kromek)
- 60g Szynka z kurczaka (3 plasterki)
- 20g Ser żółty (1 plasterek)
- Warzywa
- 20g Orzechy włoskie

Posiłek 3
- 200g Chleb graham (około 6 kromek)
- 60g Szynka z kurczaka(3 plasterki)
- 20g Ser żółty (1 plasterek)
- Warzywa
- 20g Orzechy włoskie

Posiłek 4 przed treningowy
- 100g Ryż brązowy
- 125g Pierś z kurczaka
- 75g Warzyw

Posiłek 5 bezpośrednio po treningu

- 100g ( albo 200 ) Odżywki typu ,, gainer ''
- 15g Oliwa

Posiłek 6 przed snem

- 150g Ser Biały Chudy półtłusty / Serek Wiejski
- 10g Oliwa

Ta dieta mi bardzo odpowiada pod względem żarełka i smaku:P jeszcze wylicze w/w itp i zobaczę jak to wyjdzie . Trochę zmieniłem dietę i wziąłem trochę od was z forum z przykładowej diety więc myśle że nie będzie źle :rotfl: takie pytanie poboczne ( nie chce zakładać nowego tematu ;p ) jakie polecacie odżywki na masę i ewentualnie dobrą kreatynę ? wiem że mutant mass podobno najlepszy na rynku ale cena :/ . zastanawiałem się nad mammothem 2500 bo kiedyś brałem i był git ;) . też mam dylemat czy kupić gainera czy osobno białko ,, whey protein '' i carbo . Pozdrawiam :padam:

Wyszło mi
kcal
3270,38

białka
177,50

W/W
392,47

Tłuszcze
110,18

Ale z odżywką chyba będę dawał 200g bo wychodzi mi wtedy ponad 200 białka;p w/w 460 i tłuszczu 120 ( w przyblizeniu dałem ) brałem odżywkę do tabeli ,, mammoth 2500 ''
  • 0
Be Proud Of Who You Are.

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę do oceny

- 20g Ser żółty (1 plasterek)


czemu tylko 1 plaster, a 3 plastry szynki? dorzuć proporcje 1/1 :D

- 125g Pierś z kurczaka


co Ty wróbelek? nie mów, że na raz nie zjesc 250g cycka (połowa średniej wielkości piersi)

Przelicz BTW i kcal to będzie można powiedzieć coś więcej.

wiem że mutant mass podobno najlepszy na rynku ale cena :/


nie jest najlepszy na rynku :P kosior mi polecał ostatnio gainerka z UNS . Tanio wychodzi, więc możesz jego spróbować. Będę go testował jak mi się skończy mammoth.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024