Skocz do zawartości


Pomoc w doborze sprzętu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_maxter_*

Guest_maxter_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w doborze sprzętu.
Nie wiedziałem, do którego działu wstawić ten temat, ale że poniekąd dotyczy on treningu, napisałem tutaj. Gdyby było coś nie tak, to proszę Moderatora lub Admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Witam. Chęć do rozpoczęcia treningów na siłowni miałem już od dawna, ale że cały rok intensywnie przygotowywałem się do matury to nie wystarczyło mi już na to czasu. Teraz wybieram się na studia i pomyślałem, że to jest odpowiedni moment by wziąć się za siebie. Problem polega na tym, że do mieszkania, które będę wynajmował przynależy piwnica o pow. (uwaga, uwaga !!) nieco ponad 3m2 :zdziwko: Tu zaczynają się wątpliwości, z którymi przychodzę do Was. Wymiary pomieszczenia to 130cm szerokości, 210 długości, 220 wysokości. Nie wiem, czy lepiej pomęczyć się z szukaniem i mierzeniem, żeby wcisnąć tam jakąś ławkę ze stojakami, czy zainwestować w atlas (np. ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Co da mi większe możliwości rozwoju - maszyna/ciężary wolne? Co Wy byście kupili mając tak małe pomieszczenie do wykorzystania?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
wolne ciezary zdecydowanie, i walilbym w pokoju caly sprzet gumy na podloge walnal i byloby git
  • 0

GośćGuest_maxter_*

Guest_maxter_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
W pokoju nie mam możliwości ćwiczyć. Mieszkanie jest za małe. Jedyna opcja to "piwnica". Jak będzie kasa to zdecyduje się chyba na ten atlas, z racji tego, że będę mógł ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe i nie będzie zajmował tyle miejsca. Wiem, że do budowania masy lepiej używać ciężarów wolnych, ale przy takiej ilości miejsca wykonywanie niektórych ćwiczeń będzie niemożliwe.

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.

zdecyduje się chyba na ten atlas, z racji tego, że będę mógł ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe i nie będzie zajmował tyle miejsca

na atlasie to możesz sobie dla zdrowia pomachać ale mięśni na tym nie zrobisz.
moim zdaniem na atlas żal wydawać w ogóle kasę.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fociaki Trancef'a

Zdzisiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 618 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
To już lepiej wykup sobie karnet na siłowni, a nie atlas będziesz kupować.
  • 0

GośćGuest_kosior_*

Guest_kosior_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
ławke stojaki sztange hantle i obciązenie dasz rade tam zmiescic jakos , na sciane jebnij lustro i bedzie git , pomieszczenie małe ale mysle ze da rade jakos , najlepiej jakbys jebnął fotki tego pomieszczenia

GośćGuest_maxter_*

Guest_maxter_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
Fotek nie mam jak zrobić, bo wprowadzam się po weekendzie dopiero.
Kupię od kumpla ławkę ze stojakami (niestety są połączone - wolałbym oddzielnie ławkę i stojaki, ale to pewnie by się nie zmieściło) i sztangę (niestety 160cm :/), hantle, łamaną i ławkę do brzuszków ze skosem ujemnym już mam. Obciązenia mam na razie bardzo mało, ale ciągle szukam, więc nie będzie źle.

Mam nadzieję, że na studiach poznam kogoś kto ćwiczy i ma do dyspozycji większe pomieszczenie i będzie chciał "połaczyć siły" :P

P.S
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak najprościej się da, czemu atlas to zło i lepiej inwestować (zapewne więcej pieniędzy) w ciężary wolne?

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
koszty wszystkiego wyjdą podobnie do ceny atlasu. atlas jest zły bo masę mięśniową robi się na wolnych ciężarach a nie maszynach. poza tym na atlasie możesz robić 3-4 ćwiczenia więc raczej dla poprawienia samopoczucia albo ogólnej sprawności niż dla wyrabiania mięcha
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fociaki Trancef'a

GośćGuest_maxter_*

Guest_maxter_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
Ok. Już rozumiem. Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź. A tak na zakończenie..Czy ktoś zna jakąś stronkę z opisami i zdjęciami różnych ćwiczeń? Chciałbym sobie wybrać te, które będę mógł wykonywać, ale przydały by się zdjęcia, żeby podpatrzeć prawidłową technikę.

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu masz wszystko ;)
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

GośćGuest_maxter_*

Guest_maxter_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
Super. Dzięki Rychu1990. Właśnie o coś takiego mi chodziło. Kiedyś chyba już nawet przypadkowo wpadłem na tą stronkę, ale nie mogłem jej odszukać.

Zapewne już niedługo odezwę się do Was z prośbą o wskazówki i porady dot. planu treningowego i diety, które zamierzam sobie ułożyć.

Niech Massa bedzie z Wami! :rotfl:

majorkca
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w doborze sprzętu.
hm witam mam identyczne pomieszczenie jak ty zmieścilem w nim wyciąg 2 ławki stojaki drążek itp trzeba było oczywiście wszytko z głowa rozplanować (było cieżko ale dało rade). Ale powiem ci że dużo lepiej jest kupić karnet na siłke ja chodziłem wcześniej i jest bez porównania teraz niestety nie mam czasu na dojazd itp (praca, studia) i tak jak koledzy piszą na atlasie to sobie można poćwiczyć dla rekraacji.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024