Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetrenowanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

tajpan1418048797
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przetrenowanie?
Od 11 miesięcy ćwiczę systematycznie. Ostatnio dzieje się ze mną coś dziwnego. Na siłowni pot się ze mnie leje, kiedy mam program na nogi to po przyjściu do domu mam problem, żeby wstać, praktycznie za każdym razem mam zakwasy!!!! Nie wiem co się dzieje, ale mam kilka przypuszczeń:
1) Przetrenowanie: Faktem jest, że się nie oszczędzam przy większości ćwiczeń.
2) Za krótkie przerwy: Na początku robię praktycznie bez przerwy. Dopiero później kiedy mój organizm jest już wykończony robię długie przerwy
3) Słaba rozgrzewka: Wydaje mi się, że jest wystarczająca, ale piszę na wszelki wypadek. Około 2-3 serie rozgrzewkowe z mniejszym ciężarem. Jeżeli ćwiczę na innym przyżądzie, ale tą samą grupę mięśniową to od razu zakładam normalny ciężar
4) Dopiero teraz robię plan treningowy. Kiedyś podczas jednej wizyty w siłowni robiłem ćwiczenia na wiele partii mięśni, teraz ćwiczę 2-3 grupy mięśniowe
5) A może po protu moje mięśnie są już przemęczone tym, że ćwiczę już 11 miesięcy i potrzebuję przerwy?
Co ciekawe dzisiaj bardzo krotko ćwiczyłem przedramiona. Zrobiłem je pod sam koniec wizyty na siłowni: 3 serie+ rozgrzewka (uginanie nadgarstków podchwytem) i teraz odczuwam ból. Kilkanaście minut temu podnosiłem wyro (nie jest to forma ćwiczeń, tylko konieczność :)) i ledwo podniosłem, taki miałem ból.

No właśnie. W przyszłym miesiącu chcę sobie zrobić miesięczną przerwę, później zmiana klubu (strasznie podrożał a poza tym jak będę chodził do szkoły to będę miał piekielnie daleko na tą siłownię), oraz zapiszę się na armwrestling (w tym nowym klubie są zajęcia z arm).
Jak myślicie, co robić?
  • 0

bikerider
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4676 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:bielsko-biała
  • Zainteresowania:fotografia: modowa i portretowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie?
tajpan, 2 tyg regeneracji.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024