Skocz do zawartości


Zdjęcie

skrecony bark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

skrecony bark
No wiec panowie,panie i rower hehe ;) sprawa wyglada tak,chyba z 1,5 roku temu skrecilem sobie lewy bark...poszedlem do lekarza,zrobili przeswietlenie,ogolny wywiad i zakres ruchu i gosc powiedzial ze to tylko lekkie skrecenie, zeby sie oszczedzac i zrobic przerwe ble,ble,blee itp. zrobilem tak jak trzeba,niby sie wyleczylo,ale od tego czasu mam problem przy wyciskaniu zza karku ( a to moje ulubione cwiczenie :hyhy: ) tzn przy wiekszym ciezarze tzn takim gdzie zrobie z 6-8 powt. nie moge odchylic barku tak zeby sztanga poszla za tyl glowy mniej wiecej na wysokosc uszu ( mysle ze wiecie o co chodzi ) bo by mi chyba chyba ten bark pier.dolnal. Ogolnie problem jest taki ze przy moznym odchyleniu barku do tylu czuje w nim bol. Nie wydaje mi sie zeby to byl problem ze stawem bo ten byl przeswietlony i jest okej, wydaje mi sie tak na czucie ze to sciegna sa uszkodzone. Czy znacie jakies sposoby,leki,masci co by pomogly ?
  • 0

trihoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:piłka nożna,siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
Miałem podobny problem,nie stosowałem
żądnych maśći itp.Tydzień przerwy od siłki,dał swoje
Ból był dość mocny w na środku,zdarzyło się że czasmi robiłem
mniejszymi ciężarami,Problem był w tym samym ćwiczeniu co ty masz.
I w unoszeniu hantli w przód.

Tydzień wolnego albo i dwa,powroty na siłownie zaczynać stopniowo
małymi ciężarami z progresja w około miesiąca powinno być wporządku,
a także zwróć dokładniejszą uwagę na rozgrzewce

Mi pomogło :hyhy:
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
sama przerwa nie wiele da, bo tak jak pisalem to bylo juz ponad 1,5 roku temu i od tego czasu mialem juz kilka przerw zaplanowanych jak i nie zaplanowanych...

rozgrzewka normalka, ogolnie cwicze normalnie na barki i wyciskanie zza karku tez robie,tylko tak jak napisalem przy juz naprawde sporym ciezarze nie moge wykonac dokladnych powtorzen tylko opuszczam do poziomu 5 cm nad poziom uszu.

A za niedlugo wskakuje na cykl i wiadomo beda wieksze obciazenia a i licze jeszcze troche sily przyjdzie wiec nie chcialbym zeby miesnie wytrzymaly a sciegna zrobia kuku ;)

a glukozaminy,msm,chrzastki rekina to bardziej na stawy,a nie przychodzi mi nic do glowy na sciegna...
  • 0

trihoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:piłka nożna,siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
Wpadnie Body to pomoże :padam:




:hyhy:
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
BARKY, wiem ze jest wielu zwolennikow wyciskania zza karku i Ty widze ze do nich nalezysz ale po co ryzykowac tak duzo? Tak samo dziala wyciskanie z przodu na siedzaco a nie masz mozliwosci nabawic sie kontuzji barku..Przy wyciskaniu zza plecow jest bardzo latwo uszkodzic obrecz barku a to juz nie przelewki..Zle wypchniesz, albo cos i pach i pozniej od ch*** czasu na wyleczenie. Moim zdaniem nei ma zadnego sensu i jak Cie boli to sprobuj sobie wyciskanie z przodu. Jak pisalem wyzej tak samo dziala a mniejsze ryzyko ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
hehe nie no spoko, az tak nie boli zebym nie mogl robic,ale mnie troche ogranicza, a ze to juz troche trwa i zaczynam cyklon za niedlugo to chcialbym z tym w koncu zrobic porzadek...

nie ,nie,nie ;) nie zamienie mojego ukochanego cwiczenia :P a na powaznie to wiadomo zmieniam sobie na hantle,na wyciskanie z klatki,na maszyne ale teraz przyszla kolej na zza karku,pozatym uwazam to za najlepsze cwiczenie na barki,najlepiej na mnie dziala,zawsze mi bardzo dobrze szlo i poprostu kocham je hehehehe :D
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
Jak uwazasz- najwazniejsze zebys nie przesadzil, ale leb na karku masz wiec wiesz co robic zeby nic Ci sie nie stalo ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
no to może ja pomogę:D
a powiem Ci mianowicie tak...tobie nic nie pomoże:D
ja miałem zwichnięty dorobiłem się nawykowego wypadania stawu,rezonans teoretycznie nic wielkiego nie wykazał, a sam lekarz odradził mi operacji, bo łatwo coś skopać. a co do chrząstek glukozamin itp powiedział że one są cud miód ale jako profilaktyka.
mi problem sprawia rwanie i podciąganie na drążku toteż albo unikam albo robie tyle o ile i zastępuje czym innym;)
  • 0

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skrecony bark
ooo dokladnie zapomnialem o podciaganiu na drazku,tu mi jeszcze bardziej przeszkadza niz wyciskanie :/...

NO ogolnie to mnie nie pocieszyles hehe ale tak wlasnie z obserwacji wlasnego ciala to mi sie wydaje ze to juz tak zostanie. Trudno,naszczescie nie jest to az tak upierdliwe i przeszkadza w niewielu cwiczeniach.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024