Skocz do zawartości


Zdjęcie

martwy ciąg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

firmakrk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zamość

Napisano Ponad rok temu

martwy ciąg
jak majo byc ułozone rece pod czas wykonywania cwiczenia bo widziałem na zdjeciach ze nikturzy łapio sztange lewa rekapodchwyt a prawa podchwyt, jak wy to robicie moze jakies fotki linki
  • 0
z koksu powstałes i w koks sie obrócisz!

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
zależy czy metoda sumo czy klasyczna, jak łapiesz naprzemiennym to masz lepsza kontrola nad sztanga tj nie buja się tak

BARKY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
nie ma wielkiego znaczenia jak ulozysz dlonie, ja preferuje jedna podchwytem a druga nachwytem z tym ze podobno troche bardziej obciaza to jedna strone ciala ( nie pamietam czy ta z nach. czy ta z podchw. )...Natomiast przy ulozeniu obydwiema nachwytem musisz miec bardzo dobry techniczny chwyt tzn kciuki zamkniete w dloni, taki chwyt najpierw trenuje sie na malym ciezarze bo przy duzym jak nie masz wytrenowanego chwytu to kure.wsko boli kciuk i mozna go sobie nawet uszkodzic...:] a chwyt ten zapobiega wyslizgnieciu sztangi :]
  • 0

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

jak łapiesz naprzemiennym to masz lepsza kontrola nad sztanga tj nie buja się tak

nie ze lepsza kontrole masz ino mozesz wiekszy ciezar zalozyc bo sztanga sie tak nie wyslizguje jak przy narmalnym chwycie, tylko na dluzsza mete mozna sie dysproporcji dorobic :/

Najlepiej martwy wykonywac normalnym chwytem czyt.nachwytem a jesli komus sie sztanga wyslizguje to cwiczyc sile chwytu
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

nie ze lepsza kontrole masz ino mozesz wiekszy ciezar zalozyc bo sztanga sie tak nie wyslizguje jak przy narmalnym chwycie, tylko na dluzsza mete mozna sie dysproporcji dorobic :/

Najlepiej martwy wykonywac normalnym chwytem czyt.nachwytem a jesli komus sie sztanga wyslizguje to cwiczyc sile chwytu


ale pierd0lisz, na zawodach każdy bierze metoda sumo, bo;
- krótszy ruch
- sztanga się nie buja do przodu i tyłu (moża za to dostać karte)
- najmniej kontuzjogenna

o dysproporcjach nie słyszałem, a mam kupla co bierze 240kg przy 90kg 22 lata

stachu1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 935 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MiKoŁóW
  • Zainteresowania:Powerlifting od 2010r, piłka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
Nikaj nie widza by firmakrk, wspominal cos o wybieraniu sie kays na zawody :rotfl:
Pozatym napewno chce jak najbardziej wzmocnic prostowniki a metoda sumo sie do tego nie najlepiej nadaje poniewaz przy niej bardziej zaangażowane w prace są przywodziciele uda i czworogłowe a w mniejszym stopniu prostowniki :]

Fakt ze na zawodach najlepiej chwyt przemienny ale przy normalnym planie lepij normalny

A tak miedzy nami to ja znam kolesia kiery jest w moim wieku i jest mistrzem swiata w TS do lat 18 :] 300 kg w martwym przy wadze 82,5 kg
  • 0
"Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!!!"

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg

na zawodach każdy bierze metoda sumo

nie kazdy

o dysproporcjach nie słyszałem, a mam kupla co bierze 240kg przy 90kg 22 lata

tu chodzi o cwiczenie, jezeli cwiczysz bb- cwicz jednym chwytem bo sie plecy rozwijaja najbardziej rownomiernie.

mozna jechac przemienny ale wtedy wskazana zmiana chwytu co sesje treningowa czy co serie.

ps. przy metodzie klasycznej rozstaw dloni na szerokosci barkow
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

firmakrk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zamość

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
jak bede powracal we wrzesniu na siłke to obie metody sprawdze bo chce zaczoc cwiczyc mc
  • 0
z koksu powstałes i w koks sie obrócisz!

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciąg
ja cwicze metoda sumo i jest rowno dopier.dalajaca co klasyczna co nie zmienia faktu ze jest krotszy ruch i wiecej mozna wrzucic na sztange aha i stosuje nachwyt podchwyt
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024