Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobitki i cwiczenia na pogrubienie klatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Tirque
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dobitki i cwiczenia na pogrubienie klatki
Witam
Ostatnio gosc z silki mowil mi cos na temat tzw. dobitek. Czyli dodatkowych seri malym ciezarem juz tak do bolu. Ale mowil ze to powoduje wzrost cily ale chamuje wzsrost masy. Czy to prawda?? Czy gosc poprostu cos sobie tam wymyslil bo brzmi to troche tak dziwnie.

Mam jescze prosbe, chodzi mi o jakis cwiczenia powodujace pogrubienie klatki, poniewaz jestem po ojcu strasznie szeroki w barach i klacie i ciezko mi jest zbudowac ladna duza klatke, moze znacie jakies fajne cwiczonka zeby ja pogrubic. Z gory thx
  • 0

Ali_Abda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobitki i cwiczenia na pogrubienie klatki
Na zwiekszenie obwodu dobre jest przenoszenie hantla, ale zeby jakies specjalne cwiczenia w tym celu byly to nie slyszalem. Rób wyciskania sztanga hantlami, rozpietki i przy dobrej diecie powinno pogrubic klatke.
  • 0
Mierz siły na zamiary...

Majorka
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 763 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobitki i cwiczenia na pogrubienie klatki
Mi kumpel co już sporo ćwiczy też mówił, że jak sie katujesz do końca na silce to Ci to daje ładne przyrosty siły, ale zero masy mięśniowej, a czy tak jest to nie wiem :rotfl:
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobitki i cwiczenia na pogrubienie klatki
a prawda jest taka że najlepsze na masę są treningi takie jakie jesteśmy wykonać sami bez dobijania mięśnia , bez oszukanych powtórzeń bez pomocy partnera , zakładasz tyle żeby zrobić 6 powtórzeń dobrych technicznie i samemu odłożyć sztangę , dobijanie mięśnia i ćwiczenie do tzw upadku mięśniowego prowadzi do zmniejszenia ilości hormonów w organiźmie
takich jak testosteron i GH , a powoduje zwiększenie ilosci kortyzolu i nasila katabolizm po treningowy , i wielu robi błąd bo myśli że jak nie dojebie do upadłego to nie urośnie
oczywiście tyczy się to ludzi ćwiczących bez saa


co do ćwiczeń na klatkę , rób ćwiczenia na środek klatki ( wąski chwyt przy wyciskaniach , butterflay , itp ) zarysuje sie środek klaty która zyska dzięki temu na pełności i wyrazistości , po za tym ćwiczenia do dolny odcinek klatki które zarysują jej kształt i na pewno klatka bedzie wyglądała na pełniejszą niż jest rzeczywiście ;)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024