Skocz do zawartości


Zdjęcie

niekonwencjonalne ćwiczenia;))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

niekonwencjonalne ćwiczenia;))
:idea: Jakie są najdziwniejsze, najśmieszniejsze ćwiczenia które wykonywaliście kiedyś na treningu?? A może sami katowaliście nimi swoich uczniów?? :idea:

Mi przypomniało się kilka, jak przyjdą mi na myśl inne to dopiszę :P
#na rozgrzewce: podskoki na 1 nodze, kręcenie kółek językiem, obroty głową dookoła szyi, klepanie sie po głowie i machanie drugą ręką w tył jednocześnie... skoczek
#klepanie partnera po tyłku(on broni się i próbuje to samo)- na tajskim :wink:
#coś jak walka, tylko 1 z pary trzyma delikatnie ołówek wyciągnięty w przód a drugi stara się uderzać możliwie najblirzej, ale tak by go nie wytrącić z łapy partnera
#dziurawienie gazety rzyconej w powietrze ciosem prostym (nie takie łatwe!)
#stanie w bezruchu z zamkniętymi oczami na łące pełnej agresywnych owadów :evil:
#srzelanie sobie z liścia(z płaskiej, plaskacza, otwartą dłonią lub po prostu policzkowanie) na zmianę
#wdrapywanie się na drzewo w lesie, ostatni 100 seikenów :) (niestety wtedy nawet nie przypuszczałem, że karate będę ćwiczył)
#dzrzewo- 1 stoi w kiba-dachi z rękami na boki, a 2 obchodzi go dookoła 8)
#kopanie yoko-geri z szyszką w paluchach stopy

Więcej dziwactew nie pamiętam :D
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Fcuk! A myślałem, że taki fajny temat rzuciłem :cry: .
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Spox, fajny temat, tylko może poprostu nie na każdych treningach są jakieś śmieszne ćwiczenia. Mnie osobiście bawi, pod koneic treningu, jak stawiamy ręce na wysokości barków i tak musimy trzymac przez parę minut. Potem zaczynamy małe kółeczka, potem większe (ruchy ramion) i znowu trzymać. Niektórzy nie wytrzymując, fajne odgłosy przy tym wydają :)
A co do ćwiczeń poza treningiem w klubie, to tak:
-kopanie w bambus;
-ćwiczenie technik ręcznych kung fu na drewnie :) ;
-trening koordynacyjny z zawiązanymi oczami-najlepiej z workiem-zapewne wygląda to komicznie;
-no i oczywiśćie ćwiczenia zgaszania świateł nogami ghegheghe
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

-no i oczywiśćie ćwiczenia zgaszania świateł nogami ghegheghe

Hehe .. moja byla byla zawsze wkurzala sie gdy na haslo "zgas swiatlo" robilem to noga ... a coz my biedacy poradzimy , ze mamy nogi dluzsze od rak i lenia.

#dziurawienie gazety rzyconej w powietrze ciosem prostym (nie takie łatwe!)

Kyrix sproboj trafic nozem w nadlatujace pileczki ping-pongowe ... to jest wredne.[/i]
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

Kyrix sproboj trafic nozem w nadlatujace pileczki ping-pongowe ... to jest wredne.

hmm... Chyba Ci się osoby pokaszaniły :-)
Acha dzięki za wsparcie :) .
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
dzikki: ja raz niechcąco za mocno kopnęłam i elektryczność siadła :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
niekonwencjonalnie cwiczenia... kiedys mialem taka ciekawa rozgrzewke, byly 2 grupy po okolo 4-5 osob i dwie dluuuuuuuugie lawy, scigalismy sie wykonujac rozne cwiczenia np: bierzemy lawke na barki, ciagniemy sprintem na drogi koniec sali, tam obrot 720 stopni (z lawka oczywiscie)20 pompek, powrot, 20 przeskokow nad lawka itd itp... oczywoiscie drozyna ktora byla ostatnia miala zawsze jkaies "gratisy"...pompki, przysiady itd
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
u mnie byly pompki "kantonskie" - wiadomo na piesciach, potem w dol nastepnie na lokcie i spowrotem na kosci i wyprost ramion itd az do dziesieciu. przewaznie wytrzymywali 3 powtorzenia i padali na pyski... pozniej sie nauczyli
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
albo na wzmocnienie nog - siad w niskiej pozycji jezdzca i trwanie tak przynajmniej 5-7 minut - sprobujcie - dobre
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

albo na wzmocnienie nog - siad w niskiej pozycji jezdzca i trwanie tak przynajmniej 5-7 minut - sprobujcie - dobre

eeee... w tym roku na obozie zimowym mieliśmy 1,5h trening stania w kiba-dachi(:!:), a trener z kijem po sali chodził...
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
u nas fajne cwiczonk sa zazwyczaj na obozach

np. raz podzielilismy sie na grupy i kazda miala swoje drzewko w lesie. Mielismy zrobic jak najwyzsza piramide z nas przy tym drzewie. Wygladalo to tak ze na najcizeszym siedziala jakas osoba, na nim nastepny , a na samym szczycie jak koala moj kumpel :) fajnie bylo :)

Ogolnie to uwielbiam takie niekonwecjonalne cwiczenia, wiec jak trszoke jeszcze pomysle to wpisze co mamy :)
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Jedno z naszych ćwiczeń nazywa się "walące się trupy" (bez podtekstów 8) ) - polega to na tym, że 3 osoby wystawiają ręce w bok i suną w kierunku czwartej persony, nic nie robiąc, a ten czwarty musi nie dać się pacnąć :lol:

Inne ćwiczenie - "pszczółki" - 3 osoby dziubają czwartą, a ta ma się dać dziubnąć jak najmniej razy :-)

Jeszcze inne - połowa ćwiczących turla się po sali, reszta podskakuje :o - to chyba jakiś nowy sposób czyszczenia sali 8)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
O! przypomiało mi się coś jeszcze!

Fajne ćwiczenia były z zakresu technik krav magi, kiedy jedna osoba stała z zamkniętymi oczami, a pozostałe dwie albo trzy musiały niespodziewanie atakować. Zadanie polegało na urzyciu odpowiedniej techniki w zależności od tego, z której strony i w jaki sposób atakował nas przeciwnik.
Super ćwiczenie!
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

Fajne ćwiczenia były z zakresu technik krav magi, kiedy jedna osoba stała z zamkniętymi oczami, a pozostałe dwie albo trzy musiały niespodziewanie atakować. Zadanie polegało na urzyciu odpowiedniej techniki w zależności od tego, z której strony i w jaki sposób atakował nas przeciwnik.
Super ćwiczenie!

:twisted: to co tygryski lubią najbardziej :twisted: sado-maso :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
mialem dzisija trening obwodowy- jedna ze "stacji" wygladala tak:
na przeciwleglych koncach materaca stoja 2 osoby z tarczami- torturowany :wink: robi nieprzerwanie przewrot w przod- kopniecie tylne-przewrot w przod-kopniecie tylne itd.... pokilku takich seriach utrzymanie sie na nogach graniczy z cudem... a trener stoi i krzyczy nad uchem :) :) :) :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
moro: współczucia :)
A czy ktoś z Was oprócz ćwiczeń kondycyjnych, wytrzymałościowych i sparingów korzystał także z mentalncyh form treningu?
Jakieś medytacje, ćwiczenie na koordynację ruchową itp?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
kiedys na obozie mielismy takie cwiczenie- wszyscy siadali sobie naokolo sali, jeda osoba byla proszona przez trenera o wyjscie na srodek i wykonanie zadanej formy- reszta miala zamkninete oczy i starala sie wyobrazic ruchy ktore wykonuje ten na srodku. oczywiscie wiadomo bylo jaka forme reobi ten na srodku.
...poza tym czasami mamy takie cos: po ostrym treningu kladziemy sie na plecach, w pozycji tzw anatomicznej, zamykamy oczy, regulujemy oddech a trener wkreca nam relaksacyjne filmy :) typu "lezysz sobie w chlodnym lesnym strumyku, czujesz jak..."
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

kladziemy sie na plecach, w pozycji tzw anatomicznej, zamykamy oczy, regulujemy oddech a trener wkreca nam relaksacyjne filmy typu "lezysz sobie w chlodnym lesnym strumyku, czujesz jak..."

Jak chodzielm na wf na polibudzie i wyczerpalem limit na karate to zostala mi hata joga. Tam bylo takie cwiczenie na koncu zawsze, dokladnie jak opisujesz. Przysiegam za kazdym razem zasypialem po pierwszej minucie, dwoch, a szkoda bo podobno koles mowil podczas tego relaksu ciekawe rzeczy... :D czasami mi sie zdarzalo ze mnie pan prowadzacy dobudzal jak wszyscy juz wyszli z sali- taki bylem w tym relaksie dobry...

Jeszcze pamietam takie cwiczenie jak z 8 lat temu bylem na obozie TKD i w lesie iglastym, dosc suchym, mielismy biegac po calym lasku i kopac w suche galazki. Wygladalo to bardz wesolo.
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
fajnie bylo jak gralismy w berka, bez gor od kimona, tylko ze zamiast dotkniecia zlapanego smigales mu pasem po plerach jak dogoniles :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

fajnie bylo jak gralismy w berka, bez gor od kimona, tylko ze zamiast dotkniecia zlapanego smigales mu pasem po plerach jak dogoniles :)

O dzięki Pedro! Przypomniała mi się genialna zabawa pt."lisek" hehe.
Polega to na tym, że jedna osoba skacząc na jednej nodze próbuje zdzielić kogoś pasem, a w tym czasie reszta pierze pasami ją :-) . Kiedy uda się jej kogoś trafić, to przekazuje mu rolę liska i nowy lis musi dobiec w wyznaczone miejsce, zanim zacznie polować- w tym czasie wszyscy leją chwilowo bezbronnego lisa. Ech piękna sprawa :P
Jak ktoś zrozumiał co napisałem, to gratuluję :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024