Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenia z gumami, ekspandorami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenia z gumami, ekspandorami
i innymi tego typu ustrojstwami (kiedys Seiken mowil o fajnym uzradzeniu przypominajacym tradycyjna maszyne do treningu, tyle, ze zamiast systemu linke i podwieszanych ciezarow, sa tam systemy gum, ktorych trzeba pokonywac opory. Mialo jedna zdaje sie dla mnie zasadnicza wade - iles tam tysiecy $$$)). Dlatego kombinuje. Uprawia ktos? Waszym zdaniem to "lepsza", "gorsza" sila do sztuk walk niz z tradycyjnymi ciezarami "wolnymi"?
Wady i zalety? Ulubione cwiczenia"? Ilosc ruchow serii? Plaszczyzny? Angazowac wiecej grup miesniowych?
K_P
PS. Niedawno judocy pokazali mi czarne gumy zakonczone jak ekspandor raczkami (z tego samego medium, zolte wyknczenia), w odroznieniu od tradycyjnych mimo, ze byly to tylko dwie "zyly", byly zajebiscie mocne i zarazem elastyczne, rozciagaly sie z jednakowym oporem na calej dlugosci, w odroznieniu od normalnych gum, ktore tak sie nie rozciagaja (Ciezko to opisac, ale kazdy kto z takimi cwiczyl, wie o co chodzi). Obiecali mi, ze mi takie zalatwia (nigdy ich nie widzialem w sklepach). Jak je bede mial to cos skrobne.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
co do tych gum dla judokow, jak je dostaniesz to daj jakas fotke, sam jestem ciekaw co to za wynalazek!

ja mam zwykle gumy elastyczne kupine w zeglarskim i uzywam ich do obwodow i do wejsc do rzutow! w sumie lubie cwiczenia z gumami, trenuje caly ruch wejscia i do tego partie miesni. cwiczenia ktore wykonuje sa proste np: ciagniecie gumy na wysokosci barkow z wychyleniami na obydwie strony (glowa idzie do tylu razem z reka), wescie do ippon soinage, napieta guma, rece na wysokosci pasa i na tej plaszczyznie przciaganie do siebie(moja dziewczyna twierdzi ze to cwiczenie wyglada conajmniej dwuznacznie :wink: ). robie to zawsze jak najszybciej, czasami seriami z duza iloscia powtorzen, innym razem na czas!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Podobno takie liny mozna kupic w sklepach zeglarskich :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Tak, zwykle gumy mozna kupic w sklepach zeglarskich na metry.
Jesli ktos ma zdjecia treningu z gumami prosze zamieszczac.
K_P
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
ja przywiozłem z USA taki zestawik gum, z rolkami i mocowaniami na drzwi itp. w sumie jestem zadowolony. Robie sporo ćwiczeć na barki, wejscia (judo). Widziałem na treningach AWF gdańsk ze niektóre babeczki czasem z gumami trenuja
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Zales, a mozesz dac jakies zdjecia z mocowania tego i swojego treningu?
K_P
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
fotki fotki fotki!!! jak ktos ma.. no i gdzie jest sklep zeglarski we wroclawiu?? albo na necie. ile takiej gumy potrzeba? 2x4m? czy jak?

a co do ekspandera "klasycznego".. to warto nim cwiczyc? pod katem SW..

kiedys cwiczylem sprezynami - z przodu na wysokosci piersi.. za glowa.. wiecej pmyslow nie mialem :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami

a co do ekspandera "klasycznego".. to warto nim cwiczyc? pod katem SW..
kiedys cwiczylem sprezynami - z przodu na wysokosci piersi.. za glowa.. wiecej pmyslow nie mialem :)


To zajrzyj np.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
36.. no ladnie.. chyba zaraz zamienie moje sprezyny na gumy, bo wlosy mi sie wkrecaly i bolalo.. rosyjski sprzet mam :)

szkoda ze nie ma zdjec.. moglby ktos te liste przetlumaczyc? sam zaraz to drukne i chwytam za slownik

36 Strand Pulling Exercises
overhead Downward Pull - Knuckles In
Overhead Downward Pull - Knuckles Out
Two Arms Lateral Raise - Front
Two Arms Lateral Raise - Back
Right & Left Arm Front Chest Pull Anyhow
Two Arms Front Chest Pull at Attention
Right & Left Arm Military Press - Behind Back
Two Arms Back Press at Attention
Dislocation at Attention
Two Arms Press from Behind Neck
Two Arms Front Chest Pull Anyhow
Two Arms Upward Front Chest Pull - Feet apart
Two Arms Back Press Anyhow
Dislocation Anyhow
Right and Left Arm Upward Push Anyhow
Right and Left Arm Front Chest Pull - Erect
One Arm Curl
One Arm Reverse Curl
One Arm Forward Raise - Elbow Locked
One Arm Tricep Pressup - Behind Back
Lying on Back, Above Head Expand With Deep Breathing
Seated Front Expander While Lowering Torso to Ground
Seated Expander (Behind Shoulders) While Lowering Torso to Ground
Lying Expander with Leg Lifts
Lower Back Stretch With Front Chest Pull
Front Chest Expander With Inward Wrist Curl
Standing Leg Pulldown
One Arm Clean With One Foot In Loop
One Arm Snatch With One Foot In Loop
One Arm High Pull
One Arm Cross Body Row
Lying One Leg Press
Lying Leg Expander
Lying One Leg Extension
Lying One Leg Curl
Lying One Hip and Leg Pushdown

ps
jakbym sobie tak za noge jedna raczka zahaczyl to na bank mialbym te raczke na masce odbita.. hehe
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
zeglarski we wroclawiu jest na poniatowskiego, tuz przy plocie szpitala, liny elastyczne dostaniesz tez w alpinistycznym, cave, alpinus, skalnik, bierz tylko, te bez atestu bo beda poprostu tansze! gumy mozesz tez czasmi kupic w klubach, pojdz do AZS lub Juveni i pogadaj z zawodnikami!

co do zdjec, to przykro mi ale nie mam aparatu!

mocowanie jest proste, ja mam poprostu w pokoju hak wkrecony w ziemie i w sciane!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami

36.. no ladnie.. chyba zaraz zamienie moje sprezyny na gumy, bo wlosy mi sie wkrecaly i bolalo.. rosyjski sprzet mam :)


Tylko wkręcało? Jak kiedyś takimi robiłem, to poczułem, że depiluję sobie klatę.
Nie tłumacz ćwiczeń Mata, bo to są tylko nazwy, bez wskazówek do prawidłowego wykonania. Dałem linka, żebyś wiedział, że expander dalej ma się dobrze
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
sklepy alpinistyczne to juz czaje - wiem gdzie sa.. a ile takich gum/lin elastycznych potrzeba? jakis rysunek do montazu? haki na suficie i na podlodze.. a ile tych gum?? 2? 4? czy jak?

faktycznie to tlumaczenie to sobie odpuszcze..
zebym na stope zaozyl to musialbym jakis pasek podczepic, ale daloby sie..
to moze sami pokombinujemy..

1. rozciaganie przed klatka piersiowa
2. rozciaganie za glowa
3. jedna raczka na stope a druga do lapki i jakby hantla - bicepsik ksztaltujemy
4. jedna raczka na wysokosci podbrzusza, a druga rozciaga ekspander pod katem 45st w gore i w bok (ma powstac trojkat: podbrzusze - ekspander - ramie - bok ciala) - ciezko wytlumaczyc..

teraz Wy.. hehe czarno to widze.. :(
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Ja biore dwie 5 m zlozone na pol, czyli mam w rekach dwie po 2,5 m, koncowki wiaze do drazka i wykonuje m.in. nastepujace cwiczenia:

- jak rozpietki na klatke w tzw. bramce
- jak na barki w tzw. bramce
- na triceps jak w tzw. bramce (jestem odwrocony do niej tylem)
- skrety ciala jak do rzutow
- sciagniecia w dol, jak do obalen (jakbysmy sciagali do ziemi przeciwnika za rece w lokciach).

K_P
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Mocowanie: czlowiek - drabinki.
Cwiczenie: wejscie w nogi, wyniesienie, 1-2 kroki do przodu

Mocowanie: noga - grabinki
Cwiczenie: odmach nogi w tyl (cwiczenie do np. Uchi Mata)

Uchi Komi zostalo juz wymienione.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
czyli 10m gum.. ok! przejde sie do skalnika i cave'a..

a expander - jak tak czytam te liste to pomysly same przychodza mi do glowy - nie jest taka bezwartosciowa.. to raczej jakas rozpiska bo np jest rozciaganie przed klatka piersiowa "jakkolwiek" albo np "uwaznie" - ale moze ja nie kumam jakiegos strongman'owego slangu..
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
mieszko ja w sumie caly czas eksperymentuje. Troche ogladalem kiedys trening z gumami zapasnikow, troche moich kolegow judokow, staram sie wymyslac sam jakies cwiczenia (pewnie juz zreszta dawno wymyslone) - czyli takie zeby byly zblizone do tych ruchow jakie wykorzystuje sie w walce.
Zdjecia i jakies male filmiki bylyby wskazane.
Nie wiem czy cwiczenia z gumami moga zastapic trening z ciezarami wolnymi, ale jak sadze moga stanowic jego istotne dopelnienie. Odnosze bowiem wrazenie, ze mocowanie sie z linami, jest spojne z tym wysilkiem jaki mamy mocujac sie z czlowiiekiem, oczywiscie w przypadku lin to wyizolowane cwiczenie.

Trudno mi ocenic - musialbym w ogole np. rzucic na jakis czas zupelnie ciezary i zajac sie gumami. Ale troche sie boje, bo i tak jestem w slabej formie (a fakt, ze podnosze 100 kg np. 8-10 razy na klatke, moze nie ma przelozenia na walke, ale daje mi poczucie komportu psychicznego). Wczoraj po pieciomiesiecznej przerwie spowodowanej konztuja odwazylem sie natroche ostrzejsze sparingi w bjj i... bylo to dosyc zalosne w moim wykonaniu. Glownie mi brakowalo "pomyslu" na walke i sprzezenia mysl-technika, wszystko z opoznieniem wykluczajacym dobry rezultat. Kondycja tez dalek aod doskonalosci. No, ale coz... Moze bedzie lepiej.

K_P
PS. hast, sprobuje takich cwiczen jak Twoje.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
wiec tak..
do skalnika napisalem maila - nie maja tam takowych gum..

jak bede mial kase to chyba skieruje swoje kroki do sklepu sportowego po expander..

..bo mi wlasnie chodzi raczej o "sile dynamiczna" - tzn. nie podniesc jedna reka 100-kilogramowego kolesia (chociaz tez chcialbym tak umiec),
ale tak go szarpnac, zeby od razu klepal.. albo w czasie lotu nauczyl sie japonskiego i krzyczal resztka sil MATEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!! ;)
oj ponioslo mnie..

wiec bede kombinowal z tymi cwiczeniami za pomoca expandera.. i ten trening domatora przerobie..

juz plan sie zrodzil w glowce.. pompki, expander, twister max, treningi.. no no.. plany to zawsze sa..
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
Ja sie wlasnie przymierzam do treningu z gumami - i z workiem piasku :) Fajna sprawa z tym drugim - widzialem pare plikow i fotek w necie - zalozmy ze ciazar 30kg- ale piasek sie przesypuje nieco, wiec worek "stawia opor". Przy ciezkich workach lapiesz go "w pol" (bearhug to po ang nazywaja) i w sumie czujesz sie jak w chwycie zapasniczym. mozna nim poszarpac, przytrzymac, rzucac itd. tylko trzeba dobrze zabezpieczyc. no i wyrabia chwyt przy okazji.
zamiast piasku moga byc podobno worki z ryzem :) widzialem patenty takie, ze gosc przesypywal piasek do mniejszych woreczkow - np po 5 kg i mial ich wiele. potem sobie dowolnie manipulowal wielkoscia ciezaru przez dodawanie-odejmowanie woreczkow.

pare linkow do cwiczen z workami piasku :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w akcesoriach znajdziesz gumy zapasnicze za 10 zl, w sklepie tym kupowalem juz buty i nie mialem zadnych problemow!

Pozdrawiam MH
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenia z gumami, ekspandorami

Ja sie wlasnie przymierzam do treningu z gumami - i z workiem piasku :) Fajna sprawa z tym drugim - widzialem pare plikow i fotek w necie


Z workiem piasku (i piłką lekarską) to są też PDFy Rosa Ennemai. Leżą na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024