Skocz do zawartości


Zdjęcie

niekonwencjonalne ćwiczenia;))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Ja kiedys miałem ciekawy sparing...cały oboz był podzielony na 2 grupy , po jakies 20 osob. Bylismy uzbrojeni w pełny sprzet (rekawice , szczeki, ochraniacze na nogi) no i...20 na 20. To sie umowilem z dwoma kolegami ze w trójke bedziemy atakowac tych najsilniejszych...duzo kontuzji po tym było :wink:
pozdrowienia
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
he he to zliskiem mi sie podoba %-)
ja pamietam tylko jedno ciekawe cwiczenie...bardzo proste do tego (6 lat temu to bylo).
kazdy zaczyna sie krecis wokol wlasniej osi, reka z wysunietymi palcami w gorze i sie patrzy na te palce. i na sygnal dany przez instruktora masz wykonac okreslone techniki.... makabrycznie to wygladalo :-D cos ala kung fu pijanego mistrza
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
ćwiczenie podobne do tego jakie przedstawił pedro tylko, że złapany czytaj strugnięty pasem musiał przebiec do końca sali, w tym czasie grupa małych potworów(grupa dziecęca) mogła lać uciekającego ile wlezie
Dodam,że w grupie tej było około 50 małych potworów.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

50 małych potworów


To by był delikatny masaż... Mnie by się nawet nie chciało biegać :wink:
hheeeeeh- nie ma jak dostać przez plecy od trenerów... :twisted:
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

To by był delikatny masaż... Mnie by się nawet nie chciało biegać :wink:
hheeeeeh- nie ma jak dostać przez plecy od trenerów... :twisted:


Ja wtedy zaczynałem i miałem 12 lat. Bolało
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Ha :o zapomniałem o chyba najczęstrzym nietypowym ćwiczeniu u nas w klubie: bierzesz partnera(bądź partnerkę :P ) na barana, albo na "koalę" i robisz kata :-)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

fajnie bylo jak gralismy w berka, bez gor od kimona, tylko ze zamiast dotkniecia zlapanego smigales mu pasem po plerach jak dogoniles



Terz to mielismy :)

Z dziwnych cwiczen przypominaja sie jeszcze:

Druzynowe pompki - masz grupe 5 osobową. Robisz pompki na piesciach a nogi masz na ramieniu kolegi (inny ma nogi na twoim ramieniu). Ostatni ma nogi na ławce lub niskim parapecie - strasznie dziwnie sie to wykonuje

Brzuszki na platformie - masz nogi na platformie (na kturych siedzi partner), a reszta ciała "wisi" w dół. Wykonujesz brzuszki pionowo do góry - b.fajna sprawa - wykonuje je jak mam czas i odp. miejsce

"Odpoczynek na paluszkach" - jak jusz wszyscy sa czerwoni i niemaja siły zeby wykonywac polecenia trenera odpowiednio szybko mozna sobie "odpocząc". Pozycja podobna do pompek ale stoisz na pojedynczych palcach (z zamknietymi oczami) - trudno wytrzymac, pot leje sie strumieniami ale po zakonczeniu i wstaniu nieczuc zmeczenia

Podczas biegu dookoła sali mozna kazac obracac sie sie dodatkowo dookoła własnej osi (w przeciwnym kierunku do biegu) i obracac głowa (w przeciwnym kierunku do tłówia) - jak masz tylko na 1 piwo i chcesz sie najebac :)

Bjj na plazy - po kilku minutach wszedzie byl piach (najgorzej z oczami) - generalnie ogradzam

Koszykówka bez jako rozgrzewka - niby normalna gra w kosza ale nieistnieje słowo faul, kroki, itp. Zasady sa 2 - trafic piłką do kosza, nierzucac zawodnikami przeciwnej druzyny do kosza. Generalnie starac sie niekopac/uderzac ale ze wszelkiego typu wejsciami ciałem,rzutami, duszeniami - mozna sie naprawde wyrzyc :)

Wszelkiego rodzaju siłowania (normalne ala zapasy, bedoc odwruconym plecami, przeciaganie paska)

3-4 kilometrowy bieg, nawalanie w drzewa, 3-4 kilometrowy bieg spowrotem.

Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Apropo masarzu terz mielismy masarze jako czesc treningu (ale tylko na obozie)

Szkoda ze masarz jest elementem treningu tylko podczas obozu - moze bym czesciej przychodzil na treningi :P
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

Koszykówka bez jako rozgrzewka - niby normalna gra w kosza ale nieistnieje słowo faul, kroki, itp. Zasady sa 2 - trafic piłką do kosza, nierzucac zawodnikami przeciwnej druzyny do kosza. Generalnie starac sie niekopac/uderzac ale ze wszelkiego typu wejsciami ciałem,rzutami, duszeniami - mozna sie naprawde wyrzyc


Też to często mamy na rozgrzewce :twisted: Mocno kontuzyjne :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
co do liska- kultowej zabawy wszystkich fighterow :) to ja mialem kiedys rowniez taka wersje:
osoba ktora zostaje liskiem musi zrobic 10 pompek a w tym czasie reszta.. :twisted: :? 8O :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

osoba ktora zostaje liskiem musi zrobic 10 pompek a w tym czasie reszta.. :twisted: :? 8O :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Dobre... :twisted: Trza o tym trenerowi wspomnieć!!

Inne fajne ćwiczonko: kładziesz się z partnerem (bądź partnerką :P ) na brzuchach na przeciwko i próbujecie się wdrapać sobie na plecki.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
inne niekonwencjonalne cwiczenie:
tym razem z judo- chociaz po opisoe nikt by sie pewnie nie domyslil :wink:
wyglada to tak- dwie osoby podaja sobie np prawa reke a druga zadaja ciosy koncowkami palcow 8O w mostek "prezciwnika". to chyba najwieksza psychodela jakiej doswiadczylem.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Heh, zapisalem sie ostatnio rekraacyjnie na Aikido Shudokan, sam trener jest niekonwencjonalny (mój ksiądz-katecheta w szkole), ale ćwiczenia niektóre są boskie:

a) zaufanie grupie - każdy wchodzi na pianino i skacze do przodu na rece pozostalych - nie mozna sie bronic rekoma, nalezy upasc plasko na twarz :) fajne, ja sie balem

B) pilka nozna - pilka jest jedna osoba. zadaniem pierwszej druzyny jest przeprowadzenie bezpieczne "pilki" do bramki przeciwnikia. Druga druzyna na wszelki sposob powstrzymuje pilke - ogolnie zapasy. Jest jedna zasada - wszyscy siedza, lub poruszaja sie na kleczkach. swietna sprawa, bardzo meczace cwiczenie, szczegolnie, gdy gra sie powiedzmy godzine. i bardzo zabawne.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))

a) zaufanie grupie - każdy wchodzi na pianino i skacze do przodu na rece pozostalych - nie mozna sie bronic rekoma, nalezy upasc plasko na twarz :) fajne, ja sie balem

Ja nie :) Zaufalam wam! Zreszta skakanie z pianina na innych to zajebiste uczucie! ;D :D
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
niedawno robiliśmy wyścigi 5 osobowych zespołów dookoła dojo polegające na przenoszeniu 1 gościa na wyprostowanych rękach jak kłodę :) 8O :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Jak jeszcze chodziłem na Karate Kyokushin ( jakies 3-4 lata temu ... byłem malutki :) ) to mieliśmi oprucz wspomnianego liska takie cieawe cwiczonko iz kladlismy sie na plecach w rzedzie i naprezalismy miesnie brzucha i pokolei pierwszy z lezacych wstawal i biegl po brzuchach az na koniec ( powmiedzy lezacymi byly odstepy wiec mugl np przejsc jak byl ciezszy ) i kladl sie ... i wstawal nastepny z pocztaku ( nie pamietam dokladnie czy biegalismy po brzuchach czy schodzilismy z cwiczacych na ziemie ... dawno to bylo
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
gdy byłem jeszcze baaaardzo mały to chodziłem przez pół roku na Sambo.
--Tam jednym z ciekawych-rozrywkowych-ćwiczeń było rugby na kolanach. Dla mnie skończyło się to lądowaniem na rowerze treningowym i pękniętym łukiem brwiowym, ale punkt zdobyłem. :twisted:
--na Judo na PW pewien rodzaj berka. Berkiem była para, kto został złapany dołączał do tej pary i tak do końca ludzi na macie, ciekawie zaczynało być gdy więcej było goniących niż uciekających :)
--na KF fajne było "oklepywanie" się: staje się na przeciwko partnera i uderza otwartą dłonią w barki, ręce itd. :twisted:
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
Na treningach mamy cała mase takich śmiesznych zabaw :)
Np: Wszyscy stają parami w rzędzie, robią z rąk "krzesełko" (taki kwadratowy uchwyt) I pokolei każdy kładzie siena brzuchu na tych krzesełkach jest przerzucany z początku rzędu na koniec :-)

Lisek wygląda nieco inaczej: Kaładziemy się parami w koło, zdjemujemy pasy. Jedna osoba ucieka, inna goni i musi tą pierwszą walnąć paskiem, wtedy zamieniają się rolami, uciekający może położyć się koło jakiejś pary i wtedy ucieka ten co leży po przeciwnej stronie osoby obok której tamten się położył.

Czołgi: Znów parami w kole, ale nma stojąco, jeden z pary z przodu drugi z tyłu. Sensei daje hasło "Na czołg" wtedy ten z tyłu wskakuje na plecy tego pierwszego. Na sygnał "Z czołgu" zeskakuje , biegnie dookoła okręgu i wskakuje zpowrotem. Ostatni wchodzi do środka i robi po każdej kolejce ileśtam pompek , brzuszkow i scyzoryków. I tak aż zostanie jedna para.

Samoloty: Siedzimy w zespołach 5 osobowych, każdy ma nr od 1-5 Sensei krzyczy jakiś nr i wtedy osoba sie kładzie a reszta łapie ją za ręce i nogi i przenosi na drugi koniec maty, gdzie siada zpowrotem w rzędzie, ostatni zespół... pompeczki brzuszki itd.

Kiedyś robiliśmy takie ćwiczenie że stawaliśmy z jednej strony maty i kręciliśmy sie w kółko w miejscu, na sygnał biegliśmy drugą strone maty... hehe masakra

Albo w zespołach robimy gąsiennice: stajemy na czworaka i łapiemy kolegę z przodu za kostki, nas łapie ten z tyłu i ścigamy się na drugi koniec maty.

Podobało mi się też salto przez partnera. Kolega siedzi skulony i robie się salto przetaczając się plecami po jego plecach.

Dużo tego jest, jak sobie jeszcze coś ciekawego przypomne to napiszę.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
A prubowaliscie kiedys biegnac w kółto (taki normalny bieg), krecic sie całym ciałem w przeciwna strone, a dodatkowo krecic głowa tak jak sie biegnie (a przeciwnie do ciała).
To jest ćwiczenie jak mam tylko na jedno piwo i chcemy sie najebac :) :) :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: niekonwencjonalne ćwiczenia;))
1. na wierzchu otwrtej dłoni kłądziesz jedno,dwie,trzy albo cztery monety jedna za drugą od palców do nadgarstka...podrzucasz je w góre nie przekraczając wysokości oczu!...łapiesz każdą osobno z góry zanim spadną na ziemię...
łapiąc trzy jesteś dobry,łapiąc cztery>>master.

2.trzymasz monete na wyciagniętej do przodu rece na wierzchu dłoni....siegasz po broń do kabury (na pasie i przeładowaną)..strzał (z biodra) musi paśc zanim moneta upadnie na ziemie...
możesz to wykonac np.siegając po nóż...;-)..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024