Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o ocenę mojej diety na masę :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

TeeRCe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Zainteresowania:fotografia, grafika komputerowa

Napisano Ponad rok temu

Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
Jadłospis ten ułożyłem w oparciu o temat zawierający przykładowe diety na masę. Jest to zbiór potraw / artykułów, które przykładowo mogę spożywać o konkretnych porach dnia. Nie chcę ścisłej diety, a jedynie zachowanie norm odżywiania podczas cyklu treningowego.

Aktualnie ważę 66kg, mam 1,83m wzrostu i planuje zacząć trening od przyszłego miesiąca. Nigdy wcześniej nie trenowałem. W tym roku skończę 18 lat. Moim celem jest znaczne przybranie na masie oraz 'delikatny tuning' swojej sylwetki :)


1 posiłek: (7:00)

-mleko 0,5%
-płatki owsiane
-jajecznica
-ciemne pieczywo
-masło
-warzywa
-parówki / kiełbacha :)

2 posiłek: (10:30)


-chleb żytni / razowy pełnoziarnisty
-masło
-jogurt
-tuńczyk
-warzywa
-ser twarogowy
-ser żółty
-szynka
-kabanos
-jakiś owoc

3 posiłek: (14:30)

-ryż
-pierś z kurczaka
-oliwa z oliwek
-filet z kurczaka
-kasza
-ziemniaki
-makaron (ser/truskawki)
-spaghetti
-kotlet schabowy/mielony
-na koniec 2 banany :)

4 posiłek: (17:00)


-tuńczyk
-"carbo" (o tym na końcu)
-proszę o więcej propozycji
do posiłku potreningowego...

5 posiłek: (21:00)

-pierś z kurczaka
-kiełbacha
-parówki zapiekane z serem
-chleb żytni / razowy
-oliwa z oliwek
-ser biały z dżemem
-ser żółty
-masło
-warzywa

----------------
to tyle. sen około 23:00. co do posiłku nr. 4 - w dietach jest podane "carbo". rozumiem, że to jakaś odżywka. znalazłem na allegro przykładową, proszę o opinię czy nadawałaby się do stosowania raz dziennie i czy pomogłaby w przybraniu masy.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
----------------

ostatnie pytanie: dostałem kiedyś na urodziny od kolegi kreatynę z tauryną :) było to dawno temu i do dzisiaj jeszcze ich nie wykorzystałem. (postać kapsułek). termin ważności obu upływa w maju 2008 - jak najlepiej je wykorzystać do tego czasu?

proszę o uwagi odnośnie ułożonego jadłospisu. podkreślam, że to tylko ogólny zarys tego, co powinno się jeść aby przybrać na wadze. z góry dzięki i gdyby moje wypowiedzi zostały uznane przez Was za śmieszne - wybaczcie, ale jestem kompletnie zielony w tematyce kulturystyki. pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi :)
  • 0
"Zawsze łatwiej jest powiedzieć niż zrobić"...

kamil556
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
To tak :) z śniadania to zamieniłbym na coś innego ta kiełbachę. Kiełbasa ma dużo tłuszczu i nie jest to dobre na śniadanie :) Tak to wszystko ladnie ale moim zdaniem za duzo tłuszczu u w niektórych posiłkach ;p ale do tego posiłku nr 4 dodałbym jakiś owoc na przykład 2 banany :) Nie wiem, ile ćwiczysz ale polecałbym ci jakieś izolat białka na przyklad białko serwatkowe ostrowi i do tego jakies aminokwasy z ta kretynka bym sie wstrzymał no chyba ze juz masz jakiś dobry staż treningowy ;)

Aha ja też jestem wmiare zielony w tym temacie wiec to sa tylko rady ;)

Pozdrawiam Kamil
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
parowki... zapomnij :D to samo kielbasa, tylko chude wedliny, wiadomo czasem mozna zrobic odstepstwo ale staraj sie nie zaczesto :)

co do posilku potreningowego :D to rozne sa wersje :P moja jest taka
20min po treningu carbo 50g i nie jest to odzywka do ktorej dales linka, carbo to same czyste cukry, a to co ty znalazles to gainer
moze byc cos takiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale naprawde bez roznicy bedzie jakiej firmy w tym przypadku
po uplywie kolejnych 20min szamiesz normalny posilek skladajacy sie z szybko wchlanialnych bialek (tunczyk,kurczak) i niewielkich ilosci wegli zlozonych(ciemne pieczywo,ciemny ryz)

to co zjadles po treningu dlugo cie na chodzie nie utrzyma ;P bo wiekszosc poszla na straty... dlatego posilek z 21 przenies na 19 :D, a o 21 nie spozywaj tluszczy

zeby przybrac na masie bedziesz potrzebowal czegos wiecej niz "zarys" :) jedz duzo i czesto, krete narazie zostaw jak jest zamknieta to nawet po terminie nic sie nie stanie jak ja bedziesz brac

na ostrowie raczej szkoda kasy, lepiej dolozyc i kupic jakies wolnowchlanialne bialko na noc SP80 albo Prolongatum, ale niekoniecznie bo chudy twarog przed snem tez da rade :)
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
tylko jeszcze zostaje pytanie ile tego będziesz jadł. Bo żę będziesz jadł odpowiednie produkty to nie koniec sukcesu. Trzeba jeść odpowiednią ilość posiłków. Inaczej lipa. Więc proponuje ułożyć ilościowo.. przez pierwszy np tydzień jedz normalnie i zliczaj wszystko w jakimś kalkulatorze(zobacz do faq) i zobaczysz czy dobrze się odżywiasz, jakby co poprostu dokładasz coś albo odrzucasz.. trochę tak porobisz to potem nie będziesz musiał już liczy.. będziesz to robił z przyzwyczajenia.. sam tak mam i jest lajt.

posiłek: (21:00)

-pierś z kurczaka
-kiełbacha
-parówki zapiekane z serem
-chleb żytni / razowy
-oliwa z oliwek
-ser biały z dżemem
-ser żółty
-masło
-warzywa


co do tego to 3 zostaje tylko ser biały, tuńczyk, odżywka białkowa itp

reszta praktycznie może być a do po treningu to jeszcze np wafle ryżowe(oczywiście po treningu, po 40-60 min najlepiej posiłek po treningowy właściwy)
  • 0
Be free.

Ali_Abda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
TeeRCe, Dorzuciłbym jeszcze posiłek 30 min przed snem (ser biały chudy popić mlekiem:)) Zakup Carbo i pij przed i po treningu, Co do posiłku przedtrenigowego i potreningowego radziłbym trzymac się posiłków bogatych w węgle i białka czyli przed treningiem: ryż/kasza + pierś z kurczaka/rybka(np. panga) + jakaś suróweczka a po treningu tuńczyk i ja np. jem jeszcze 100 g sera białego tak zeby dorzucic jeszcze troche białek( pamietaj jednak ze organizm nie wchłonie wiecej białka jednorazowo niż 50 g) Z posiłku o 21 wyrzuciłbym dżem. Aaaa i te parówki i kielbasa to też w odstawke. A tak ogólnie to jest w porzadku przynajmniej ja tak myśle:) nie wiem moze sie myle:) ale to jc to ktos mnie poprawi. Noo i oczywiście mozesz sobie jesc jeszcze jakies owoce, banany masz ale mozesz dorzucic kiwi na sniadanie, jablko czy cos:P
  • 0
Mierz siły na zamiary...

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
Ali_Abda, tzn ze co dostarczasz po treningu ponad 40g bialka ? heh niezaduzo ? pozatym po treningu tylko bialko szybkowchlanialne, a wiec twarog odpada...
  • 0

Ali_Abda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
MeeHau, Nie no mysle ze 40g białka na raz jest ok a ten serek to tak z mysla juz na noc bo późno robie treningi:P Ale to tylko tak opcjonalnie nie pisze zeby sam tak robil tylko ze ja uskuteczniam cos takiego:)
  • 0

TeeRCe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Zainteresowania:fotografia, grafika komputerowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
dzięki za szybkie odpowiedzi :) od lutego zaczynam a teraz jeszcze kompletuje sprzęt do siłowni domowej :) pzdr
  • 0
"Zawsze łatwiej jest powiedzieć niż zrobić"...

Ali_Abda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
TeeRCe, tylko uwazaj z doborem tego sprzętu lepiej z allegro nie kupuj jak nie masz mozliwości obejrzec, bo nakupisz krzywych laweczek spawy ci popekaja i wydasz w h*j hajsu. Ja juz sie tak przejechalem i teraz kupuje albo od kogos albo jeżdze i ogladam sprzet
  • 0
Mierz siły na zamiary...

TeeRCe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Zainteresowania:fotografia, grafika komputerowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
aktualnie mam ławeczkę do sztangi i skośną do brzucha. kupiłem je w sklepie już jakiś czas temu. łączne obciążenie 56kg. znajomy doradził mi, że żeby trenować w domu przydałoby się dokupić jeszcze gryf skośny i hantle. wybrałem takie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tak przy okazji - czy to wystarczy do efektywnego treningu wszystkich partii mięśni?
  • 0
"Zawsze łatwiej jest powiedzieć niż zrobić"...

Ali_Abda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
No jak jeszcze jakis drążek sobie zalatwisz albo wyciąg to bedzie git bo tak bez tego to pleców dobrze nie zrobisz, jeszcze mozesz modlitewnik sobie skrecic (nawet samemu mozesz zrobic, ja np. sobie sam zrobilem) Ale tak jak napisalem jak bedziesz mial drazek albo wyciag to wszystkie partie zrobisz . Aaa i jeszcze nie wiem czy ci tyle obc. wystarczy.
  • 0
Mierz siły na zamiary...

TeeRCe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
  • Zainteresowania:fotografia, grafika komputerowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o ocenę mojej diety na masę :)
modlitewnik w ławeczce mam na szczęście :)
a obciążenie rzeczywiście będę musiał jeszcze dokupić...
  • 0
"Zawsze łatwiej jest powiedzieć niż zrobić"...



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024