Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowy typowy problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Lans
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nietypowy typowy problem
Mam dość poważny dylemat- mianowicie-
Masa czy rzeźba. niby nic w tym dziwnego, ale nurtuje mnie ten problem.

Mam 18 lat, ważę obecnie 84.5 kilo, mam 1.85 wzrostu.
Niestety mam spore predyspozycje do tycia.
Ćwiczę od pół roku dość regularnie, mniej więcej 2 razy w tygodniu, głównie na klatkę, biceps, triceps, brzuch i barki.

NIe mogę się jednak ukierunkować. Mam również dość ograniczoną ilość sprzętów do ćwiczeń-
ławka prosta
ławka do brzuszków
sztanga
hantle

Nie jestem zbyt zainteresowany suplementacją samą w sobie, ale jeśli nie ma innego wyjścia to zastosuję.
Na treningi mogę poświęcić nie więcej jak godzinę lub dwie dziennie, poza weekendami.
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
znaczy chcesz zeby cie ukierunkowac? masa .... :P
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
masa a 2 razy to za malo
  • 0

Lans
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
NO tak, tylko dlaczego akurat ta masa? Sporo osób mi już ją proponuje, tylko obawiam się zrobić z siebie cielaka. Moja oponka ma zadziwiające właściwości do powiększania się i rośnie aż zanadto proporcjonalnie. Jakie argumenty za tym przemawiają?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
a no takie ze jak wezmiesz sie za rzezbe i to ostro to jakies 10kg ci spadnie jak nie wiecej wtedy stosunek wzrostu do wagi nie bedzie taki imponujacy i bedzie to wygladalo nie za ciekawie jak sie przymasujesz zalozmy do 100kg spadnie ci 10kg albo troche wiecej to bedzisz wazyc 85-90 z taka rzezba ze sie w glowie nie miesci no i bedziesz wiekszy o miesnie a nie o tluszcz zreszta sam decyduj ja bym bral sie za mase rzezbe zawsze mozna zrobic a masa dobra masa jest ciezka do zdobycia mowa tu o zdobyciu miesa a nie tlusczu kup cla duzo bialka dodaj aeroby 2 razy week trening masowy i napewno tluszcz nie bedzie przyplywal tylko bedziesz klepac czyste mieso a moze i spadnie zdeka tluszczu tak bym ci radzil zrobic
  • 0

MeeHau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 696 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
sam zaczalem sie masowac 2 miechy temu mimo sporej nadwyzki fatu :P
trening 3x ok. 75minut typowo na mase ... narazie zadnych aerobow nie robie (niestety czas mi nie pozwala, duzo pracy przed swietami...)
dieta jest wmiare spoko, gorzej z regeneracja spie 6-7h na dobe

nom i tak przez 2 miechy +2,5cm w bicku -4 w pasie :D ponoc nie da sie lapac masy i gubic tluszczu jednoczesnie no ale miarka nie klamie :P, waga utrzymuje sie na tym samym poziomie

kontroluj tylko swoje wymiary i wage, ja to robie w kazdy weekend i powinno byc spoko :P

do tego co napisal Ramzes ... nie wiem jak ty wygladasz ale ja nie moge poprostu zrzucic fatu... grube kosci, dosc szerokie biodra heh nie wyobrazam siebie -15kg, juz wole ten tluszcz :D
  • 0

TomeX
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:pilka nożna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowy typowy problem
rób mase zapodaj do stałej suplementacji omega 3 i masuj się kilka miesięcy temu stałem przed podobnym dylematem zdecydowałem sie na mase i nie zaluje uwierz mi ze nawet jak troche sie zatluscisz to razem z miesniami ktore zdobedziesz nie bedzie wygladal zle a o to przeciez chodzi jezeli powaznie boisz ze sie zalejesz to tak jak radzi MeeHau, kontroluj na bieżąco wymiary
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024