Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzeźba i redukcja POMOCY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rzeźba i redukcja POMOCY
Witam, czy mógłby ktoś pomóc, i podać jakiś przykładowy trening na rzeźbę i redukcje masy tłuszczowej?

Moje 'warunki':
wiek: 21lat
wzrost: 180cm
waga: 90kg
rekord w wyciskaniu: 90kg
doświadczenie ze sportem: siłownia od 2 miesięcy: trening ogólnorozwojowy, wcześniej gra w piłkę nożną w klubie przez 4 lata.
Po zaczęciu studiowania przybyło mi 15kg(siedzący tryb życia + niezdrowe odżywianie). Ogólnie jak na 90kg nie wyglądam aż tak źle, bo mam strasznie duże uda(w prostowaniu kolana na siedząco 'wyciskałem' w najlepszych latach 110kg jedną nogą :dance6: ).
W zeszłym roku postanowiłem się za siebie wziąć i zastosowałem taki ogólnorozwojowy trening:
1dzień: klatka + biceps
2dzień: barki + triceps
3dzień: plecy
Do tego 20 min aerobów, i 3 serie brzuszków po każdym treningu. Przybyło mi mięśni a waga stoi w miejscu, ale nie o to mi chodziło.
Spróbuję znaleźć w dziale Dieta, jakąś dietę, ale czy może ktoś poradzi czego ogólnie unikać jeśli chodzi o jedzenie?

Także jeśli można czy mógłby ktoś poratować rozpiską na rzeźbę, i odpowie mi na kilka pytań:
Czy na redukcje wystarczy zwiększyć ilość aerobów(myślę, że 30min wytrzymam)?
Czy można ten trening połączyć np ze zwiększeniem siły, chodzi mi o wyciskanie na poziomej ławeczce, bo nie ma co ukrywać, że za mocny nie jestem :nabita:
Czy wystarczą 3 dni treningu w ciągu tygodnia? Bo ostatecznie mógłbym zwiększyć do 4.

Ogólnie zależy mi na tym aby ogólnie troszke lepiej wyglądać, i aby doprowadzić do stanu gdy będzie widać mi mięśnie brzucha, oraz zwiększenie siły w wyciskaniu.
Z góry dzięki za porady, pozdrawiam.
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY

Witam, czy mógłby ktoś pomóc, i podać jakiś przykładowy trening na rzeźbę i redukcje masy tłuszczowej?

Moje 'warunki':
wiek: 21lat
wzrost: 180cm
waga: 90kg
rekord w wyciskaniu: 90kg
doświadczenie ze sportem: siłownia od 2 miesięcy: trening ogólnorozwojowy, wcześniej gra w piłkę nożną w klubie przez 4 lata.
Po zaczęciu studiowania przybyło mi 15kg(siedzący tryb życia + niezdrowe odżywianie). Ogólnie jak na 90kg nie wyglądam aż tak źle, bo mam strasznie duże uda(w prostowaniu kolana na siedząco 'wyciskałem' w najlepszych latach 110kg jedną nogą :clap: ).
W zeszłym roku postanowiłem się za siebie wziąć i zastosowałem taki ogólnorozwojowy trening:
1dzień: klatka + biceps
2dzień: barki + triceps
3dzień: plecy
Do tego 20 min aerobów, i 3 serie brzuszków po każdym treningu. Przybyło mi mięśni a waga stoi w miejscu, ale nie o to mi chodziło.
Spróbuję znaleźć w dziale Dieta, jakąś dietę, ale czy może ktoś poradzi czego ogólnie unikać jeśli chodzi o jedzenie?

Także jeśli można czy mógłby ktoś poratować rozpiską na rzeźbę, i odpowie mi na kilka pytań:
Czy na redukcje wystarczy zwiększyć ilość aerobów(myślę, że 30min wytrzymam)?
Czy można ten trening połączyć np ze zwiększeniem siły, chodzi mi o wyciskanie na poziomej ławeczce, bo nie ma co ukrywać, że za mocny nie jestem :clap:
Czy wystarczą 3 dni treningu w ciągu tygodnia? Bo ostatecznie mógłbym zwiększyć do 4.

Ogólnie zależy mi na tym aby ogólnie troszke lepiej wyglądać, i aby doprowadzić do stanu gdy będzie widać mi mięśnie brzucha, oraz zwiększenie siły w wyciskaniu.
Z góry dzięki za porady, pozdrawiam.

:P aeroby jak najardziej, jesli wytrzymasz 30 minut OK. do tego trening trzy razy w tygodniu- moze byc, tylko rob od 20 do 12 powtorzen
:P Oczywiscie ze sila bedzie rosla tylko nie tak jak przy treningu na sile
:P ale przy redukcji i tak dieta odgrywa bardzo duza role ( ograniczaj tluszcze i weglowodany).
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY

Witam, czy mógłby ktoś pomóc, i podać jakiś przykładowy trening na rzeźbę i redukcje masy tłuszczowej?

Moje 'warunki':
wiek: 21lat
wzrost: 180cm
waga: 90kg
rekord w wyciskaniu: 90kg
doświadczenie ze sportem: siłownia od 2 miesięcy: trening ogólnorozwojowy, wcześniej gra w piłkę nożną w klubie przez 4 lata.
Po zaczęciu studiowania przybyło mi 15kg(siedzący tryb życia + niezdrowe odżywianie). Ogólnie jak na 90kg nie wyglądam aż tak źle, bo mam strasznie duże uda(w prostowaniu kolana na siedząco 'wyciskałem' w najlepszych latach 110kg jedną nogą :clap: ).
W zeszłym roku postanowiłem się za siebie wziąć i zastosowałem taki ogólnorozwojowy trening:
1dzień: klatka + biceps
2dzień: barki + triceps
3dzień: plecy
Do tego 20 min aerobów, i 3 serie brzuszków po każdym treningu. Przybyło mi mięśni a waga stoi w miejscu, ale nie o to mi chodziło.
Spróbuję znaleźć w dziale Dieta, jakąś dietę, ale czy może ktoś poradzi czego ogólnie unikać jeśli chodzi o jedzenie?

Także jeśli można czy mógłby ktoś poratować rozpiską na rzeźbę, i odpowie mi na kilka pytań:
Czy na redukcje wystarczy zwiększyć ilość aerobów(myślę, że 30min wytrzymam)?
Czy można ten trening połączyć np ze zwiększeniem siły, chodzi mi o wyciskanie na poziomej ławeczce, bo nie ma co ukrywać, że za mocny nie jestem :clap:
Czy wystarczą 3 dni treningu w ciągu tygodnia? Bo ostatecznie mógłbym zwiększyć do 4.

Ogólnie zależy mi na tym aby ogólnie troszke lepiej wyglądać, i aby doprowadzić do stanu gdy będzie widać mi mięśnie brzucha, oraz zwiększenie siły w wyciskaniu.
Z góry dzięki za porady, pozdrawiam.

Możesz połączyć zdobywanie siły i utratę tłuszczu stosując trening siłowy + aeroby. Trening ukierunkowany na siłę to więcej pracujących włókien mięśniowych czyli utrata większej ilości energii do tego aeroby które wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej.
  • 0
Dołączona grafika

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY
Co sądzicie o takim planie:

I dzień:

KLATKA:

Wyciskanie na ławeczce płaskiej:
1tydz- 5 serii po 6 pow. 100kg
2tydz- 5serii po 5 105kg
3tydz- 5serii po 4-110kg
4tydz- 5serii po 6 105
5tydz- 5serii po 5 110kg
6tydz- 5serii po 4 115kg
7tydz- 5serii po 6 110kg
Rozpiętki na płąskiej - 4x12powtórzeń
rozpiętki na skośnej - 4x12

(taki plan na poprawe wyników i masy - i mampytanie wystarczy raz w tygodniu ten terening tak? oczywiście ciężar inny :clap: )

Biceps:
666x3 (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa to ćwiczenie, ale polecono mi je na siłowni)
młotki - 4x15
modlitewnik - 4x15

do tego:
podnoszenie na drążku 4xmax

II dzień:

BARKI:

Wyciskanie siedząco w gorę od klatki piersiowej - 4x12
podnoszenie ramion ze sztangielkami(wyprostowany) 3x12
do tego wyciskanie na takiej maszynie(wyciskanie na siedząco jakby do góry pod kątem *45) 3x12

Triceps:

pompki 'tyłem' 3x10
prostowanie ramienia do góry, ze sztangielką oburącz - 4x12
ściąganie linek z wyciągu w dół do wyprostu łokcia - 4x12

III dzień

PLECY

podciąganie na drążku, do klatki piersiowej 4xmax
ściąganie drążka z wyciągu do karku/kaltki 4x15
martwy ciąg 4x15


Do tego jak już pisałem za każdym razem brzuchy 3x15, i aeroby do 30 min + dietka ograniczająca węglowodany i tłuszcze.

Proszę o odpowiednią korektę planu :clap:
  • 0

cort06
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY

Co sądzicie o takim planie:

I dzień:

KLATKA:
(taki plan na poprawe wyników i masy - i mampytanie wystarczy raz w tygodniu ten terening tak? oczywiście ciężar inny :clap: )

Biceps:
666x3 (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa to ćwiczenie, ale polecono mi je na siłowni)
młotki - 4x15
modlitewnik - 4x15

do tego:
podnoszenie na drążku 4xmax

II dzień:

BARKI:

Wyciskanie siedząco w gorę od klatki piersiowej - 4x12
podnoszenie ramion ze sztangielkami(wyprostowany) 3x12
do tego wyciskanie na takiej maszynie(wyciskanie na siedząco jakby do góry pod kątem *45) 3x12

Triceps:

pompki 'tyłem' 3x10
prostowanie ramienia do góry, ze sztangielką oburącz - 4x12
ściąganie linek z wyciągu w dół do wyprostu łokcia - 4x12

III dzień

PLECY

podciąganie na drążku, do klatki piersiowej 4xmax
ściąganie drążka z wyciągu do karku/kaltki 4x15
martwy ciąg 4x15


Do tego jak już pisałem za każdym razem brzuchy 3x15, i aeroby do 30 min + dietka ograniczająca węglowodany i tłuszcze.

Proszę o odpowiednią korektę planu :clap:

Oto ćwiczenie na biceps '666x3' to chyba komuś o '21' chodziło, było gdzieś na forum opisane.
  • 0
Pozdrawiam
Mikołaj

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY

Oto ćwiczenie na biceps '666x3' to chyba komuś o '21' chodziło, było gdzieś na forum opisane.


21 masz tu http://www.fabrykasi...243--t3768.html
  • 0

Gajda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY
Tak, o to mi chodziło, my tak to nazywamy po prostu. Ale co z tym planem? :clap:
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba i redukcja POMOCY

Co sądzicie o takim planie:

I dzień:

KLATKA:
(taki plan na poprawe wyników i masy - i mampytanie wystarczy raz w tygodniu ten terening tak? oczywiście ciężar inny :clap: )

Biceps:
666x3 (nie wiem jak się profesjonalnie nazywa to ćwiczenie, ale polecono mi je na siłowni)
młotki - 4x15
modlitewnik - 4x15

do tego:
podnoszenie na drążku 4xmax

II dzień:

BARKI:

Wyciskanie siedząco w gorę od klatki piersiowej - 4x12
podnoszenie ramion ze sztangielkami(wyprostowany) 3x12
do tego wyciskanie na takiej maszynie(wyciskanie na siedząco jakby do góry pod kątem *45) 3x12

Triceps:

pompki 'tyłem' 3x10
prostowanie ramienia do góry, ze sztangielką oburącz - 4x12
ściąganie linek z wyciągu w dół do wyprostu łokcia - 4x12

III dzień

PLECY

podciąganie na drążku, do klatki piersiowej 4xmax
ściąganie drążka z wyciągu do karku/kaltki 4x15
martwy ciąg 4x15


Do tego jak już pisałem za każdym razem brzuchy 3x15, i aeroby do 30 min + dietka ograniczająca węglowodany i tłuszcze.

Proszę o odpowiednią korektę planu :P


:P na klate przydalo by sie wyciskanie na skosie :P
:P plecy lepiej jak bedziesz cwiczyl w dniu pomiedzy klata a barkami :D
:D liczba powtorzen dobra na rzezbe :clap:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024