Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje FBW - prośba o ocenę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Pablo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Moje FBW - prośba o ocenę
Witam. Jestem nowy na forum a z siłownią nie mam dużo doświadczenia, więc proszę ludzi lepiej ode mnie obeznanych o ocenę planu fbw, jaki sobie ułożyłem :dance6:. Na celu mam nabycie nieco masy i siły. Mam 22 lata, BMI 20. Więc żeby nie przeciągać:


A
przysiady
wyciskanie na płaskiej
wiosłowanie
podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
uginanie ramion ze sztangą
francuskie leżąc
wspięcia stojąc
brzuch

B
przysiady
martwy
wyciskanie - skos w górę ze sztangą
żołnierskie
drążek
pompki na poręczach
wznosy siedząc
brzuch

To jest 2 plan jaki sobie w życiu układam więc pewnie znajdzie się kilka błędów, dlatego proszę o pomoc w poprawieniu go.
Pozdro :nabita:
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę
zachęcam jednak do skorzystania z gotowca jesli chodzi o plan ogólnorozwojowy

http://www.forum-kul...ogolnorozwojowy

wszystko masz tu wyjaśnione co i jak
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Pablo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę
No OK. Temat, który mi poleciłeś, dotyczy treningu ogólnorozwojowego który ma na celu przygotowanie do bardziej złożonych, właściwych już ćwiczeń w późniejszym czasie tak, aby nie nabawić się wcześnie kontuzji. Chodzi mi jednak już o ten właściwy plan. W planach w tamtym temacie jest trochę ćwiczeń na przyrządach, ja wolę ćwiczyć z wolnymi ciężarami. :dance6: Generalnie chcę tylko wiedzieć czy ten plan który ułożyłem jest ok, czy już mniej więcej rozumiem o co kaman w układaniu planów czy też nie.
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę

No OK. Temat, który mi poleciłeś, dotyczy treningu ogólnorozwojowego który ma na celu przygotowanie do bardziej złożonych, właściwych już ćwiczeń w późniejszym czasie tak, aby nie nabawić się wcześnie kontuzji. Chodzi mi jednak już o ten właściwy plan. W planach w tamtym temacie jest trochę ćwiczeń na przyrządach, ja wolę ćwiczyć z wolnymi ciężarami. :dance6: Generalnie chcę tylko wiedzieć czy ten plan który ułożyłem jest ok, czy już mniej więcej rozumiem o co kaman w układaniu planów czy też nie.



Dla wyjasnienia :
:nabita: metoda full body workout to trening gdzie wszystkie partie miesni cwiczone sa na jednej sesji treningowej.
:dance: Ćwiczymy 3 razy tygodniowo. (Można też ćwiczyć mniej razy)
:D W planie umieszczamy przede wszystkim ćwiczenia podstawowe. Ćwiczenia izolowane nie są zbyt mile widziane. poprostu nie ma dla nich miejsca.
:D Ilość seri:
a) Do 9 seri na duże grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
b ) Do 6 seri na małe grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
:D Ilość powtórzeń powinna się ksztautowac:
a) 6-12* ** powtórzeń, jeśli celem jest masa
b ) 12-15* powtórzeń, jeśli celem jest wytrzymałość
- To tylko ogólnie przyjęte walory
- Wyjątkiem jest metoda 15-10-5


Co do twojego planu- nie widze zbednych cwiczen. ale sam zobacz czy bedzie dorze Ci wchodzil. te "A" i "B" to chyba oznacze trening dwa razy w tygodniu raz planem A i raz planem B. FBW jest tez dobra metoda na redukcje. uwazaj zeby sie nie przetrenowac.
  • 0

Pablo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę

Co do twojego planu- nie widze zbednych cwiczen. ale sam zobacz czy bedzie dorze Ci wchodzil. te "A" i "B" to chyba oznacze trening dwa razy w tygodniu raz planem A i raz planem B. FBW jest tez dobra metoda na redukcje. uwazaj zeby sie nie przetrenowac.


Spoko, myślę nad 3 treningami w tygodniu w systemie A B A, kolejny tydzień B A B i na zmianę. Ok, nie ma zbędnych ćwiczeń, a dodalibyście coś? :dance6:
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę

Spoko, myślę nad 3 treningami w tygodniu w systemie A B A, kolejny tydzień B A B i na zmianę. Ok, nie ma zbędnych ćwiczeń, a dodalibyście coś? :dance6:


ja napewno dodal bym sobie cwiczenie na wyciagu ale Ty jak mowisz wolisz na wolnych ciezarach wiec cwicz tak jak twoj organizm lubi
  • 0

Pablo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę

ja napewno dodal bym sobie cwiczenie na wyciagu ale Ty jak mowisz wolisz na wolnych ciezarach wiec cwicz tak jak twoj organizm lubi


Spoko, jestem otwarty na propozycje. Po prostu słyszałem opinie, że najlepsze efekty dają ćwiczenia na wolnych. Co byś dodał z wyciągu?
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje FBW - prośba o ocenę

Spoko, jestem otwarty na propozycje. Po prostu słyszałem opinie, że najlepsze efekty dają ćwiczenia na wolnych. Co byś dodał z wyciągu?


ja napewno nie pominol bym cwiczenia na triceps przy uzyciu wyciagu. w moim przypadku najlepiej pompuje mi triceps prostowanie ramion stojac trzymajac drozek wyciagu podchwytem- zajebiscie pompuje triceps i dodaje obietosci.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024