Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

jedrek_1
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??
Chciałbym nabrac troche miesni, ale nie moge obciazac kregoslupa poniewaz mam skolioze (lekarz odradzal silownie). Niestety nie moge juz wyprostowac kregoslupa poniewaz mam 20 lat, ale nie chce poglebic skrzywienia. Chodze od niedawna na basen 3x w tygodniu, ale podobno od basenu ciezko wyrobic miesnie :dance6: . Jak moge cwiczyc (na poczatek w domu)? Jakie cwiczenia nie obciaza kregoslupa? Moze drazek, jakies hantle, czy moge robic pompki? Prosze o doradzenie jakichs dobrych ćwiczeń.
Pozdrawiam :nabita:
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??

Chciałbym nabrac troche miesni, ale nie moge obciazac kregoslupa poniewaz mam skolioze (lekarz odradzal silownie). Niestety nie moge juz wyprostowac kregoslupa poniewaz mam 20 lat, ale nie chce poglebic skrzywienia. Chodze od niedawna na basen 3x w tygodniu, ale podobno od basenu ciezko wyrobic miesnie :dance6: . Jak moge cwiczyc (na poczatek w domu)? Jakie cwiczenia nie obciaza kregoslupa? Moze drazek, jakies hantle, czy moge robic pompki? Prosze o doradzenie jakichs dobrych ćwiczeń.
Pozdrawiam :nabita:

Możesz sotsowac ćwiczenia wzmacniające mięśnie prostowniki grzbietu. Przykłady takich ćwiczeń to np.: "dzieńdobry" z malutkim ciężarem czy wznosy tułowia z opadu. A jeśli chcesz zmasować się trochę to proponuję ćwiczenia siedzące i leżące które nie obciążają tak kręgosłupa jak ćwiczenia w pozycji stojącej + dodatkowo proponuję stosowanie pasa który dodatkowo odciąża kręgosłup.
  • 0
Dołączona grafika

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??
Basen to bardzo dobry pomysł.Jak pisał chudy rób dzień dobry tak to wyglada [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na pewno nie rób przysiadów,mc nie ćwicz za dużo na stojaca no i oczywiscie kup pas.
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??

Basen to bardzo dobry pomysł.Jak pisał chudy rób dzień dobry tak to wyglada [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na pewno nie rób przysiadów,mc nie ćwicz za dużo na stojaca no i oczywiscie kup pas.

No dzień dobry może nie skoro już ma problemy z kręgosłupem, ale unoszenie tułowia z opadu możesz robić.
  • 0
Dołączona grafika

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??
Z małym ciężarem?Niewiem ty masz wieksza wiedza co prawda to prawda ja gdybym miał problem z kregosupem to bym nie ryzykował
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa??

Z małym ciężarem?Niewiem ty masz wieksza wiedza co prawda to prawda ja gdybym miał problem z kregosupem to bym nie ryzykował

Dzieńdobry jest takie dość kontuzyjne ćwiczenie ale możesz później spróbować jak będziesz się czuł, jak kręgosłup będzie bolał to nie rób dzieńdobry.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024