Skocz do zawartości


Zdjęcie

co lepiej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

shadoweater
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

co lepiej ?
zapanowała moda na VeXtrago, ktoś brał ? jakie efekty ? czy lepiej to stosować z białkiem osobno czy lepiej zostać przy gainerach ?

Vextargo
Wielkość opakowania: 2000 gram
Cena produktu: 109,00zł

Wybierz smak: pomarańczowy PVL VEXTRAGO jest to produkt uzupełniający dietę w węglowodany
- Przeznaczony dla sportowców wszystkich dyscyplin
- Uzupełnia poziom glikogenu szybciej i skuteczniej, niż inne węglowodany
- Cząsteczka większa niż w Vitargo
- Pozwala na dłuższy i intensywniejszy trening

W jakim celu jest stosowany?

Vextrago™ to suplement węglowodanowy. Zanim pomyślisz jednak, że na rynku znajduje się wiele innych suplementów „tego typu” musisz wiedzieć, że są lepsze i gorsze węglowodany. Jeśli poważnie podchodzisz do sportu, nie możesz pozwolić sobie na stosowanie słabych jakościowo węglowodanów, które sprawią, że będziesz czuł się ociężały, słaby, a na dodatek zwiększą poziom Twojej tkanki tłuszczowej!
Węglowodany możemy podzielić na proste oraz złożone. Węglowodany proste, czyli inaczej cukry są najmniejsze i zbudowane wyłącznie z pojedynczej cząsteczki, jak na przykład glukoza. Węglowodany złożone to połączone ze sobą cukry proste w jedną, dużą cząsteczkę.
W organizmie człowieka, najważniejszym źródłem energii dla wszystkich komórek jest glukoza. Jednakże, glukoza jest łatwo rozpuszczalna w wodzie, więc człowiek nie może magazynować jej pod tą postacią. Dlatego po wchłonięciu się cząsteczki glukozy do krwi jest ona wyłapywana i magazynowana w mięśniach oraz wątrobie pod postacią glikogenu.
Do niedawna sądzono, że im mniejsza jest cząsteczka węglowodanów, tym szybciej jest trawiona i wchłaniana oraz tym szybciej uzupełnia zasoby glikogenu. W toku badań okazało się, że sytuacja wygląda dokładnie odwrotnie – im większa cząsteczka, tym szybciej jest wchłaniana. Po spożyciu większej ilości cukrów prostych, dość długo zalegają one w żołądku, co może powodować nieprzyjemne dolegliwości. Węglowodany złożone bardzo szybko opuszczają żołądek, przedostając się do krwiobiegu, a następnie uzupełniają zasoby glikogenu.
W odróżnieniu od innych suplementów węglowodanowych dostępnych na rynku, Vextrago™ nie zawiera ani grama cukrów. Co więcej, dzięki specjalnej technologii produkcji, Vextrago™ to największa cząsteczka węglowodanowa, jaka jest dostępna na rynku – jest większa nawet od królującego do tej pory na świecie Vitargo. Dzięki temu, nie powoduje dolegliwości żołądkowych i co najważniejsze – nie występuje ryzyko odkładania się spożytych cukrów pod postacią tkanki tłuszczowej!



Dawkowanie:

Istnieje kilka sposobów, w jaki możesz stosować Vextrago™:

W celu uzupełnienia poziomu glikogenu w czasie około treningowym, zmieszaj jedną porcję z 500ml wody. Możesz spożywać dwie porcje dziennie – pierwszą około 30 minut przed treningiem, zaś drugą bezpośrednio po skończeniu wysiłku.
W celu tak zwanego „ładowania węglowodanów” przez zawodami sportowymi. Dietetycy i specjaliści od żywienia sportowców zalecają, by przez 3 dni przed zawodami spożywać około 600 gram węglowodanów dziennie. Niestety, realizacja podobnego założenia za pomocą samej diety może stanowić dużą trudność.
Aby uzupełnić na 100% zasoby glikogenu, należy spożywać przez 5 dni przed zawodami 4 – 6 porcji Vextrago™ dziennie w równych odstępach czasu.

W trakcie wysiłku – aby uzupełnić poziom węglowodanów w trakcie wysiłku fizycznego, zmieszaj jedną porcję z 700-1000ml wody i popijaj w trakcie wysiłku.
Uwaga! Ponieważ Vextrago™ stanowią wyłącznie węglowodany złożone, jest ono bardzo słabo rozpuszczalne. Dlatego należy stosować duże ilości wody. Po zmieszaniu uzyskuje się dość gęstą zawiesinę – jest to normalne.

Przez „porcję” rozumie się 0.5-1 gram Vextrago™ na kilogram masy ciała. Jeśli ważysz 80kg, stosuj porcję 40-80 gram Vextrago™.



Czy Vextrago™ ma wpływ na odkładanie się tkanki tłuszczowej?

W normalnych dawkach Vextrago™ nie wpływa na gromadzenie się tłuszczu podskórnego. Ze względu na fakt, iż jest szybko transportowany do magazynów glikogenu, nie jest zmieniany na tkankę tłuszczową, chyba że będzie stosowany w bardzo dużych dawkach przez długi okres czasu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024