Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cykl dla dziadka - proszę o opinie

cykl tamoxifen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

bufeq
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Długo ale amatorsko
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:115

Napisano Ponad rok temu

Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Mam prosbę do doświadczonych w temacie, o rzucenie okiem i komentarz.

Jestem już “dziadkiem”, skończyłem 40 chę, 

sporty w tym siłowe od bardzo dawne, ale z założenia bez jakiegoś koksu.

190cm / 115 kg, z tym, że zawsze byłem raczej Ekto, ale na stare lata przesunąłem sie bardziej w stroną Endo.

Mam te 15%- 20% fatu, tak przynajmniej pomiary masy ciała wykazują. 

Przy okazji chciałbym właśnie popracować nad definicją.

Cel to maksymalnie 125 kg ale dobrej, suchej masy i poprawa siły.

 

Teraz to nawet ze względów zdrowotnych i przedłużenia sprawności wydaje mi się wskazane.

 

A więc mam takie środki i chciałbym rozbić to na dwa cykle:

6 tygodni

1-6 Testosteron Propionat 100mg EOD

czyli wychodzi 24 schooty co drugi dzień

 

PCT 3 dni po ostatnim strzale i teraz:

  • mam Clomid 10 tab. po 50 mg 1 x dziennie ED lub
  • Tamoxifen 20mg 1x  ED przez 10 dni

 

Co lepiej? i czy wystarczająco?

 

Potem 6-8 tygodni regeneracja i

 

1-8 Testoviron Depot 250mg E5D

czyli 11 strzałow - czy nie za mało, a jeśli to lepiej cześciej, czy dłużej?

 

I PCT jak poprzednio.

 

Czy coś jeszcze dołączyć?

Mam też Proviron, czy warto go wziąść i w którym momencie cyklu?

 

Proszę doświadczonych kolegów o podpowiedzi i sugestie.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość dla dinozaura.

 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Wejdź tu:

 

http://forum-kultury...l/#entry1448356

 

i w drugiej wypowiedzi od góry, która jest mojego autorstwa znajdź pogrubione linkijki.

To masz wpisać w Google - najpierw pierwszą linijkę, a na innej karcie w przeglądarce otwórz sobie Google i wklej drugą linijkę.

Pierwsze linki od góry to będzie to co trzeba.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

bufeq
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Długo ale amatorsko
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:115

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Wejdź tu:

 

http://forum-kultury...l/#entry1448356

 

i w drugiej wypowiedzi od góry, która jest mojego autorstwa znajdź pogrubione linkijki.

To masz wpisać w Google - najpierw pierwszą linijkę, a na innej karcie w przeglądarce otwórz sobie Google i wklej drugą linijkę.

Pierwsze linki od góry to będzie to co trzeba.

No niby jasne, przeczytałem. Może rzeczywiście czegoś nie rozumiem.

To dodam jeszcze, że nie łapię się na typowego tłuściocha.

Klatka 119

Pas 107

Bicek 48

Te 15 -20 % fatu wychodzi mi w pomiarach takich jak to sa teraz te urządzonka na siłowniach. To w dużej mierze zależy od pory dnia i ostatniego posiłku itd. więc jest to wartość orientacyjna.

Całe życie nie miałem problemów z odkładaniem i spalaniem. Teraz wiadomo, lata lecą to i wszystko się zmienia. Zauważyłem brak postępów, coraz dłuższy czas regenaracji, nie mam brzucha, ale jest ta warstwa sadełka gdzieś tam.

 

No i stąd decyzja, aby trochę sobie pomóc. To już ten etap, i te środki kiedyś to dla takich starzejących sie gości wymyślono nie?

Rzeczywiście z przytoczonego artykułu wynika, że cykl testosteronem pogłębi tylko problem, czyli będzie typowym leczeniem syfa pudrem.

A z kolei w innych artykułach podają, że to właśnie testosteron, a szczególnie Prioponat jest pomocny w budowaniu suchej masy i wspomaga redukcję.

Albo czegoś nie łapię, albo coś jest sprzeczne.

 

Taki był mój tok myslenia, że lekki cykl na testosteronie pomoże zwiększyć intensywność treningu oraz siłę, co przełoży się na większe spalanie i dodatkowo uzupełnię hormony, które, wiadomo, po 40 zaczynają zwalniać.

 

 A jak nie to, to co? Proszę o poradę.

Dietę w miarę trzymam. W miarę, bo przy trybie życia "rodzinnego" nie zawsze można co do grama, ale nie tuczę się.

Trening średnio 4-5 razy w tygodniu. W tym minimum raz typowo kondycyjno wytrzymałościowy.

Generalnie jestem w formie, stan zdrowia i samopoczucia super.

Ale już widzę z wyprzedzeniem pierwsze objawy "starzenia" i jeszcze sie nie poddam ;)))

No i niestety mam też do dupy nieregularny tryb życia. Od pracy siedzącej, do długich wyjazdów gdzie bardzo intensywnie fizycznie się dzieje. 

Ale trening nawet wyjeżdzając jest. Wybieram miejsca, gdzie jest zaplecze. Głowne kryterium wyboru bazy, to czy ma w pobliżu siłkę, chociarz tyle!

 

No i jak w pierwszym poście napisałem, cel to utrzymanie, lub niewielki wzrost masy ciała, ale pozbycie się fatu. Docelowa waga 125kg, ale to plan długoterminowy.

 

Może coś do tego dołączyć? Wino?

Czy odpuścić?

Poradźcie starszemu proszę.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Jedyne co Ci mogę zalecić, to abyś zrobił narazie redukcję tłuszczu bez brania koksu aż do całkowicie płaskiego brzucha bez wciągania (wtedy kiedy stoisz).

Jak już Twój obwód pasa będzie wynosił od 40 do 45 % wzrostu, to możesz ewentualnie rozważyć cykl sterydowy (40% wzrostu jest dla ektomorfika mającego obwód nadgarstka w tym miejscu gdzie zgina się nadgarstek, przy wyprostowanym nadgarstku nie większy niż 15,5 - 16 cm, a 45% wzrostu jest dla endomorfika lub mezomorfika lub dla endo-mezo/mezo-endo).

Narazie zrób porządną redukcję i wtedy wróć na forum.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lg team
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 2
77
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok 50
  • Wyciskanie [kg]:ok 200
  • Waga [kg]:ok 105

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

zredukuj fat, pozniej zrob sobie cykl na testosteronie, lepiej na tym wyjdzie


  • 0
__________________________
masz sprawe pisz PW / e-mail...

bufeq
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Długo ale amatorsko
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:115

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Dzięki, tak zrobię

to jeszcze pytanie o redukcję

sama dieta wg was wystarczy?

do ilu kilogramów powniennem zejść? wychodzi, że do 100-105. Tak?

 

po 40 to już inaczej wszystko się dzieje.

czytałem dobre opinie o provironie, czy jest sens do redukcji?

 

czy może czymś sobie pomóc?

 

I jeszcze kwestia czy odżywki białkowe odstawić przy redukcji.  Normalnie przez cały okres treningowy uzupełniam proteiny. 2x dziennie shake białkowy. Normalnie w roku robię tylko 1 miesiąc przerwy od białeczka.

Może za dużo tego wszystkiego. A wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego ;)

 

 

A jak już zjadę z tłuszczykiem, to powyższe dwa cykle mają sens? Tak tylko pytam, czy to tak potem zrobić, czy jeszcze czegoś nie uwzględniłem.

Pytam o to dlatego, że jak kiedyś już pytałem na forum, mam możliwość przywieźć sobie SAA z Tajlandii.

Teraz zrobiłem rozeznanie co i jak, no i niedługo znowu będę jechał, to skorzystałbym z okazji i na przyszłość się zaopatrzył.

 

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi!!

Dobrze, że zapytałem mądrzejszych!


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Najpierw zredukuj tłuszcz aż do płaskiego brzucha, białko możesz z powodzeniem stosować cały czas, na redukcji duża ilość białka jest nawet ważniejsza niż na masie gdyż na masie wystarczy 2 g białka na kg masy ciała (literatura fachowa podaje, że nawet 1,6 - 1,8 g na kg masy ciała), a na redukcji podaż białka należy zwiększyć w celu ograniczenia katabolizmu do poziomu 2,3 g - 3,1 g na kg BEZTŁUSZCZOWEJ MASY CIAŁA, czyli musisz najpierw znać swoją przybliżoną BEZTŁUSZCZOWĄ MASĘ CIAŁA.

 

Nie patrz na kg, masz zredukować tłuszcz do takiego poziomu abyś w pasie miał od 40 do 45% swojego wzrostu wyrażonego w cm, ewentualnie rób sobie raz w miesiącu zdjęcia porównawcze, w takich samych warunkach (np. rano na czczo, po załatwieniu obu potrzeb fizjologicznych) - grunt żebyś na każdym zdjęciu miał zjedzone tyle samo posiłków i wypite tyle samo płynów i aby załatwienie potrzeb fizjologicznych było na zbliżonym poziomie, a zdjęcia robione w niemal identycznych warunkach oświetleniowych.

 

Jeśli zaś chodzi o suplementy i odżywki w trakcie redukcji:

 

Białko serwatkowe, Olimp Gold Omega 3, Olimp Chela-Mag B6, zestaw multiwitaminowy, pod koniec redukcji możesz zastosować jakiś spalacz tłuszczu, aby wypalić resztki tłuszczu.

Pamiętaj aby pić dużo płynów - głównie wysokozmineralizowaną wodę mineralną, opcjonalnie zieloną i czerwoną herbatę.

Wróć tutaj jak już będziesz kończył redukcję.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

bufeq
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Długo ale amatorsko
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:115

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

dzięki

jeszcze zapytam

na jak długo rozłożyć redukcję?

nigdy nie robiłem akurat typowej redukcji. Nie miałem problemów z otłuszczeniem, jak pisałem typowy ekto i sporty głównie walczące + wytrzymałościowe.

A zatem na jaki okres czasu rozłożyć sobie to zejście w dół

czytam, ale opinie są różne, no i w większości kierowane do dużo młodszych.

z samym zastosowaniem diety i kosztów ew. suplementów nie będą miał problemów, bardziej chodzi mi o bezpieczne i trwałe efekty


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl dla dziadka - proszę o opinie

Jak pisał Tadeusz Sowiński na łamach portalu PoTreningu w jednym z artykułów:

 

Dla większości odchudzających się osób optymalnym będzie takie tempo odchudzania, które zakłada utratę od 0,5 do 1% w skali tygodnia (mowa o zmianach w całkowitej masie ciała). Jest to dość szeroki przedział, więc należy podkreślić, że górny zakres jest optymalny dla osób o wyższym poziomie zatłuszczenia, a dolny – dla jednostek z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Dane w literaturze sugerują, że w przypadku sportowców z prawidłowym składem ciała korzystniej byłoby mieścić się w zakresie od 0,5 do 0,7% tygodniowo, a badania przeprowadzone na kulturystach pokazują, że tempo ubytku masy ciała sięgające 1% powoduje duże straty w muskulaturze.

Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024