Na początek postaram się napisać czym jest rozgrzewka i dlaczego jest tak ważna.
Od dawna wiadomo że przy uprawianiu każdej dyscypliny sportu trzeba zrobić rozgrzewkę [stretching], ktoś kto pierwszy raz przyjdzie na siłownie spyta po co ? Powodów jest kilka, wymienię tylko te najważniejsze tj. Wzrost temperatury mięśni, przygotowujemy nasz organizm do cięższej pracy która nastąpi po rozgrzewce, zmniejszamy ryzyka zaburzeń serca, zapobiegamy szybkiemu gromadzeniu się kwasu mlekowego w organizmie.
Kulturyści i inni sportowcy którzy trenują na dużych ciężarach "muszą" robić rozgrzewkę, gdyż są bardziej narażeni na urazy tkanki miękkiej.
Ponadto należy rozgrzewać całe ciało, nie tylko mięśnie które będziemy ćwiczyć danego dnia - zmniejszy to szanse na doznanie kontuzji, które mogą pokrzyżować nasze plany, i wykluczyć nas z dalszych treningów.
Mięsień w stanie spoczynku ma określoną długość, gdy poddajemy go działaniu bodźców zewnętrznych wzrasta temperatura pod skórą i ogrzewa "część" mięśnia, aby rozgrzać cały musimy wykonywać pełne zakresy ruchów, robić to dokładnie.
Nasza rozgrzewka przed treningiem siłowym powinna składać się z kilku etapów.
1) Ćwiczenia aerobowe jak bieganie w miejscu, rowerek stacjonarny około 3-5 minut.
2) Pojedyncze rozciąganie "każdej" grupy mięśni - zwłaszcza tych które będziemy trenować za moment.
3) Pierwsze ćwiczenia wykonywane na daną partie mięśniową muszą być robione z małym ciężarem i w długich seriach.
Trochę inaczej sprawa ma się do treningu wydolnościowego czyli aerobowego, tutaj zadaniem rozgrzewki jest podniesienie tętna,
zwiększyć ciśnienie krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie elastyczności ścięgien, i dlatego musimy uwzględnić 
dwa następujące czynniki :
1) Lekkie ćwiczenia aerobowe angażujące partie mięśni które za moment będziemy ćwiczyć [zakres ruchu powinien być taki sam jak podczas właściwego treningu]
2) Dokładne rozciągnięcie każdej grupy mięśni zwłaszcza mięśnie nóg.
Rozgrzewkę robimy tak aby każdy staw wykonał pełny zakres ruchu, temperatura ciała musi się podnieść, i co najważniejsze musimy psychicznie czuć się gotowi do wykonania treningu w 110%. 
pzdr.
					
					
					
				
				
				
				 
Jak wykonywać rozgrzewkę ?
		 Rozpoczęty przez , Ponad rok temu
	
	
	
	
		
			Brak odpowiedzi do tego tematu
		
	
	
		
Podobne tematy  
				  
 
	
| Temat | Forum | Autor | Podsumowanie | Ostatni post | |
|---|---|---|---|---|---|
| Podpięty Jak spalić tłuszcz? Na przykładzie diety zbilansowanej. | Dieta | 
 |   
 | ||
| Użycie noża w realnej walce jako kastetu. | WALKA NOŻEM, BROŃ | 
 |   
 | ||
| Jak dobrze urosnąć | Odżywki i Suplementy | 
 |   
 | ||
| jaki cykl??? | Sterydy i Prohormony | 
 |   
 | ||
| Opluty pająk - sprostowanie | MAGIA STALI | 
 |   
 | 
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
 FaceBook
 FaceBook
	10 następnych tematów
- 
			 co to jest i o co w tym chodzi? co to jest i o co w tym chodzi?- Ponad rok temu 
- 
			 plan na masę?? plan na masę??- Ponad rok temu 
- 
			 żyły żyły- Ponad rok temu 
- 
			 trening ogólnorozwojowy (act) trening ogólnorozwojowy (act)- Ponad rok temu 
- 
			 prozba o TRENING prozba o TRENING- Ponad rok temu 
- 
			 Dieta + Trening Dieta + Trening- Ponad rok temu 
- 
			 W3 miechy duze plecy W3 miechy duze plecy- Ponad rok temu 
- 
			 Trening na mase miesni brzucha Trening na mase miesni brzucha- Ponad rok temu 
- 
			 co zrobic? co zrobic?- Ponad rok temu 
- 
			 Ból mięśni!!! Ból mięśni!!!- Ponad rok temu 
 




 Ponad rok temu
 Ponad rok temu
								