Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening ......... jak sie zmotywować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Trening ......... jak sie zmotywować
Sztuki walki to moja mała pasja. Mam 21 lat i chociaż w tej dziedzinie jestem zupełnym laikiem, mimo wszystko czuje bliskość z tym związaną. Trenuje karate bardzo króciotko bo zaldwie 7 miesięcy. Bardzo mi sie to podoba ale mam problemy ze zmotywowaniem sie do chodzenia na treningi, zajecia odbywaja sie codziennie a ja sie pojawiam ostatnio tylko raz w tyg. Moze mieliście podobny przypadek ? Jak sobie z nim radziliście. A to że nie chodzę to sam sobie znajduję głupie powody np. że jestem zmęczony po pracy, albo że mam coś lepszego do roboty podczas gdy na prawdę zostaje w domu i ogladm tv..... :(
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Jeżeli nie chce ci się chodzić na treningi to zastanów się czy chcesz dalej trenować, a jeżeli tak to w jaki sposób. Jeżeli już po 7 miechach tak postępujesz, zresztą sam dobrze nie wiem bo czwiczę 8 miesięcy i nie miałem jeszcze takich problemów. (swoją drogą jakiego rodzaju masz pracę bardziej z biurkiem czy fizyczną bardziej :?: )
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
hunterlove - poczatki sa najtrudniejsze (tak bylo przynajmniej u mnie), po paru miesiacach ludzie sie czesto wykruszaja bo wlasnie sie nie chce, albo sa inne zajecia (ciekawsze... chlopak\dziewczyna\znajomi\imprezki :wink: ). podczas pierwszego roku treningow ja sie doslownie zmuszalam by na nie chodzic... dopiero po paru dlugich miesiacach zaczelo mi sie tak naprawde podobac i zaczelam czerpac z treningow przyjemnosc. ale to ja.
wiec jesli juz teraz chodzisz na tylko jeden trening w tygodniu to zastanow sie czego tak naprawde oczekujesz... czy trenujesz aby miec troche ruchu (rekreacyjnie, dla przyjemnosci?) czy aby sie czegos nauczyc i rozwijac "swoja mala pasje"? :-)
wielu z cwiczacych SW, jak nie wiekszosc, pracuje, studiuje, robi mase innych rzeczy a jednak nie rezygnuje... sek tkwi wlasnie w tym by nie rezygnowac w obliczu przeciwienstw dnia codziennego.
jesli czujesz fizyczne lenistwo przed wyjsciem na trening pomysl sobie jak wspaniale bedziesz sie czul tuz po nim. i pomysl o ewentulanych wyrzutach sumienia - proste rownanie straty VS zyski zalatwi sprawe :)
uff.
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Zastanów się czy Twoja mała pasja to oglądnie filmów karate czy fraktyczne trenowanie. Systematyka to podstwa w sztukach walki...we wszystkim zreszta. Jeden trening w tygodniu to strata czasu. Dziwi mnie jednak to, że jestes na początku drogi a juz Ci się nie chce. Jak ja zaczynałem ćwiczyc karate 13 lat temu, trenowałem 5 razy w tygodniu, do tego jeszcze w domu. Nei mogłem bez tego żyć, po paru latach nadszedł kryzys. Po jakimś czasie stwierdziłem że nie moge bez tego normalnie funkcjonować. całe szczęście że kryzys trwał dość krótko:)
powodzenia i hartu ducha hehe...
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Ja tam uwielbiam treningi
Fakt, było pare takich chwil, że nie chcialo mi sie iśc bo mnie noga bolała albo za duzo nauki ale i tak szedłem i czułem sie po nim cudownie
ogladanie tv jest 999999999 razy nudniejsze od treningu karate
Ja bym ci radził sie troszke zmusić. Jestem pewien że po krótkim czasie będziesz tam chodził dla przyjemności a jeżeli to nie wyjdzie to po prostu skończ z tym.

Niech moc będzie z Tobą ;)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
hmm. ja chodzie na taekwon-do i kick-boxing. łącznie 5 treningów tygodniowo. jezeli na jakis trening nie poszedłem to musiałem być na prawde mocno chory, albo babcia mi umarła ;) . jeśli nie masz motywacji to lepiej nie przychodź na trening bo będziesz miejsce i powietrze marnował. ale jeszcze lepsze wyjście to tą motywacje zdobądź. ja jak obejrze sobie jakiś filmik z koreańczykami albo np. z brazylyjczykami ćwiczącymi capoeire. albo posłuchaj sobie jakiejś muzy związanej z MA, np tej z Mortala albo coś. nie wiem :)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Ja ta mnie moge nieisc na trening. Kiedys na poczatki zaden z moich kumpli nie szedl.. ja "wstydzilem sie' isc samemu - cholernie zalowalem pozniej. Na trening ide, pomomi ze mam oid cholery nauki. Moge stukac wieczorkiem :P

Za to gorzej z treningiem w domu... czasem na prawde mi sie nie chce. Ale dlatego ze malo umiem i w sumie monotonne sie to robi. Musze cwiczyc dalej :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
ćwicz systematycznie i bez wielkich oczekiwań na początek. nawet nie zauważysz kiedy samo zacznie wychodzić :P . powodzenia.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Poczatki sa najtrudniejsze, ale potem idzie z gorki, jezeli to naprawde jest Twoja pasja. Zycze wytrwalosci.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Najgorsze sa poczatki, nic tylko mae kage i seiken :)

Po jakims czasie, jak zacznie sie utwardzanie i sparringi, nie bedziesz mogl doczekac sie nastepnego treningu, a przynajmniej tak jest w moim przypadku :)
  • 0

budo_galford
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Na raz miałem małe załamanie :) ale wystarczyło mi, że pojechałem na zawody (jako widz) i chęć do treningów od razu wróciła :P (no i była chęć by wystartować w zawodach, ale nawet jak dostaniesz łomot to i tak chęć do treningów jeszcze się powiększa :) ).
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Zrob tak: jak chcesz sprawdzic czy to twoja pasja wybierz jeden dzien na pewno macie tak ze kilka treningow jest pod rzad jednego dnia? jesli tak to idz na wszystkie a jeszcze wczesniej pocwicz sobie na silce. zobaczysz jaki bedziesz dumny z siebie ze wytrzymalesz i ci sie udalo. Ja choczilem na 3 trenningi pod rzad od 17 - 21 z maluchami cwiczylem technike na 2 pierwszych treningach a na 3 ze starszymi juz sie naparzalem, tak dopoki nie doszla mi robota i nie zmniejszyla sie ilosc trenigow do 2 dzienie robilem przez caly prawie pierwszy rok moich treningow, bylem zmachany juz po pierwszych zajeciach a tu jeszcze dochodzily zajecia ze starszymi wprawionymi kolegami, wiec jak juz nie mialem sily i myslalem ze padne dostalem kilka porzadnych mawach i znow sie obudzielem i mialem satysfakcje mimo ze dalej nie dorastam im do piet do wytrzymalem chociaz kondycyjnie. oczywiscie dalej jak tylko moge ide na 2 treningi pod rzad :) :) :) reszta jest takie przyslowie : "nie masz czasu znajdz sobie dodatkowe" zajecie konkluzja: "nie masz czasu na trening idz na jeden wiecej" :) pozdrawiam ze szczecina i zycze zebys na nowo odnalazl to co cie ruszylo zebys to trenowal i tym zyl!
  • 0

budo_borisfnfal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Też uwielbiam treningi, ale czasami ciężko mi się zmotywować by się ruszyć z domu gdy wracam z pracy. Tylko że ja się ścieram fizycznie, po przyjściu do domu coś jem, kładę się spać na te 30 minut do 2 godzin. Czasami ciężko mi się obudzić na tyle, by wyjść z domu. Jak wyjdę, to już jest dobrze. Z drugiej strony mój sensei mieszka po drugiej stronie ulicy i razem jeździmy na treningi. Sensei jest lepszą motywacją niż budzik :)

Jeśli chodzi o początki - tu jest problem z powodu zakwasów (szczególnie jak się ktoś przykłada do treningów). Ludzie z tego powodu rezygnują. Ja czasem też potrafię mieć takie bóle, że ciężko mi się ruszać, ale to mnie nie zniechęca - wręcz przeciwnie - czuję że się rozwijam...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
nayky - robiłe tak samo jak ty..tylko, że ja trenuje ju-jitsu :)
trening raz w tygodniu - to strata czasu...mam sesję teraz a mimo to trening to rzecz świeta- tak mawiał mój sensei..i wpoił mi to..
słuchaj poczatkowo jak chodziłem na zajęcia jj traktowałem je jak kolejny obowiązek, który wszak sam sobie narzuciłem..po roku to była przyjemnośc..a teraz..
teraz to nałóg :)
pozdrawiam..
rei
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować

nayky - robiłe tak samo jak ty..tylko, że ja trenuje ju-jitsu :)
pozdrawiam..
rei

no niezla faza co?:) jakbym mial dojo pod blokiem to bym codziennie cwiczyl, a tak na kazdy treninig gnam 10 km. pozdrawiam
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
hej to proste upatrz sobie jakąś laske na treningu i po prostu zrob tak zeby to jej widok cie motywował :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ale tak powaznie pochodz sobie na kazdy trenig przez powiedzmy tydzien (dwa)i jezeli dalej sam sobie bedziesz dawał powody by niechodzic to znaczy ze zostaje dla ciebie styl karate pt."tv maniak karate"

wiadomo ze kazdemu czasem moze sie niechciec isc na ten trening ale jednak albo sie trenuje albo baluje :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: zycze miłego trenowania i dobrych wyborow
  • 0

budo_borisfnfal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Właściwie ja też mam 10 km od domu... truchtam sobie na rowerku :) Jest chamówa, gdyż treningi mam 2 razy w tygodniu pod domem ale wtedy mam szkołę...
  • 0

budo_borisfnfal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Aha - dobrą motywacją może być przeprowadzka obok trenera - ten będzie przychodził po Was :) (ja to mam przerąbane jak np. mocno nie chce mi się iść na trening :) )
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować
Ja na początku to ćwiczyłem codziennie. Po 3 h, na wszystkie grupy chodziłem. Ale to był zapał. A teraz? Ćwiczył bym chętnie tyle ale są i inne obowiązki. Polecam wam ćwiczyć ile tylko możecie bo potem moze niebyć czasu. W tej chwili ćwicze właśine raz w tygodniu i w domu bo praca i studja przeszkadzają. Od przyszłego roku prowadzić będe sekcje więc i dodatkowy ruch i dobrze. No i wreszcie studia się skończą.
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ......... jak sie zmotywować

Aha - dobrą motywacją może być przeprowadzka obok trenera - ten będzie przychodził po Was :) (ja to mam przerąbane jak np. mocno nie chce mi się iść na trening :) )


hehehehe rzeczywiscie masz problema!!!

jak ja nie mam ochoty nie isc na trening to musze sama siebie przekonywac zeby jednak nie iść....

nie potrafie opuszczac treningow zawsze ta myśl "a jak bedą jakieś fajne techniki??''
pozdrawiam i wpolczucia :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024