Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakawasy a efekty ;]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

zakawasy a efekty ;]
czy po kazdym treningu powinny byc zakwasy zeby byly dobre efekty ??

ja jak nie mam zakwasow na nastepny dzien to czuje, ze nie dalem z siebie wszystkiego ;/



pzdr ;]
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
na poczatku tak albo po pewnym okresie przerwy w treningu ale potem organizm sie przyzwyczaja do wysilku i juz raczej nie ma sie zakwasow
  • 0

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
ramzes17, Tak jak napisał Ramirez, na drugi dzień dopiero mięsnie bolą, a nawet przez kilka dni, dlatego co jakiś czas zmienia się treningi, robi regeneracje itp.
  • 0

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
czyli jezeli w środku cyklu nie mam zakwasow ... to jest ok ... ??

zakwasy mialem przez pierwszy tydzien , kiedy zaczelem robic nowy trening ...

dodam, ze na treningu katuje sie na maxa ...

hehe... np. wczoraj po treningu bicka nie moglem zalozyc koszulki ... kumpel mi pomagał ... a zakwasow nie mam ;/
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
nic ci nie bedzie i jest ok
  • 0

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
:padam:


aha i zeby nie zakladac nowego tematu ...


" Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. "


"przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut" - ktos kiedys powiedzial ( jakiś zielony ) , ze 60-90 sek ;/

" ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych " - dodatkowo na kazdą grupe trzeba robic serie rozgrzewkowe ?? a nie wystarczy ogolnie rozgrzanie calego ciala ... np. rozciągania, naciągania skłony itp ??
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]

" ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych " - dodatkowo na kazdą grupe trzeba robic serie rozgrzewkowe ?? a nie wystarczy ogolnie rozgrzanie calego ciala ... np. rozciągania, naciągania skłony itp ??

no zawsze mozesz rozgrzac sie np 1-2 serie tak jak rozgrzewasz klate sztanga czy plecy przy mc rozciaganie, sklony itp
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]

"przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut" - ktos kiedys powiedzial ( jakiś zielony ) , ze 60-90 sek ;/

To jest jeden z bodzcow, nie kazdy na niego dobrze reaguje.

" ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych " - dodatkowo na kazdą grupe trzeba robic serie rozgrzewkowe ?? a nie wystarczy ogolnie rozgrzanie calego ciala ... np. rozciągania, naciągania skłony itp ??

Kompleksowa rozgrzewka przed treningiem to podstawa, a serie rozgrzewkowe przed ciezkimi seriami roboczymi to druga sprawa, sa wracz wskazane przy cwiczeniach wielostawowych jak przysiady martwe ciagi itp, chodzi o to np. 1 serie robocza robisz z 70% maxymalnego obciazenia to na serie rozgrzewkowa zakladasz np 40 lub 50% maxu dla rozgrzania trenowanej partii i stawow, po co pozniej meczyc sie np. z kolanem (czesta kontuzja spowodowana slabym rozgrzaniem stawow) lepiej dmuchac na zimne. Sa jeszcze rozne inne sposoby serii przedroboczych, jak np. wstepne zmeczenie miesnia, ale to juz temat na osobna epopeje.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]

Koksik_ napisał/a:
"przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut" - ktos kiedys powiedzial ( jakiś zielony ) , ze 60-90 sek ;/


To jest jeden z bodzcow, nie kazdy na niego dobrze reaguje.




czyli ile robic tej przerwy wkoncu ?? :D
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
Na masie imo 2 do 3 min, przy krotszych przerwach zwieksza sie intensywnosc i bardziej meczymy miesien na wytrzymalosc. Sprob 1 do 1,5 min jezeli ci sie spodoba to zostaw sobie w treningu, na mnie huyowo sie sprawdzilo.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
ja wlasnie robie 60 -90 sek. .... miesień mecze ostro ale przyerwy mi starczają na odpoczyek ;]
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
Koksik smieszny jestes, myslisz ze jak przeczytasz ze trzeba robic przerwy 2, 3 min to tak u Ciebie tez musi byc? Kazdy organizm jest inny, rozny staz do tego, dlatego przerwy pomiedzy seriami u kazdego roznie wypadaja, bo debilizmem by bylo patrzec jak taki przyglup na zegar i czekac az mina 3 minuty skoro juz dawno poczulismy ze jestesmy w stanie wykonac kolejna serie z rownie duza intensywnoscia co poprzednia i odwrotnie jezeli nie czujemy sie jeszcze na silach :D i ciezko oddychamy, to wtedy mozna wydluzac przerwy nawet i do 4,5 minut szczegolnie jesli chodzi o przysiady, martwe ciagi itp. wiadomo, bo nie wyobrazam przynajmniej ja sobie zebym robiac przysiady z ciezarem pozwalajacym mi wykonac 8 powt. i w kolejnej serii dokladajac 10 kg odpoczywac tylko 2 minuty, to sie mi nawet w glowie nie miesci. I tak w ogole ziomek, to teoria jest wazna tylko na samym starcie cwiczen, pozniej to juz czysta praktyka, sam bedziesz wiedzial ile serii, powtorzen, cwiczen powinienes wykonywac, zeby twoje miesnie dobrze reagowaly, podobnie rzecz ma sie z dieta, co z tego ze pisza 6g weglowodanow na kg masy ciala, skoro ty po pewnym czasie obrastasz sie tluszczem, wtedy wiadomo zmniejszasz ich ilosc w diecie, takze moral jest taki Koksie ze wiedza teoretyczna wiedzy w praktyce nie rowna hehe :rotfl:
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: zakawasy a efekty ;]
dobra dobra ;] wyluzuj ;] :rotfl:
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024