Skocz do zawartości


Zdjęcie

efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_shadowman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dżibutti

Napisano Ponad rok temu

efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
lubie ogladac filmy i pokazy kung-fu ale czy napewno jest skuteczne???po mimo tych zbednych ruchow???Prosil bym o odpowiedz :?: :!:
  • 0

budo_kong kairui
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
to zależy co rozumiesz przez skuteczność?

poza tym opierając swą wiedze na filmach niczego o kungfu się nie dowiesz - w filmie założeniem jest zafascynować i przykuć uwagę odbiorcy - a więc pokazać coś niesamowitego...

nie wiem jak w innych stylach ale trenuje Wing Tsun i mogę powiedzieć że jeszcze nie poznałem ani jednego ruchu który jest zbędny tudzież "ozdobniczy"
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Moze inaczej,sztuka która istnieje tyle wiekow i zapoczątkowała większość styli niemoze byc nieskuteczna.Tutaj niema zbędnych ruchow wszystko jest przemyslane.Wiec takie pytania sa nienamiejscu.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Wiesz na filmach to jest jedna wielka ściema.
W stylach ćwiczonych pod kątem walki a nie sportowego wu-shu nie ma zbędnych ruchów chyba, że za takie uznamy ruchy w formach mające za cel rozwój Qi, jednakże ruchów tych nie można interpretować pod kątem technik do walki.Poruszyć też trzeba sprawę treningu walki w kung fu. NIe można ćwiczyć walki bez walki. Natomiast w większości szkół jeżeli już wogóle występuje walka to w rękawicach i jest to raczej san shou (sportowa walka) lub nędzne wariacje kick boxingu. Prawda jest taka, że bardzo jest mało takiego Kung Fu jakie powinno być tzn. nie ćwiczy się go tak jak kiedyś w Chinach.Żadko kiedy można spotkać "shi fu" który zna kompletny system a nie tylko jakieś wycinki z wszystkiego po trochu bez zrozumienia co daje nic nie wartą papkę.Ściema na ściemie tak jak w Stanach gdzie Shi Fu co to do Chin jadą na weekend sobie zdjęcie zrobić jest pełno a kasiora leci :(
  • 0

budo_shadowman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dżibutti

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
dzieki za odpowiedzi
nie mam nic do wing chun bo sam trenowalem i nie bylo zbednych ruchow. ale tez nieraz mozna zaowazyc na treningach innych styli jakies rniepotrzebne ruchy dlon.ąle nic do tego nie mam jak lubia tak cwiczyc
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!

nieraz mozna zaowazyc na treningach innych styli jakies rniepotrzebne ruchy dlon.ąle nic do tego nie mam jak lubia tak cwiczyc


Jest tez szansa, ze nie rozumiesz do konca tego co widzisz. :-)
  • 0

budo_shadowman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dżibutti

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
moze???????????
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!

Wing Tsun i mogę powiedzieć że jeszcze nie poznałem ani jednego ruchu który jest zbędny tudzież "ozdobniczy"



Całe wing tsun jest jednym wielkim chłamem.Zero gardy pozycja uniemożliwiająca skuteczne poruszanie i jeszcze długo by można wymieniać.A i wogule kung-fu oprucz sandy która to już stała się wogule odrębnym stylem to wszystkie inne uwarzam za mało skuteczne.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Zapraszam fanatyka do siebie.Warszawa - Bemowo sekcja Modliszki.
Spróbuję zmienić twój pogląd :)
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Zapraszam na Grawdie Warszawa - Boks
  • 0

budo_fanatyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Śmiało spróbuj zmienić mój pogląd.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!

Śmiało spróbuj zmienić mój pogląd.

Chętnie spróbuję, wpadaj 3 stopień chuan tong sanda.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Chlopaki, a moze zrobcie jakis mecz, albo cala gale ku uciesze gawiedzi. Troche kaski wpadnie. Co sie bedziecie lac i zdrowie tracic za frajer. :)

Marcin
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
nie wiem co to san da
ale sparowałem na kicku z dwoma chłopakami z choy lee fut w krakowie i byli naprawdę dobrze przygotowani do walki
z tym że jeden ciągle zapominał że ciosy mają być bokserskie(choć to czym dostałem po głowie nie miało niczego zbędnego)
ci goście startowali w zawodach chyba wu shu w jakiejś odmianie walki pełnokontaktowej z kaskami z kratą na twarzy
moje zdanie jest takie w kung fu z=są zbędne ruchy( np niektóre pozycje)
ale jeśli ktoś sparuje na treningach to wie co jest skuteczne a te niby zbędne ruchy podejrzewam że nikomu nie zaszkodzą(ogólnorozwojówka ;-) )
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!

nie wiem co to san da


Sanda jest to tradycujna wolna walka (chuan tong sanda). W Modliszce kladzie nacisk na wszystkie strefy walki, poczynając od stopnia podstawowego, zwanego
chuji sanda, który polega na uderzaniu otwartą dłonią, kopaniu tylko na nogi i używaniu ograiczonego zakresu rzutów i obaleń - jednym słowem, jest bezpieczny i odpowiedni również dla początkujących (i głównie dla nich). Jego celem jest wyrobienie długich ruchów, które potem, w kolejnych stopniach będą skracane.

Drugi stopień, czyli zhongji sanda to już pełnokontaktowa walka, w której dozwolone jest używanie prawie pełnego garnitutu uderzeń, kopnięć (np. łokieć, kolano, pięść, stopa, itd.) na całą powierzchnię ciała, za wyjątkiem ataku na krocze, oczy i krtań przeciwnika. Jego celem jest zawężenie ruchów z pierwszego stopnia, ćwiczenie bezpiecznie w miarę pełnej walki.

Trzeci stopień wreszcie, zwany gaoji sanda to już nieograniczone kopnięcia, uderzenia, łącznie z kopaniem w krocze i deptaniem leżącego przeciwnika (wiem, brzmi brutalnie) - jednym słowem - jest to realna walka.

Tak wygląda właśnie modliszkowa sanda na zasadach z Yantai

z tym że jeden ciągle zapominał że ciosy mają być bokserskie(choć to czym dostałem po głowie nie miało niczego zbędnego)


No tak... to chyba ciut wypacza sens takiej walki... trza było na sekcję bokserską iść...

ci goście startowali w zawodach chyba wu shu w jakiejś odmianie walki pełnokontaktowej z kaskami z kratą na twarzy


CLF i wu shu? Hmm....

moje zdanie jest takie w kung fu z=są zbędne ruchy( np niektóre pozycje)


To masz chyba mylne zdanie... Ćwiczę Modliszkę już dość długo i jeszcze nie widziałem żadnego zbędnego ruchu.... czy to w technikach do walki, czy nawet w formach (które mają za zadanie te techniki wprowadzać, odpowiednio je łącząc).

Może miałeś do czynienia ze sportowym kungfu i "formami tradycyjnego kungfu" a'la Red Tiger (o wdzięcznych nazwach form "Modliszka 1", "Modliszka 2" czy "Modliszka 3"), o formach do muzyki nie wspominając (tu także popisy CLF, jeśli się nie mylę), bo tam rzeczywiście mogą być zbędne ruchy (w Red Tigerze, to ja bym powiedział, że wszystkie są zbędne).

ale jeśli ktoś sparuje na treningach to wie co jest skuteczne a te niby zbędne ruchy podejrzewam że nikomu nie zaszkodzą(ogólnorozwojówka ;-)


Ogólnorozwojówka to pompki i brzuszki, a nie zbędne ruchy...

Pozdrawiam
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
dokładnie o formach myślałem
te walki to właśnie sprawdziłem - kuoshu
sparink był kickbokserski a gość udeżał przedramionami i backfist(udeżenie ręką po obrocie)

ciekawie brzmi to san da z tego co wiem w krakowie bła jedna sekcja ale teraz podobno trenyją thaia

masz jakąś stronkę najlepiej zagraniczną z san da
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Z tym, że chuantong sanda, ta ćwiczona w modliszce, to nie to samo co sportowa sanda, którą z reguły ćwiczą inni.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Zgadza się... Opisałem zasaday Modliszki z Yatntai... chyba to zaznaczyłem... Sanda sportowa, to coś ciut inszego...
  • 0

GośćGuest_budo_Fighter_28_*

Guest_budo_Fighter_28_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: efektownosc czy efektywnosc!!!!!!!!!!!!
Coś ty panie "fanatyk" za wingtsun widział :-) z Samuraja gości z krzywicą kręgosłupa :-) ))

Zgłoś się, prześlę Ci kilka zdjęć z treningów :-)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024