Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa, rzeźba, siła... ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

staachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa, rzeźba, siła... ?
jestem ciekaw, jak Wy planujecie swoje plany treningowe? czy jest to 2 miesiące masy, później 2 miesiące rzeźby, a na końcu 2 miesiące siły, czy jak?
Do końca lipca jadę z masą, później chciałem 4 miesiące rzeźby zrobić, a później 2 miesiące siły, czy tak może być?
  • 0
I am the master of my fate,
I am the captain of my soul...

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
zalezy jak lezy wiadomo zeby robic rzezbe to trzeba miec ze ok 20kg wprzod od normy przykladowo ja wazac tera 73kg rzezbe bym robil wazac 90kg masa to zawsze mozna robic sile robie jak chce se poprawic wyniki
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
Ja planowalem caly rok z gory ale pod wplywem impulsu w maju zamiast definicji zaczolem mase po sile i moj misterny plan legl w gruzach, teraz za 2 tyg (po regeneracji) mam zamiar zaczac redukcje i uszykowac forme na wrzesien, ale niewiem jak to wyjdzie z czasem i funduszami, narazie mam tyle na glowie ze hoho, ale jestem dobrej mysli.

Do końca lipca jadę z masą, później chciałem 4 miesiące rzeźby zrobić, a później 2 miesiące siły, czy tak może być?

Rzezbe czyli redukcje(spalanie tkanki tluszczowej) czy definicje(poprawa gestosci miesnia) ?
w obu przypadkach 4 miechy to za duzo.
2 miechy zwiekszania sily dla mnie tez za duzo, w tym roku tak zrobilem i stawy ostro po duie dostaly, teraz zrobilbym to w 3 mikrocyklach wlacznie z 2 silowymi.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

staachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
to mam jeszcze pociągnąć z masą powiedzmy do końca września ( sierpień pojadę bez kreatyny), październik zrobić rzeźbę, listopad siłę, grudzień na regenerację i później styczeń, luty, marzec, kwiecień masę itd. ??
czy jak mi radzicie?
  • 0
I am the master of my fate,
I am the captain of my soul...

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
Napisz jak wygladalo twoje ostatnie pol roku, btw mase mozesz robic i kilka lat, to jest najoptymalniejszy trening.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
to ty musisz okreslic co chcesz robic do rzezby trzeba miec duzo wagi wprzod i trening jest cholernie ciezki takze lepiej narazie wal mase az do takiej wagi w ktorej uznasz ze czas na rzezbe ale nie ze np ido wakacje i walisz rzezbe z wagi jakiejs miernej chwyc masy i potem mysl co chcesz robic sile mozesz zawsze poprawic mozesz np walic tera wakacje albo dluzej mase potem 2 miechy sile i potem masa i na wakacje rzezba jesli bedziesz mial odpowiednia wage bo co ci z tego ze zrobisz rzezbe jak te miesnie beda jak z koziejj dupy traba a tak to elegancko bedzie takze narazie jedz mase potem strzel se sile i za rok rzezba
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?

to ty musisz okreslic co chcesz robic

Przy wiekszym stazu nie cwiczy sie na wyczucie, a tera see zrobie redukcje potem troche masy itp, dupa takie wyjscie, najlepiej planowac wszystko z gory, a bedzie sie mialo najlepsze efekty, tylko do tego potrzeba doswiadczenia praktycznego, zeby w okresie budowania masy ta mase zbudowac i bylo co redukowac, ogolne zalozenie w kulturystyce jest takie ze budujemy jak najwieksza mase, aby potem redukujac tkanke tluszczowa zachowac jak najwiecej tkanki ,iesniowej, dlatego kulturysci off sezon waza po 130-140 kg(polska, za granica duzo wiecej hehe), a na zawody schodza do ok 100kg(zalezne od kategorii, jest to spokojnie mozliwe, biorac przyklad z zawodnika odemnie z klubu - Sławomir L. (hehe nie chce robic pseudoreklamy) na masie w tym roku i kawalku tamtego zbudowal ok 125 kg, po czym budujac forme startowa zszedl na zajebistej definicji do 96kg i zajol kilka dobrych miejsc w kulturystyce klasycznej, dodam ze wszystkie te kg zrzucil w 8 tyg hehe, medycyna duzo potrafi.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
moze i dobre jest to rozwiazanie ale moim zdaniem jest to zbedne bo co planuujesz a walne se 6 miechow masy i sobie zakladasz ze bedziesz wazyc 20kg wiecej tymczasem takie bajery wychodza nie dochodzisz do takiej formy itp zreszta sam pisales ze i Tobie tez plan sie zawalil itp dla mnie to zdeka bez sensu oczywista sprawa jesli ktos trenuje kulturystyke itp ale my cwiczymy by komus zaje.bac z piachy jak trzeba albo zeby dupe wyrwac albo dla wlasnej satysfakcji wg mnie trzeba zbudowac duuuzo masy co zreszta sam zaznaczyles i potem np waze 90kg no mam tego miecha no to nast cykl treningowy jade rzezbe i tyle a planowanie jest bez sensu bo pozniej takie filcy wychodza takze jestem za opcja by zbudowac duzo masy okreslasz potem czy jestes duzy i nie trzeba ci masy wiecej i wtedy jedziesz rzezba
  • 0

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
Ja cwicze kulturystyke i z takiego punktu widzenia oceniam i planuje, mnie rok sie zawalil bo mialem akurat taka mozliwosc i ponioslo mnie troche, choc wszystko realizowalem zgodnie z planem, masa byla odpowiednia (102 kg) na definicji zszedlbym ponizej 100 i bylby pierwszy szczyt formy w tym roku(planuje sie 2), ale nie wyszlo i mam nadzieje ze ten drugi sie uda.
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa, rzeźba, siła... ?
no kazdy ma swoj styl cwiczen jeden planuje drugi nie ja tam oceniam po wygladzie czy jeszcze masy trzeba czy nie itp
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024