Skocz do zawartości


BCAA - suplementacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_assassin_*

Guest_assassin_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

BCAA - suplementacja
Posiadam BCAA G-force i mam zamiar używać tego jako antykatabolika przy redukcji, ale mam dość ograniczony budżet i tu pojawia się moja prośba o poradę – kiedy powinienem to brać, zakładając, że zasoby pozwalają na tylko 1 porcję dziennie? W moim wypadku rano masa jest „zabezpieczona”. Słyszałem, że przy redukcji branie antykatabolików przed treningiem nie ma sensu, bo zostaną przerobione na energię (brak działania antykatabolicznego, opóźnienie spalania tłuszczy), z kolei po treningu biorę WPC, gdzie również znajdują się aminokwasy BCAA – bardziej odpowiednie będzie branie tego przed, czy po treningu?
I kolejne pytanie: czy mogę w jednej porcji łączyć BCAA i taurynę?

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA - suplementacja
to wtedy BCAA nie jest ci potrzebne jako antykatabolik :hyhy: ja bym brał z rana ale jak piszesz ze juz cos bierzesz rano :hyhy:

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA - suplementacja

Słyszałem, że przy redukcji branie antykatabolików przed treningiem nie ma sensu, bo zostaną przerobione na energię

podczas intensywnych treningów w przypadku deficytu glikogenu dochodzi do energetycznego spalania waliny, leucyny oraz izoleucyny bezpośrednio w pracujących mięśniach, tylko i wylacznie tych trzech aminokwasów, pozostale nie sa spalane!

z kolei po treningu biorę WPC, gdzie również znajdują się aminokwasy BCAA – bardziej odpowiednie będzie branie tego przed, czy po treningu?

ale nie uwzgledniles ze walina, leucyna oraz izoleucyna to aminokwasów egzogenne, więc ich dostarczenie po treningu jest sprawą bezdyskusyjną. pozatym musisz je dostarczysz szybko a nie czekac ponad godzine az zostana uwolnione z bialka bo gdy sie tak stanie bedzie juz za pozno.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_assassin_*

Guest_assassin_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA - suplementacja
Dzięki za odpowiedzi :padam:
A jak się ma sprawa łączenia tauryny z BCAA w jednej porcji??

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA - suplementacja
tauryna tez aminokwas polaczyc mozna
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024