Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

maniek757
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sport, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Test treningu
Witam jestem troche zaklopotany poniewaz nie mam jeszcze tak wielkiego doswiadczenia. W tym celu tworze temat aby zaczerpnac opinii fachowcow.
Chcialbym sie dowiedziec jak moge zwiekszyc swoje osiagi. Mianowicie chodzi mi o fakt wydatniejszego treningu, ktory przynioslby wiecej efektow.
Chcialbym w maksymalny/bezpieczny sposob wykorzystac swoje mozliwosci aby osiagnac jak najlepsze wyniki.
Prosze o porady nt zwiekszenia sily i masy miesniowej
Z gory dzieki



---------------------------------------------------------------

===Maniek===
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
maniek757, duzo by o czyms takim pisac...z podstawowych rzeczy odnosnie treningu moge ci powiedziec ze masa to:
- duze ciezary
- cwiczenia podstawe w zyciem sztangi/sztangielek bo atlasy i wyciagu raczej rzezbia
- nie zawsze cwiczenia musza byc wykonane technicznie, byle by poprostu miesien dostal nowego bodzca (oszukane powtorzenia)
- nalezy zadbac o regeneracje czyli sen,odpowiednia ilosc wolnych dni
- nie nalezy sie mocno katowac duze partie 12 serii, male 9 serii
- co 3 miesiace zmieniamy polaczenia partii, pare cwiczen by uniknac stagnacji
- najlepszym treningiem objetosciowym/masowym jest hst z racji uzycia samych podstawowych cwiczen ktore angazuja jak najwiecej miesni
- odpoczynki 2-3 minuty, powtorzenia 12-10-8 z zapasem 1-2 pow, sa wyjatki np: przedramie,łydki,kaptury gdzie robimy wieksza ilosc powtorzen i krotsze przerwy, oraz rozpietki i unoszenie sztangielek na boki i w opadzie tu robimy rowniez stala liczbe powtorzen np 12
- nalezy cwiczyc wszystkie partie a w szczegolnosci nogi, bo dzieki nim organizm po ich treningu wydziela najwiecej hormonow anabolicznych i latwiej jest nam rozwinac góre sylwetki
- czasami zamiast progresji moze na ciebie dzialac lepiej regresja wiec warto przetestowac rozne warianty
- mozna wprowadzac rozne innowacje typu wstepne zmeczenie miesnia czyli np. wpier na barkach dajesz cwiczenia ze sztangielkami izolujace jakoms czesc barkow a gdy sa one juz podmeczone jedziesz cwiczeniami angazujacymi wieksza grupe miesni czyli sztangi, tych metod treningowych jest duzo (temat metody treningowe weidera)
- rok powinien byc podzielony na kilka mezocykli sila,masa,rzezba,regeneracja. regeneracja jest tutaj kluczowa i trzeba ja przeprowadzac po ciezkich treningach glownie po 3 miesiacach przed zmiana na nowy trening robimy sobie 1 tydzien wolnego od silowni lub jedziemy treningiem regeneracyjnym. dzieki podzieleniu calego roku na kilka faz budujemy nasza sylwetka w sposob proporcjonalny. czyli sila = wieksze ciezary = wiekszy bodziec na miesnie czyli lepsze przyrosty, pozniej rzezbimy zdobyty miesien bo zawsze cos tluszczu rowniez lapiemy, regeneracja i od nowa powtarzamy caly cykl, w ten sposob zdobyty miesien jest dobrej jakosci nie jestes zlany jak kostka smalcu po ciaglym masowaniu sie, oraz dbamy o sile bez ktorej na masie rowniez ani rusz bo miesien przyzwyczaja sie do wysilku i ciezar trzeba stopniowo dokladac

wiecej dowiesz sie w faq miedzy innymi warto przeczytac:
- masa wedlug arnolda
- masz problem z klatka zajrzyj (jesli chcesz ja dobrze rozwinac)
- prawidlowe polaczenie partii
- metody treningowe weidera

po przeczytaniu tych tematow bedziesz juz mial mysle calkiem spora wiedze w tym temacie :)

teraz sila: tutaj trzeba miec odpowiedni staz aby nasze stawy,sciegna byly juz przygotowane pod taki trening dajmy na to 1 rok stazu na silowni. cwiczenia ogulnie rozwijajace sile to:
- przysiady
- martwy ciag
a te ktore rozwijaja sile wyciskania na klatce i sile tricepsow to:
- pompki na poreczach
- wyciskanie w waskim chwycie
aby duzo wyciskach trzeba miec rowniez dobrze rozwinieta glowe boczna

o pozywieniu nie bede pisac bo to juz odzielny dzial i znow temat rzeka :D
reasumujac zajrzyj rowniez do faq lub zadaj konkretne pytanie a postaram udzielic ci sie odpowiedzi
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


maniek757
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sport, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
czy moglbys mi napisac jak powinien wygladac trening na sile i mase.(co?kiedy?i ile powtuzeń. Ale i tak przeczytam to co mi doradziles z gory dziekuje.
  • 0

maniek757
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sport, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
a czy 6 miesiecy to dobry staz na trening silowy?
posiadam sztange, hantle i wystarczajaco duzo nakladu
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
mysle ze typowy trening siłowy troszke za wczesnie. jesli skupisz sie na masie i to rowniez sila pojdzie, z tym sprzetem mozesz wykonac taki plan: http://www.forum-kul...showtopic=42501
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


maniek757
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lipno
  • Zainteresowania:sport, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
Dzieki bardzo mi pomogles, a po jakim stazu treningowym moge na sile cwiczyc?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Test treningu
1 rok
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024