Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z nadwagą!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

ketjoww
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Walka z nadwagą!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w redukcji nadwagi! Obecnie ważę 98 kilo, wzrost 179cm, generalnie nie widać tego tak pomnie ale zaczynam się coraz gorzej czuć sam ze sobą! W tym tygodniu dokładnie dziś:) rozpoczołem trening, siłownia + bieganie (pogoda sprzyja)! Chciałem prosić o jakieś wskazówki dotyczące zażywania jakiś suplementów, które podobno mogą troszkę przyspieszyć cały ten proces i (może co ważniejsze) wskazówki dotyczące odżywiania. Dodam że treningi będę przeprowadzał od poniedziałku do piątku w weekendy jest to na ogół nie możliwe! Z góry serdecznie dziękuję!
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
REDUKCJA/RZEZBA

Zestaw 1
- podstawa cyklu FAT BURNER
- oraz bialko/BCAA (zalecam bialko)
- inne przydatne suple na redukcji to:
- kreatyna PIROGRONIAN (z racji swoich wlasciwosci - spalania)
- Omega 3
- Olej MCT (redukcja tluszczu i antykatabolik)

Zestaw 2
Tutaj osoby ktore chca w wiekszym stopniu chronic swoje miesnie moga zastosowac dodatkowe antykataboliki w postacji:

- HMB *
- L-Glutamina *

UWAGA: Podstawa aby stracic pare kg to nie tylko suplementy ale takze dobrze zbilansowana dieta ulozona pod redukcje oraz trening aerobowy. L-karnityna mysle zbedna ze wzgledu na swoja skutecznosc pozatym dobry fat burner powinien miec w sobie juz wiele fajnych substacji gdzie antykataboliki to tylko dodatek


Autor: Joks

Dodatkowo potrzebna ci dieta redykcyjna, jest w dziale odrzywianie :rotfl: +trening aerobowy
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
wiec tak: kup sobie TSE (thermo speed extreme), do tego bialko (duzo bialka w celu zapoboiegania katabolizmowi-zebys nie mial zakwasow) kup tez omega 3 w aptece, zainwestuj w porzadna dietke redukcyjna, cwicz na silowni - trening rzezba opisany w dziale trening, 3 razy w tyg jakies aeroby(bieganie, rowerek) zacznij od 30 minut i pozniej zwiekszaj w maire mozliwoci ale nie przekraczaj 45 minut.
  • 0
Moja malutka:)

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
dlaczego nie przekraczac 45 min ? przeciez od ok 30 min zaczyna sie spalanie tkanki tluszczowej, na poczatek leci zapas energetyczny
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

ketjoww
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
Dziękuje za szybka reakcję, podane propozycje przeanalizuje, przemyśle, w miarę możliwości zastosuję. Co do biegania to zazwyczaj biegałem (jak biegałem, ostatnio miałem sporą przerwę i obecnie nie chciane efekty) ok 1 godz, teraz zamierzam podobnie, choć zdaję sobie sprawę że na początku nie będzie łatwo.
Natomiast dostałem przed chwilą od znajomego puszkę CLA, i radę żeby zastosować to w połączeniu ze wspomnianym tu HMB. Co o tym sądzicie? :zawstydzony:
  • 0

Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
HMB olej ale CLA jak najbardziej:)
  • 0
Moja malutka:)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
zapomnialem ukladajac przykladowe cykle wspomniec CLA :) o ktorym slyszy sie dosyc dobre opinie ale przeprowadzane badania jego skutecznosci to glownie na gryzoniach a na nich dziala cos kilka razy lepiej niz na czlowieka. ogulnie jakies efekty po cla zauwazysz pod warunkiem ze stosujesz je chociaz 12 tygodni. jedno jest pewne: stosujacy cla zauwazaja przyrost beztluszczowej masy miesniowej spalanie tluszczu moze nie jest jakies rewelacyjne a wrecz dla mnie mizerne ale zapobiega skutecznie odkladaniu sie nowego tluszczu, dalej hmb sobie odpusc jest wiele lepszych suplementow. jesli chcesz go zastosowac jako antykatabolik to lepsze i tansze bedzie bialko jesli jako spalacz to nie licz na cud bo hmb trzeba stosowac dosyc dlugo i fat burner bije go na glowe. odnosnie biegania to jest to raczej kontuzjogenne proponuje szybki trucht lub jazde na rowerze. a wiec jesli jestes nowicjuszem to zacznij od 25-30 minut 3-4 razy dziennie. Jak wybudujesz sobie wytrzymalosc(kondycje) to zacznij robic po 35-45 minut dziennie. Przed kazdym treningiem rozgrzewaj sie 5 minut idac srednim tempem(mozesz powymachiwac nogami, porobic energicznie pare przysiadow). To rozgrzeje cialo i stawy oraz zmniejszy ryzyko wystapienia kontuzji. Jesli bedziesz miał dostep do rowera to mozesz wybrac wtedy ta opcje lub cwiczyc na przemian 2x w tygodniu trucht i 2x w tygodniu jazda rowerem ale po rownym terenie. Drugą kluczową sprawą jest dieta najlepiej niskoweglowodanowa, "srednibialkowa" i niskotluszczowa(ale nie wykluczj tluszcu kompletnie z diety, gdyz jest potrzebny organizmowi do roznych funkcji). wiec tak jak napisali poprzednicy dzial odzywianie aha i procz roweru czy truchtu dobry jest tazke basen
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Chousu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1043 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, komputery

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!

REDUKCJA/RZEZBA

Zestaw 1
- podstawa cyklu FAT BURNER
- oraz bialko/BCAA (zalecam bialko)
- inne przydatne suple na redukcji to:
- kreatyna PIROGRONIAN (z racji swoich wlasciwosci - spalania)
- Omega 3
- Olej MCT (redukcja tluszczu i antykatabolik)

Zestaw 2
Tutaj osoby ktore chca w wiekszym stopniu chronic swoje miesnie moga zastosowac dodatkowe antykataboliki w postacji:

- HMB *
- L-Glutamina *

UWAGA: Podstawa aby stracic pare kg to nie tylko suplementy ale takze dobrze zbilansowana dieta ulozona pod redukcje oraz trening aerobowy. L-karnityna mysle zbedna ze wzgledu na swoja skutecznosc pozatym dobry fat burner powinien miec w sobie juz wiele fajnych substacji gdzie antykataboliki to tylko dodatek


Autor: Joks

Dodatkowo potrzebna ci dieta redykcyjna, jest w dziale odrzywianie :rotfl: +trening aerobowy


Zestaw nr. 2 raczej nie jest na spalanie ;) Tym to można ewentualnie ochronić mięsnie, ale pomóc w spaleniu napewno nie pomoze.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
w zestawie 2 rozchodzilo mi sie o dodatki do numeru 1 :D co zaznaczylem piszac: "Tutaj osoby ktore chca w wiekszym stopniu chronic swoje miesnie moga zastosowac dodatkowe antykataboliki w postacji: "
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
Joks widze ze rowniez wyjasniles w swoim poscie Ineedsowi czemu napisalem 30 do 45 minut biegania:) a co do CLA to juz jakis czas temu a konkretnie pare dni temu pisalem o CLA... kumple z silownie bardzo chwala sobie CLA ale niestey jest to dosc drogie;/ no ale coz.. czego sie nie orbi dla swego cialka:P
  • 0
Moja malutka:)

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
a ja i tak nie rozumiem czemu nie wiecej niz 45 min nikt mi nie wyjasnil, jezeli nie ma wystarczajacej wytrzymalosci to rozumiem niech sie stara ile moze ale w przeciwnym przypadku ? piszcie
CLA jak dla mnie nie do cyklicznej suplementacjii, tylko stalej jeli juz, ale ogolnie suplement pokroju HMB tylko mniejszy rozglos
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
calkiem ciekawe pytanie hmm postaram sie tak odpowiedz aby kazdy zrozumial :looka:
fragmenty zaczerpnięte z artykułu "TRENING AEROBOWY (TlENOWY) A ĆWICZENIA NA SIłĘ I MASĘ MIĘŚNIOWĄ. TRENING WYDOLNOŚCIOWY A REDUKCJA ZAPASOWEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ."

/----/
W treningu aerobowym o dużej intensywności, do produkcji energii wykorzystywane są w pierwszym rzędzie węglowodany, a następnie aminokwasy. Niestety, organizm człowieka jest tak skonstruowany, że dopiero na końcu do "spalania" używa tłuszczu zapasowego.
/----/
Za najkrótszy, efektywny wysiłek tlenowy uważa się taki, który trwa 45 minut. Przez pierwsze 10-15 minut treningu organizm spala głównie węglowodany (glikogen), a dopiero po tym czasie kontynuowania wysiłku powoduje wzrost wykorzystywania tłuszczu do produkcji energii. Należy podkreślić stanowczo, że co prawda trening tlenowy 3 razy dziennie po 10-15 minut daje takie same korzyści dla zdrowia (obniżenie poziomu cholesterolu, normalizacja ciśnienia krwi i pracy układu sercowo-naczyniowego i in.), co jednorazowy trening trwający minimum 30 minut, ale niestety, nie spala takiej samej ilości tłuszczu. Z tego powodu rozkładanie treningu aerobowego na części w ciągu dnia nie jest dobrym zamiennikiem dla właściwego treningu ,mającego za podstawowy cel redukcję tkanki tłuszczowej.
/----/
Jak wiadomo dużym minusem długich sesji aerobowych o niskiej/średniej intensywności jest wzmożone wydzialanie kortyzolu - hormonu biorącego udział w utrzymaniu stężenia glukozy we krwi na drodze glukoneogenezy, tj. przemiany aminokwasów w glukozę, a jednocześnie nasilającego rozpad białek kurczliwych w mięśniach szkieletowych (katabolizm). Trening wysoko-intensywny powoduje mniejsze wydzielanie kortyzolu jak w przypadku długich sesji aerobowych. Jednym słowem - jeśli mamy problemy z utratą masy mięśniowej w okresach rzeźbienia warto skrócić sesje aerobową lub zastosować krótszy trening HIIT.

ogulnie 10-15 min palimy wegle pozniej palimy aminokwasy w okolicach 25-30 min palimy juz tluszcz i obliczono kiedys ze te 15-20 min czyli do okrągłych 45 min wystarcza by wyjsc na swoim czyli spalic odpowiednia ilosc tluszczu nie tracąc przy tym znaczacej ilosci miecha pozniej proporcje sie odwaracaja i palimy coraz wolniej i mniej fatu a wiecej przez kortyzol leci miecha dlatego 45 min jest optymalne gdzie wychodzimy jeszcze na swoim. ogulnie dodam od siebie ze jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu. i tak np osoba mocno otyla ktora w ogule nie cwiczy to moze nawet i ponad godzine cwiczyc :D bo troszke tego paliwa w postacji tluszczu ma a na miesniach mu nie zalezy. i mysle ze dlatego kazdy pisze ze 45 min bo to taki optymalny standard ktory w zaleznosci od predyspozycji trenujacego moze na jednych dzialac lepiej na innych gorzej i wtedy trzeba sesje przedluzyc do 60 min. i tyle nic innego mi do glowy nie przychodzi :padam:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Davidek00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
hehe a mi ten art co napisales nawet podpasowal bo wszystko zrozumialem;] ostatnio mialem hormony w szkole a jestem w klasei biol-chem wiec wwszystko kapejszyn:P hehe;]
  • 0
Moja malutka:)

ketjoww
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
Hmm... więc ja zrobię tak. CLA już mam więc zacznę brać, do tego dokupię FAT BURNER, połączę to z treningami i dietką i zobaczymy!!! A co do biegania, a szczególnie dyskusji na temat jak długo powinno się biegać, to podam przykład z życia wzięty. Nie wiem czy będzie do końca na miejscu, ale... . Będąc w wojsku, gdzie pierwszy raz w ciągu dnia biega się zazwyczaj o 6:00 rano, i tak już prawie przez cały dzień gdzieś do około godz 20, bo i wszystkie posiłki praktycznie a czasem i dosłownie spożywa się w biegu... schudłem strasznie. Chodzi mi tu o te pierwsze 6 tygodni, bo później nie było już tak ciężko i złapałem też parę kilo z powrotem, ale przez 6 tygodni schudłem, ile kilo nie wiem, ale jadąc na przepustkę w spodniach w których przyjechałem, musiałem trzymać je w garści bo dziurek przy pasie brakło. Oczywiście jasną sprawą jest że w życiu poza koszarami, nie możliwe jest spędzanie całego dnia na bieganiu... zresztą nie byłoby chyba takiej motywacji.
POZDRAWIAM wszystkie pomocne mi osoby i jeszcze raz dziękuje - oczywiście będę tu i na forum zaglądał!
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z nadwagą!
ketjoww, my rozpatrujemy cie pod innym katem niz w wosjku :D tam biegales tyle by wyrobic sobie wytrzymalosc oraz posilki nie byly takie jak w domu wiec chudles w oczach. a my rozpatrujemy ciebie pod katem kulturystycznym redukcja tluszczu bez wiekszej redukcji miesni. aha dodaj do zestawu chrom ktory ograniczy laknienie, omege3 i zestaw witamin. a cla stosuj 4g dziennie takie sa najlepsze efekty. i rozloz to na dwie dzienne dawki po 2g po glownych posilkach i popijaj woda
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024