Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka w klatce schodowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Ale najpierw musisz z tej ulotki zrobić samolocik :lol:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
chyba bombowiec. ;)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
może w mieście Adaxa ulotki drukuje się na deskach dębowych lub na kamieniach?

Dołączona grafika
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
u mnie zawsze jest tyle ulotek, że czołg by można było zbudować :-) , ale serio to czasami w klatce leży ich pełno na skrzynce na listy, można ręką strzepnąć (bez podtekstów) i stworzyć niewielki element zaskoczenia. No cóż, takie mam już pomysły niekonwencjonalne
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Co do ataku z użyciem noża w windzie (oczywiście windy u nas w kraju są z reguły mniejsze) myśle, że za wiele nie zrobisz, nawet jak to będzie kompletny amator, a już nie wspomne o nożowniku. No chyba, że teraz w okresie zimowym jakimś cudem! nóż przebije rękaw puchowej kurtki i jakimś cudem! się zablokuje, a agresor w czasie szamotaniny straci nad nim panowanie, ale to nikłe szanse :) a i zostaje opcja, że atakujący jest tak najebany, że nóż mu sam wypadnie z rąk :) . Szczerze, nie wierze w jakieś super techniki obrony przed nożem, czytałem kiedyś w jednej książce, żeby nauczyć się cudownych technik obrony musiałbyś czytać w myślach przeciwnika i odgadywać jego ruchy. :)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.

(...), żeby nauczyć się cudownych technik obrony musiałbyś czytać w myślach przeciwnika i odgadywać jego ruchy. :)

tego uczą tylko tam, o czym nie wolno nam pisać.
BTW. propnuje zawsze przy sobie mieć sierp ewentualnie łopatę ale ze względu na poręcznoośc jednka lepiej sierp - wtedy ni klatka ni winda nie straszna.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
BLT, to może od razu prewencyjny wpierdol każdemu napotkanemu w windzie czy na klatce schodowej?
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
etamwpierdol,ale ciachnąć sierpem w ucho mozna ewentualnie odgiętym palcem w oko.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Teraz już rozumiem dlaczego Novo wkleja te swoje obrazki
  • 0

budo_eru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
(Odświeżam,bo wcześniej nie znalazłem czasu).

Dobra,spodobał mi się sposób z tym waleniem w każde drzwi.Jak przeciwnik jest ostro "napalony" na walkę i mnie gania z nożem,to lepiej nie ryzykować.
Co do rzucania ulotek wolę głupio nie tracić czasu na schylanie się nie.Według mnie łatwo stracić wtedy równowagę,wyglebać się,a tu dopada do ciebie z góry kolega z nożem,dostajesz parę cięć...

Co do pomysłu prewencyjnego wpierdolu i sierpa - sami wiecie,ale ubawiłem się setnie ;)

Myślałem o tym,co pisano na temat gazu.Faktycznie gościu może wpaść w szał i rzucać się i ciąć na ślepo,ale czy nie jest dobrym rozwiązaniem taka sekwencja :
Kiedy już widać jakie zamiary ma przeciwnik,czyli wyciąga nóż i odwraca się w naszą stroną z wyraźnym zamiarem wzbogacenia się o nowy telefon tudzież portfel,nie lepiej nacisnąć szybko na przycisk najbliższego piętra,zaatakować gazem, otworzyć drzwi windy i spieprzyć ?
Łatwiej się chyba bronić przed przeciwnikiem,który nic nie widzi,i zaczekać te 2 sekundy na zatrzymanie się windy ? Wiem,że te 2 sekundy mogą zadecydować o życiu,ale chyba łatwiej jest trzymać na wpół ślepego przeciwnika na dystans przed tą chwilę.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
a przeciwnik stoi na drodze do wyjscia z windy? wedlug mnie obrona w takich sytuacjach jest dosc trudna i jedynie szybki strzal ktory powali przeciwnika zaskutkuje... ty dostaniesz 1 kose ale on juz bd lezal i mozesz po nim poksakac zeby cie nie gonil
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.

a przeciwnik stoi na drodze do wyjscia z windy? wedlug mnie obrona w takich sytuacjach jest dosc trudna i jedynie szybki strzal ktory powali przeciwnika zaskutkuje... ty dostaniesz 1 kose ale on juz bd lezal i mozesz po nim poksakac zeby cie nie gonil


zależy gdzie dostaniesz tą kosę, jak w tętnice to powodzenia. Może od razu jak mamy zamiar wychodzić z mieszkania mieć przy sobie strzelbę ? jak nie trafisz to zawsze poprawisz kolbą w łeb, albo nosić kolczugę :lol: , lub torbę przy piersi żeby zakrywała wrażliwe miejsca, lepiej żeby nóż się wbił, i w niej został.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Najprostsza rzecz- nie wsiadasz do windy którą jedzie jakiś podejrzany typ lub typy. Jeśli wsiadają do windy która jedziesz- ty wysiadasz.
Jeśli mimo wszystko znajdziesz się z takim w windzie- maksymalna czujność- code red wedlug klasyfikacji Coopera. Jeśli wykona podejrzany ruch- sięga do kieszeni lub pod koszulę- atakujesz. Jeśli się pomylisz, a on sięgał po klucze- trudno, miał pecha. Jesli wykona agresywny ruch- od razu atakujesz.
Jeśli mimo wszystko wyjął nóż- grzecznie oddajesz pieniądze i komórkę. Jeśli masz wrażenie, że mimo że oddałeś fanty chce cię pchnąć nożem (jest to niestety coraz częstsza metod zachowania napastników) odwróć jego uwagę np. zadając jakieś pytanie, złap za rękę z nożem i trzymając ją tak, jakby zależało od tego twoje życie (bo zależy ;) ) zniszcz przeciwnika wszystkimi dostępnymi metodami. Trzymając za rękę z nożem uważaj na jego drugą rękę- może próbować cię nią uderzyć, wydłubać ci oczy lub przełożyć do niej nóż. Bij tak długo dopóki stanowi dla ciebie zagrożenie i trzyma nóż.
Jeśli mimo wszystko uda mu się ciebie pchnąć lub ciąć- walcz dalej! Wbrew temu, co często piszą "znawcy", to że zostałeś nawet poważnie raniony nożem nie znaczy, że umrzesz! Ze 120 osób przywiezionych do szpitala w Edinburghu z ranami od noża umarło od nich 20 ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Tak więc walcz póki możesz lub póki przeciwnik nie został unieszkodliwiony, a potem dzwoń na pogotowie lub policję.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_adax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z twojej lodówki

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Ładnie to opisałeś Thufir nic dodać nic ująć. Hmm co do wyjmowania rzeczy z kieszeni, to ja je wyciągam w dziwny sposób, muszę być czujny...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.

Trzymając za rękę z nożem uważaj na jego drugą rękę- może próbować cię nią uderzyć,

Hmm, ja bym powiedział, żeby cały swój wysiłek skoncentrować na nożu. Nie obchodzi nas nic poza nożem. Niech uderza, dłubie oczy, cokolwiek. Odebrać nóż - reszta dla nas nie powinna istnieć w tym przypadku. Zresztą, w chwili takiego stresu, myślenie perspektywiczne sie wyłącza i tak.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Jeśli drugą ręką uderzy cię celowo lub przypadkowo w ucho lub szczękę, nagły ból może sprawić, że osłabisz swój chwyt na jego ręce z nożem, a wtedy zdoła ją wyrwać. To samo jeśli wbije ci palce w oczy. Najgorszy możliwy scenariusz nastąpi jeśli zdoła przełożyć nóż do drugiej ręki. Dlatego trzymając rękę z nożem i kontratakując trzeba chronić głowę i nie dopuścić, by przełożył nóż do drugiej ręki.

Dobrym ćwiczeniem jest trzymanie ręki z nożem partnera np. przez minutę, w trakcie której partner robi wszystko, by cię dźgnąć. Może próbować wyrwać rękę, pchnąć cię nożem mimo że ją trzymasz, uderzyć drugą (może mieć rękawicę), albo przełożyć nóż. Łatwo wtedy zrozumieć zalety "przyklejenia" się do przeciwnika i nauczyć się manewrowania ciałem. Oczywiście w sytuacji realnej walki nie trzymamy ręki z nożem przez minutę, tylko staramy się od razu kontratakować.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w klatce schodowej.
Glock 17 8) i nie ważne co ma przeciwnik w ręce ;) no chyba że ma głatkolufowca :P Ale tak na poważnie to w ciasnych przestrzeniach i jak ktoś ma nuż : Run Forrest Run. A jak nie ma to chyba combaty, kopy na jajca brudny box, kolana co przyjdzie do głowy. Co do kładzenia się to chyba raczej nie bo wejdzie jakiś "kolega" i będzie klops. Ogólnie jak dla mnie to w takich miejscach wszystkie chwyty dozwolone byle by wyjść żywym z takiej sytuacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024