Skocz do zawartości


Zdjęcie

Video - walka yiquan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Video - walka yiquan
A teraz yiquan (6.4 MB), może Dacheng napisze czy to dobry poziom zawodników

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
To nie jest dobry poziom 'zawodników', bo jak w ogóle można mówić o dobrym poziomie zawodników i w ogóle 'zawodnikach' w konkurencji sportowej która nie jest w zasadzie rozgrywana? I gdy z nagła każe się ludziom walczyć według zupełnie innych reguł niż np. są stosowane w sparingach treningowych, i sprzecznych z zasadami systemu.

Walka ta odbyła się na pierwszych, próbnych zawodach yiquan w san shou w 1998 roku. W ogóle to dopiero w 1997 roku po raz pierwszy udało się doprowadzić do spotkania ludzi z różnych nurtów yiquanu z całych Chin, Hongkongu i taiki-ken z Japonii i zacząć rozmawiać o przyszłości, m.in. o organizowaniu zawodów w tui shou i w san shou. Ustalono jakiś regulamin (w san shou zbliżony nieco do muay thai w wersji amatorskiej - z łokciami i kolanami, ale jednocześnie z użyciem ochraniaczy) no i rok później zawody san shou. Widziałem jak w Zongxun Wuguan się do nich przygotowywali. No pięknie, łokcie, kolanka itd. A tuż przed zawodami okazuje się, że ustalone zasady nie zostały zaakceptowane. Żadnych łokci, żadnych kolan. A jak wiadomo w yiquan się raczej wysokich kopnięć nie robi, to co pozostaje? Udawanie boksu? No jak bez łokci i kolan, to po grzyba te wszystkie ochraniacze? No to wyszła zgoda, że kaski i pancerzyki można zdjąć. No i efekt jak widać. A miało być zupełnie inaczej. I zupełnie inaczej to wszystko wyglądało, gdy się chłopcy przygotowywali, i nawet były sparingi z ludźmi z innych szkół.

A z tym videoklipem to było tak. Wygrywa tam uczeń ze szkoły Yao Chengronga, który w tamtym czasie ćwiczył ok. 1,5 roku. Przegrywa koleś z Hongkongu z paroletnim stażem. Ludzie od Yao Chengronga to filmowali, żeby się móc chwalić zwycięstwem. Wygrywający mimo dość krótkiego stażu jest niezły. Wkrótce po tych zawodach zajął drugie miejsce w mistrzostwach Pekinu w sanda, jak wiadomo nie trenując pod kątem regulaminu sanda. Teraz jest asystentem Yao Chengronga. Nawet na tym videoklipie widać umiejętne wykorzystanie zasad yiquan, nawet mimo niesprzyjającego temu regulaminu.

Jeszcze jeden szczegół dotyczący zawodów - każdy zawodnik walczył tylko raz. A więc nie wyłoniony zwycięzcy/zwycięzców turnieju, a tylko zwycięzców z poszczególnych walk.

Z powodu nieakceptacji przez związek wushu rozsądnych reguł, chwilowo zrezygnowano z organizowania zawodów yiquan w san shou, bo bez sensu jest robić zawody na takich zasadach jak na tym videoklipie. Tymczasem więc rozwijana jest konkurencja tui shou, której władze związku się tak nie czepiają.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

A z tym videoklipem to było tak. Wygrywa tam uczeń ze szkoły Yao Chengronga, który w tamtym czasie ćwiczył ok. 1,5 roku.


Andrzej, a w jakim trybie cwiczyl ten zawodnik co cwiczyl poltora roku? Amatorskim, czy normalnym? No i czy moze wiesz czy cwiczyl cos wczesniej?

Dla tych, co nie wiedza: normalny tryb to szesc godzin dziennie, z wyjatkiem niedziel - po trzy godziny (to w ramach relaksu). Amatorski, to mniej wiecej to jak my cwiczymy.

Mnie sie filmik podobal, widac dwie calkiem fajne akcje z charakterystycznym "wejsciem", Pietro, jak cos jeszcze takiego masz - to dawaj.

K.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Jakby na to nie spojrzec i dorabiac ideologie to jest to łajno.
Petr
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Peter, prosimy o uzasadnienie wyroku :)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Kiedys o ile mnie pamiec nie myli prezentowales ten kawalek na Gorinkanie. Jeden z ciekawszych komentrzy mi utkwil w pamieci "Czy oni naprawde walcza?" A bylo tam duzo bardziej ciekawych uwag. Nie bede sie powtarzal i rozwodzil. Bo poprostu nie ma nad czym.

Ale podoba mi sie okreslenie "udawanie boksu" :)

Peter
  • 0

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

Pietro, jak cos jeszcze takiego masz - to dawaj.


Są jeszcze trzy filmiki na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale nie ma już walki, są pchające dłonie, taniec i yao ojciec ćwiczy - przynajmniej tak mi się wydaje :-)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

Pietro, jak cos jeszcze takiego masz - to dawaj.


Są jeszcze trzy filmiki na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale nie ma już walki, są pchające dłonie, taniec i yao ojciec ćwiczy - przynajmniej tak mi się wydaje :-)


Dzieki :D Pchajace dlonie to tez (tak jak w drugim klipie) Yao Zongxun. A w ogole to sa fragmenty pelnometrazowego dokumentu "ku pamieci" Yao Zongxuna, ktory mialem okazje widziec :D

K.
  • 0

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

A w ogole to sa fragmenty pelnometrazowego dokumentu "ku pamieci" Yao Zongxuna, ktory mialem okazje widziec :D


Lubie oglądać takie starocie. Na starych zdjęciach z mistrzami kungfu jest taki fajny klimacik :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Acha, rozumiem Peter, bo już się bałem, że to twoje własne poglądy. A ty tylko powołujesz się na słowa "nie ma o czym mówić" Boruty z dawnych czasow na Gorinkanie.
No bo gdybys rzeczywiscie tak uwazal, to odpowiedzialnosc cywilna powinna Cie sklonic do wyjasnienia dlaczego to łajno, bo wiesz, nie wszyscy Ci uwierza na slowo. I jeszcze sie w to łajno wpakują i bedziesz ich miał na sumieniu :-)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Ćwiczył w trybie normalnym. Z tego co pamiętam nie ćwiczył niczego wcześniej.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Mam nadzieje ze Twoj poziom jest wyzszy niz zaprezentowany niz na tym materiale?
Bo pisac umiesz :)
Peter
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
O.K. No to wyjaśnij dlaczego uważasz, że poziom prezentowany na tym videoklipie jest niski?
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

O.K. No to wyjaśnij dlaczego uważasz, że poziom prezentowany na tym videoklipie jest niski?


Bo bym im wklupal.
P
PS Mam nadzieje ze nie oczekujesz ode mnie analizy co w ktorej sekundzie robi czerwony i niebieski co budzi moje watpliwosci??
Ogladam akurat Blade 2 i jestem troche przez to zajety.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

Bo bym im wklupal


Fajnie. Wrócimy do tego, gdy już będziesz miał okazję do bezpośredniego kontaktu z yiquan, nawet na poziomie zbliżonym do tego na videoklipie.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

Fajnie. Wrócimy do tego, gdy już będziesz miał okazję do bezpośredniego kontaktu z yiquan, nawet na poziomie zbliżonym do tego na videoklipie.


Mialem kontakt z czlowiekiem ktory byl u Ciebie na obozie w lato.
I chetnie spotkalbym sie z kims ktory reprezentuje zdecydowanie wyzszy poziom.
Szkoda ze nie masz jakis semiarium na slasku. Ale jak mnie sluzbowe sprawy rzuca do stolicy to moze bedzie okazja sie spotkac. Wtedy rozumiem bedzie to poziom lepszy niz na clipie.

Petr
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan

Mialem kontakt z czlowiekiem ktory byl u Ciebie na obozie w lato.
I chetnie spotkalbym sie z kims ktory reprezentuje zdecydowanie wyzszy poziom.
Szkoda ze nie masz jakis seminarium na slasku.


Moze kiedys bedzie seminarium na Slasku.

Ale jak mnie sluzbowe sprawy rzuca do stolicy to moze bedzie okazja sie spotkac.


Zapraszamy zatem w wolnej chwili.

Wtedy rozumiem bedzie to poziom lepszy niz na clipie.


No moze. Moze nie. Rzecz w tym, ze ten poziom to juz sporo. Chociaz moze sie wydawac, ze nie. Oczywiscie paru brakow, nieopanowania kilku zasad mozna sie dopatrzec, ale nawet z tym co Li Quanshan w tym czasie prezentowal mozna by miec wieksze trudnosci niz sie wydaje. No ale to juz sa kwestie do zademonstrowania i objasnienia na zywo. Wiec zapraszam przy jakiejs okazji.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
A tak swoja droga ogladalem akurat wczoraj pare roznych klipow, m.in. ten, (ten z walki taiji vs. bialy zuraw, ale to inna bajka) i troche z UFC, Pride itp, i wlasnie bardzo sie mi w oczy rzucilo, ze w stojce slawy walk bez regul walczyly tak jak Li Quanshan. Niektore scenki byly wrecz identyczne. Zastanawiajace.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Nie chce zeby to wyszlo na lizusostwo lekkie :-) ale mialem bardzo podobna refleksje, jest tam taka scena-na clipie yiquan- jak jeden pan dokancza drugiego seria ciosow- jak sobie zobaczyc chocby glupi plik z sherdoga z vitorem belfortem to podobienstwa widac od razu.
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Video - walka yiquan
Musze sie zgodzic, ze to nie jest niski poziom i niekoniecznie bys "wklupal"
Li Quanshan...kto powiedzial, ze walka ma "efektownie"(w dosc potocznym sensie...) wygladac?
Dla mnie i tak to jest dobre , ale czy moglo byc super z tak ograniczonymi zasadami, poza tym,
czy np. pojedynek finalu mistrzostw swiata w judo wyglada "efektownie"? (aaa tak sie przewalaja i popychaja...)
czy tez uwazasz ze bys im "wklupal"?

pozdrawiam,
Dominik :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024