Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dobrze ułożyłem dietę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy dobrze ułożyłem dietę?
Jakiś czas temu napisałem na tym forum swój pierwszy temat, związany z chęcią rozpoczęcia treningu na siłowni. Zdecydowałem się jednak że zanim udam się na siłownię, zrzucę moją tkankę tłuszczową za pomocą ćwiczeń aerobowych i diety.
A więc tutaj moje pytanie, jaką zastosować?


Wiek: 17 lat
Waga: 76 kilogramów
Wzrost 176-177 centymetrów


Czy potrzebuję diety redukcyjnej, czy może na masę?
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
To zależy co chcesz osiągnąć, załóż Sobie najpierw cel...

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
Z góry przepraszam za błędną nazwę tematu. Miał on brzmieć: Która dieta dobra dla mnie?

...

Chciałbym zrzucić zbędne kilogramy bez utraty masy mięśniowej. Mój cel "wagowy" to 70 kilogramów. A tak na prawdę to zależy mi najbardziej nie na kilogramach, a na płaskim brzuchu.
Na szczęście przy mojej nadwadze jedynie z tą częścią ciała mam problem.
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
Nie przepraszaj bo nic się nie stało :) Jeśli chcesz zgubić brzuch to proponuje codzienne treningi na tą partię, zapraszam do tematu: Aerobiczna "6" Weidera. Jeśli chodzi o dietę to zwiększ spożywanie białka przy jednoczesnym zmniejszeniu węglowodanów i tłuszczy.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
A6W, ciekawe. Podobno trudno jest ją zrobić całą osobie, która do tej pory nie ćwiczyła. No ale nie będę przecież cały czas tak wyglądał i trzeba coś zrobić z nadmiernym brzuchem.

Chciałem jeszcze coś powiedzieć o sobie: codziennym żywieniu, ruchu i zdrowiu.
Może się to wydać dziwne, ale nie lubię słodyczy i praktycznie od kilku lat nie miałem ich w ustach (poza cukierkami miętowymi, mentosami, itp)! Od kilku lat również przestałem jeść także jedzenie typu fast food (jedyne "żarcie" tego typu, które rzadko, ale spożywam to frytki). W czasie wakacji codziennie gram w siatkówkę, czasem piłkę nożną, nawet do dwóch meczy dziennie. Mam problemy z nadmiernym (mało powiedziane że nadmiernym) poceniem całego ciała, które nęka mnie można powiedzieć od urodzenia. Skąd więc mam dosyć mocno odstający brzuch? Przy takich czynnikach i trybie życia powinienem wyglądać chyba nieco inaczej? Podejrzewam że moim problemem jest zbyt duże spożycie pieczywa białego... śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja i potem znów jakieś kanapeczki. Czy mogę mieć w tym rację? W razie czego od jakiegoś czasu przerzuciłem się na chleb razowy.
  • 0

Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
Aha, zapomniałem jeszcze zapytać...
W dziale trening wyczytałem że przed ćwiczeniami aerobowymi trzeba zabezpieczać organizm Glutaminą i aminokwasami BCAA, 30 minut przed rozpoczęciem. Czy jest to konieczność? Jeśli tak to gdzie to wszystko znajdę? Czy potrzebna mi do treningu jakaś rozgrzewka?
Aha, czy A6W to jedyny zestaw ćwiczeń, który pozwoli mi efektywnie zrealizować cel? Może dołożyć jeszcze jakieś inne? W jakim czasie mam to wszystko zmieścić?

Sorry za moją niefachowość w moich postach, ale mimo przeczytania wielu artykułów nadal jestem "zielony"... :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?

Wiek: 17 lat
Waga: 76 kilogramów
Wzrost 176-177 centymetrów[/i]

jak dla mnie to nie jestes gruby, więc nie masz co redukowac

Edit 1
sprawdziłem w kalkulatorze bmi, i potwierdził on moją powyższą wypowiedz stwierdzając: 'prawidłowa waga'
  • 0

Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
Na grubego to rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie wyglądam, bo jak pierwsze wspominałem mam problemy jedynie z nadmiarem tłuszczu na brzuchu, reszta jest w porządku. Na prawdę nie bagatelizuję, dosyć poważnie to wygląda po ściągnięciu koszulki... :) Będąc w drugiej klasie gimnazjum przy tym samym wzroście (bo wówczas właśnie się zakończył) ważyłem 64 kilogramy.
  • 0

Mt9r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy dobrze ułożyłem dietę?
Odpowie ktoś na moje wcześniejsze pytania...?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024