Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_czeczenia
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
To jest mój jeden z największych problemów, nie potrafię sobie znaleźć czasu na trening nie robiąc tego kosztem innych obowiązków. Może za dużo planuje ćwiczeń, może źle planuje sobie dzień, a może powinienem z czegoś zrezygnować, ze studiów albo z treningów. Nie wiem. W każdym bądź razie nie chce robić czegoś na pół gwizdka i chaotycznie. Może ktoś miał taki sam problem jak ja i sobie z nim poradził. Z przyjemnością poczytam o zmaganiach w tej dziedzinie od innych.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Tak jest, Czeczenia, zycie jest wkurzajace a potem umierasz.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)

To jest mój jeden z największych problemów, nie potrafię sobie znaleźć czasu na trening nie robiąc tego kosztem innych obowiązków. Może za dużo planuje ćwiczeń, może źle planuje sobie dzień, a może powinienem z czegoś zrezygnować, ze studiów albo z treningów. Nie wiem. W każdym bądź razie nie chce robić czegoś na pół gwizdka i chaotycznie. Może ktoś miał taki sam problem jak ja i sobie z nim poradził. Z przyjemnością poczytam o zmaganiach w tej dziedzinie od innych.

Przedstaw nam swój plan tygodniowy, zrobimy Tobie nową rozpiskę :wink:
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Też mam z tym problemy :( Nie mogę specjalnie znaleźć czasu na siłke, ani na judo...
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
dla tych co mają za mało czasu
gorąco polecam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Ja mialem podobny problem. Musisz sie zastanowic co jest dla ciebie najwazniejsze. Szybko przemyslalem sprawe i wybralem uczelnie, kosztem treningow - cwicze bardzo rekreacyjnie. Obys wybral dobrze. Pamietaj, ze jesli nie zamierzasz byc profesjonalista to sport nie powinien byc najwazniejszy ...
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
niestety takie zycie, nie wszystko da sie pogodzic...
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
zrezygnuj ze snu napewno bendziesz miał więcej czasu :wink: , no bo w sumie sen zabiera ci 1/3 doby i już byś miał czas na wszystko. A wyśpisz sie po śmierci :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)

zrezygnuj ze snu napewno bendziesz miał więcej czasu :wink: , no bo w sumie sen zabiera ci 1/3 doby i już byś miał czas na wszystko. A wyśpisz sie po śmierci :)


A ta nadejdzie bardzo szybko :wink:
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Studia i treningi da sie pogodzic. Ja godze studia (dzienne), prace i treningi (od 2-6 w tygodniu) i jak narazie nie mam zamiaru z niczego rezygnowac.

Fakt, prace mam taka ze pracuje srednio 1,5-3 godzin dziennie i pracowac moge zdalnie.
Jesli na uczelnie tak jak ja dojezdzasz komunikacja miejska (pociagi, autobusy, metro itp.) to wykorzustuj czas podrozy na nauke masz +1 godzine do przodu. Kiedys jechalem i gapilem sie na to co jest za oknem, teraz np. przegladam sobie notatki.

Na jakie studia chodzisz (dzienne, zaoczne, wieczorowe)? Bo co z tego, ze ja napisze jak jest u mnie. U kazdego jest inna sytuacja. Ja mam tak:

6:30 pobudka - sniadanie itp.
7:25 - 8:30 dojazd na uczelnie (i mam prawie godzine aby sie pouczyc)
8:30 - 12:00/14:00 (czasem nawet 16:00 roznie bywa - zalezne od planu) studia. Wykorzystuj przerwy
(u mnie 20 minutowe pomiedzy wykladami), okienka na nauke.
14:00 lub 16:00 - do pracy
17:30 - do pociagu i na trening
18:00 - 19:30 trening
o 20:00 jestem w domu. Wykapie sie, zjem kolacje i godzinka nauki.
22:00, 23:00 spie

U mnie wazne jest abym poszedl spac dosc wczesnie (a nie jak kiedys o 1:00), bo tak chetniej wstane o szostej i bede miec wiecej energi w ciagu dnia.

Studia i treningi to nic, dasz sobie rade. Zauwaz, ze w tygodniu nie ma czasu aby wyskoczyc na piwo, albo cos jeszcze wcisnac.

W sobote jestem wolny od 18:00 (imprezy, czasem wypic trzeba ;)
W niedziele od 13:00 (wracam z treningu). I ten czas rowniez mozesz wykorzystac na nauke.
Czemu tak duzo czasu na nauke? Ja dla przykladu sredniej nie mam najlepszej (ledwo ciagne z semestru na semestr), ale dzieki temu ze wiecej ucze sie sam moge urywac sie z ostatnich wykladow.

Pozatym na niektore wyklady nie warto chodzic. Czasem zdarzaja sie tacy, ze przez 1,5 godziny nudza a temat, ktory omowia w tym czasie czytam w 45 minut. Oczywiscie sa przedmioty takie jak matematyka, ze bylem na wykladach zawsze (bo z ksiazek ciezko mi szla nauka matmy :( )

Wszystko zalezy od tego jak wykorzystujesz swoj wolny czas oraz ten czas pomiedzy roznymi czynnosciamy (np. czy lezysz do gory brzuchem przed telewizorem 5 godzin dziennie).

Zawsze tez mozesz zmienic sekcje, sa takie gdzie sa treningi w weekendy, wieczorem (20:00, 21:00), choc ja tez studiuje i pracuje, a spokojnie sie wyrabiam na 18:00...
  • 0

budo_czeczenia
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Jeśli chodzi o plan dnia to już nie raz planowałem ale rzadko kiedy udawało mi się postępować według niego. Problem to energia, nie zawsze starcza na wszystko siły co sobie zaplanuje. Pomysł z nauką podczas podróży jest świetny i nieraz go wykorzystuje. Jeśli chodzi o nie spanie to nie dla mnie za leniwy jestem, morze za mało medytacji. Natomiast ta strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest świetna, dziękuje.
Swoja drogą ciekawe, że taki temat znalazł taki oddźwięk, widzę że nie jestem sam :)
Tematu nie uważam za zamknięty burza mózgów niech trwa :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)

Pomysł z nauką podczas podróży jest świetny i nieraz go wykorzystuje.

A w moim przypatku taki pomysł to dno. W komunikacji miejskiej ne da się uczyć, czytać! No dobra, ja tak nie potrafię. A zresztą motywuję się przez miesiąc czasu żeby godzine się pouczyć więc o czym gadam :? Reprezentuje samo dno :(
  • 0

budo_czeczenia
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Fakt że nie zawsze idzie się zmotywować do uczenia w autobusie czy w czymś podobnym, ale czasami są do tego dobre warunki, a jak będzie się ćwiczyć ta umiejętność to z czas asem będzie wychodzić bez problemu i nie tylko w busie ale i, np. na przerwie (chociaż jeszcze na tym poziomie nie jestem :wink: ).
Na tej stronie był taki pomysł, żeby sobie poukładać cele od najmniejszych do największych, ... ja mam tylko dwa trenować i wynosić coś z zajęć (oprócz kaca moralnego :( ) i i tak najwidoczniej to za dużo.
.......... planowanie czasu nadal trwa ................
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
W moim przypadku najwiekszym problemem jest konsewkencja i motywacja. Raczej nie jest mi trudno sobie plan dnia ulozyc. Trudniej sie go trzymac.. tyle pokus jak kino, spanie w ciagu dnia, a to na piwo wyskoczyc, a to na budo.
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
tak trza sie wziąś i zawziąć i tak trzymać.....
....a tak serio nie wierzę, że nie można wygospodarować 3xw tyg po 1,5h (ta wykpiwane prez Szczepana częstotliwość ;) ) na trening, taka dawka ruchu to minimum niezbędne dla zdrowia.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Ten tekst o profesorze byl przerobiony na dowcip. Profesor ine wlal mineralki, tylko uczen po wykladzie podszedl do dzbana i wlal browara. "Nie wazne jak duzo obowiazkow masz w zyciu. Zawsze znajdzie sie czas na browarka". :wink:
Ps. Tez mam troche problemow ostatnio z gospodarowaniem czasu. :(
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Glownym problem ludzi, ktory powodujacym brak czasu i ciagle zabieganie jest ... nieumiejetne priorytetowanie zadan. Zamiast skupic sie na waznych rzeczach, robimy wszystko po kolei.

Zartem mozna to porownac do sytuacji, kiedy to leci nam woda z kranu i zalewa nam mieszkanie, bo zatkal sie zlew a my zamiast skupic sie na naprawie kraniu, latamy ciagle z kubelkiem i wylewamy wode - a z kranu ciagle cieknie...

Ja stosuje takie rozwiaznie. Dziele sobie wszystkie moje dzienne zadania na 4 rodzaje:

                   |
      Wazne i      |       Wazne, ale
       pilne       |       niepilne
        (A)        |          (B)
-------------------------------------------
      Pilne, ale   |       Niewazne i
       nie wazne   |        niepilne
         (C)       |           (D)
                   |
                   |

Najpier skupiamy sie na sprawach A i B, a sprawy C i D omijamy. Wogule sie nimi nie zajmujemy. Te sprawy to rozne duperele. Jesli beda wazne to same zmienia swoj
status z C albo D na A albo B.

Wiekszosc ludzie stara sie robic wszystko. W ciagu jednego dnia chce skonczyc zadania
A, B, C a nawet D! Kiedy skupimy sie tylko na zadania A i B, zaoszczedzimy duzo czasu i
bedzie nam o wiele lzej, poniewaz bedziemy wiedziec, ze poradzilismy sobie z tymi
najtrudniejszymi zadaniami.

Pozatym wiele rzeczy mozemy sobie zoptymalizowac i robic to sprawniej. To naprawde pomga :)
  • 0

budo_czeczenia
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
Zgadzam się z MAcikiem, a nawet jak już nawet uda się jakoś przez kilka dni wytrzymać z planem dnia to po jakimś czasie wszystko się pier**** tzn. psuje.
Natomiast co to Magdaleny to te 3 razy po 1,5 to jest naprawdę MINIMUM a mi trochę zależy na tym co robię i nie chcę ograniczać się dominimum (chociaż czasami nawet i to okazuje się niemożliwe) :(
p. s.
Przepraszam za próby przekleństwa, ale czasami tylko one potrafią oddać odpowiedni kształt wypowiedzi.
  • 0

budo_czeczenia
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)

Ten tekst o profesorze byl przerobiony na dowcip. Profesor ine wlal mineralki, tylko uczen po wykladzie podszedl do dzbana i wlal browara. "Nie wazne jak duzo obowiazkow masz w zyciu. Zawsze znajdzie sie czas na browarka". :wink:
Ps. Tez mam troche problemow ostatnio z gospodarowaniem czasu. :(


Kłaniam się mój mistrzu :P

Co do tego schematu, ... fajnie to wygląda na schemacie i napewno by sie sprawdziło, gdyby tylko mieć odpowiednio dużo silnej woli.
Heh zamias uczyć się z łaciny siedzie przy kompie, na dzisiaj chyba wystarczy.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak połaczyć trening z życiem codziennym (szkoła/praca)
- Mam za malo czasu i nic mi sie nie chce
- Pokazalismy Ci przeciez skuteczne techniki zarzadzania czasem
- ale te wasze techniki nie dzialaja
- a probowales?
- nie

....

"(...) nawet najlepsze rady są nic nie warte jeśli ich nie zastosujesz" - Piotr Majewski CzasNaE-Biznes ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024