Skocz do zawartości


Zdjęcie

kaptury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

hamer16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wziac ZMA ??
  • Zainteresowania:siłownia muay thai , kick boxing , box,teakwondo

Napisano Ponad rok temu

kaptury
mam następujący problem....wszystko super swoje osiągniecia polepszylem jestem coraz lepszy ale chcialbym jeszcze nad wygladem popracowac sedno tego tematu to "jak zrobic sobie kaptury" chyba kazdy wie co to sa kaptury nie wiem jak dokladnie nazywaja sie te mięśnie a podobają mi sie bardzo. zalozylem sie z kolegami kto do wakacji bedzie lepiej wygladal wszyscy moi kumple pakuja na motyle a ja chcialbym popracowac nad kapturami prosze o pomoc i trening jak miec fajne kaptury do wakacji pozdrawiam i z góry dziekuję.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: kaptury
sa to miesnie czworoboczne :D, potezny kark budzi respekt wiec podzielam twoje zdanie ze chcesz rozwinac ta partie. bezposrednie angazowanie "kapturow" w ich gornej czesci nastepuje przy wszelkiego rodzaju szrugsach, czy to ze sztanga czy sztangielkami. Warto dodac ze dzialaja one takze przy cwiczeniach takich jak :
- wyciskanie zza karku - w momencie opuszczania sztangi ponizej linii uszu
- wysokich wznosach bokiem
- podciagania sztangi wzdloz tulowia szerokim i (bardziej) waskim chwytem
- martwym ciagu
- wioslowaniu
takze warto dodac te cwiczenia do swojego planu treningowego. dalej hmm jest to partia jak kazda inna wiec nalezy uwazac by jej nie przetrenowac a miesien czworoboczny jest czescia plecow dlatego proponuje jezeli wykonasz dodatkowo szrugsy ze sztanga czy sztangielkami (czy to i to) po treningu plecow, to postaraj sie na treningu barkow zbytnio ich nie przeciazac. zastosoj wtedy podczas treningu barkow standardowe cwiczenia (wyciskanie sztangi z klaty zeby nie obciazyc kapturow, wzniosy bokiem i w opadzie). gdybys mial natomiast plan treningowy rozpisany tak ze cwiczysz barki i kaptury na jednym treningu wtedy znow proponuje dodac "wysokie" wzniosy bokiem oraz podciaganie sztangi wzdluz tulowia w waskim uchwycie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024