Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bolace, spiete kaptury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Bolace, spiete kaptury
No wiec sluchajcie. Jest taka sprawa (mile widziana na jej temat opinia np Sloniaka :) ) No wiec jak sa miesnie chyba to sa czworoglowe plecow, popularne kaptury czyli. I one bola non stop i sa caly czas mocno spiete ( w porownaniu do innych miesni). No i co na to poradzic? Staram sie robic masaz czesto jak moge (nie moje miesnie bola :wink: ) ale czy sa jakies mascie, kremy, cwiczenia? Cokolwiek aby pomoglo? Czekam na sugestie. Moze ktos mial lub ma taki problem i wie co z tym robic? Z gory dziekuje :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
No a co ty robisz, że cię bolą? Worki z piaskiem nosisz? :-)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
E tam :) Ja twardy facet nic bym sobie z tego ze mnie boli nie zrobil zbytnio. Ale chodzi o moja kobiete. Nic nie cwiczy nic nie nosi, poprostu tak ma.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury

E tam :) Ja twardy facet nic bym sobie z tego ze mnie boli nie zrobil zbytnio. Ale chodzi o moja kobiete. Nic nie cwiczy nic nie nosi, poprostu tak ma.

Takie coś się robi od stresów
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
No.. Miesien moze sie bardzo skrocic (robia sie takie bolace gule) przez stres.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
No to trochę ćwiczeń rozciągających (właśnie przetestowałem, ciężko rozciągnąć ten mięsień :-) tzn. czworoboczny).

- stajemy prosto ze złączonymi nogami, ręce wyciągamy do góry jak najwyżej; potem opuszczamy ręce w dół i znów wyciągamy do góry.
- stajemy we framudze drzwi, stopy zostają w miejscu, ręce na framugę do góry i tułów wypychamy do przodu
- (z pomocą partnera) obejmujemy się rękoma dookoła tułowia (lewa ręka w prawo, prawa w lewo), a partner powoli ciągnie za dłonie zwiększając naciągnięcie
- stajemy w lekkim rozkroku, jedną rękę prostujemy przed siebie równolegle do podłogi, drugą chwytamy się (podchwytem) za łokieć wyprostowanej ręki. Teraz należy przyciągać do siebie wyprostowaną rękę.
- siedząc na krześle obracamy się do tyłu nie unosząc pośladków - obracając się w lewo prawą ręką łapiemy za lewy podłokietnik, lewą za oparcie i naciągamy plecy; w drugą stronę odwrotnie.
- opieramy dłonie o stół mniej więcej na wysokości bioder, stopy wycofujemy do tyłu, aż kąt między nogami a tułowiem będzie miał około 90 st. Teraz naciskamy tułowiem w dół naciągając plecy.
- w klęku podpartym robimy "koci grzbiet" i jego odwrotność czyli "wklęsłe" plecy.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
Hm, nie lubię bez pacjenta, ale spróbuję. Jeżeli objawy takie występują u osoby niećwiczącej, to z reguły świadczą o tle neurologicznym (schorzenia kręgosłupa) lub psychosomatycznym (stresowe, napięciowe, lękowe). Często występują też u osób długo pracujących w wymuszonej pozycji (krawcowe, fryzjerki, kasjerki, praca przy komputerze). Więcej bez pacjenta nie powiem niestety :(
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
Albo jak ja - 3 godz. w knajpie siedziałem oparty o stół łokciami. Następnego dnia mnie ramiona strasznie bolały. :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
Dzieki bardzo za odpowiedzi. Zaproponuje te cwiczenia rozciagajace i jeszcze sie przejde jutro do apteki moze jest cosik dobrego co ulge w bolu przyniesie. Aha i stres raczej odpada :) to sa problemy na tle kregoslupa raczej. No ale bede robil co moge aby ulzyc w bolu .
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
Rabi, a może chodzi w szczególności o te masaże? a ten ból to ściema! :) bo wiadomo jak się kończą takie milusie masaże :)
a poważnie to może w końcu kobietę wyślesz gdzieś na jakieś ćwiczonka?
w tym przypadku polecam trening całych pleców (w tym prostowników), barki, klatka i rozciąganie (przed i po ćwieczeniach) + ćwiczonka karku oczywiście (ale delikatnie), grunt na początku nie forsować, masaże i rozgrzewanie
powodzenia :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace, spiete kaptury
No masaze to robie kiedy tylko moge, ale z tymi cwiczeniami sie boje zeby jej nic z tymi pleckami mocniej se nie stalo. Ale nie powiem ze tez o tym myslalem. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024