Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy sterydy mogą uzależnić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

i tak nie chce zyc wiecej niz 30 lat to wiesz mi to bez roznicy


konkretne podejscie... :rotfl: :rotfl: :rotfl: twoje zycie twoja sprawa...

Tyson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:sport, laski, komputery, budownictwo, sztuki walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
od 30 roku zycie zaczyna sie dopiero prawdziwe zycie :D :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0

Mlody1488
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:silka kobiety muzyka ksiazki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
behehhe kox nie jest dla debili jeden wezmie raz z glowa i mu starczy a inny duren bedzie bral caly czas bo nie ma o tym zielonego pojecia i sie wk**** ze ma spadki i mu sila nie rosnie :D
  • 0

klineq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
moim zdaniem kox uzaleznia tak jak papieros czy narkotyki"lekkie". znam osobe ktora nie moze cwiczyc na silowni bez koksu;/
  • 0

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
no moim zdaniem sa ludzie podatni na to aby uzależnić sie od koxu lecz są tez osoby którym jest on obojetny lecz mimo to chca sprubowac..

szakaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 805 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

behehhe kox nie jest dla debili jeden wezmie raz z glowa i mu starczy a inny duren bedzie bral caly czas bo nie ma o tym zielonego pojecia i sie wk**** ze ma spadki i mu sila nie rosnie

debila to sobie w rodzinei poszukaj fra**rze!! moje zycie moaj spraw ai sie nei wpi****
  • 0
Wstal i odszedl bez pozegnania, miesiac pozniej sluchalismy juz kazania!..

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

więc... odradzam brania sterydów przez osoby mające staż dwa lata trzy.. bo to jeszcze jest strasznie mały okres rozwoju waszej masy mięśniowej...

a ty junior jak dlugo cwiczysz :rotfl: chyba nieco ponad roczek hehe ? to sie nazywa paradoks :) sam brales w mlodym wieku z malym stazem a innym odradzasz gdy sie pytaja gdy sam z checia siegasz :rotfl: nie uwazasz ze to troszke dziwne ?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

to nie sterydy uzalezniaja to slaba psychika

uwielbiam takie teksty. czyli zioło i proch też nie uzależniają co?
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
O zagrożeniach zdrowotnych, jakie niesie stosowanie sterydów anabolicznych w sporcie, dyskutowało ok. stu specjalistów z zakresu medycyny sportowej, fizjologii, endokrynologii i psychiatrii z całej Polski na konferencji w Łodzi. Zorganizowały ją Uniwersytet Medyczny i Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii.

Sterydy to pochodne testosteronu, które wpływają na przyrost masy mięśniowej i na układ endokrynologioczny.

"Dotychczas wiadomo było, że sterydy stosowane bez kontroli lekarza mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia wątroby, trzustki a także nadciśnienie i przeciążenia serca. U ludzi młodych mogą prowadzić do hamowania wzrostu. Powodują też zmiany psychiczne, wzrost agresywności, a nawet próby samobójcze. Dodatkowo dochodzi do tego zagrożenie wystąpieniem uzależnienia. Tego zagrożenia dotychczas niedostrzegano" - powiedział prof. Kocur.

Po sterydy sięgają głównie początkujący kulturyści, chcący jak najszybciej zwiększyć masę ciała. Są też nielegalnie stosowane przez niektórych sportowców dla osiągania lepszych wyników.

Zdaniem prof. Kocura, najbardziej zagrożona przyjmowaniem sterydów jest młodzież i to ona najchętniej po nie sięga.

"Motywacja jest trochę inna niż przy narkotykach, to tak pożądane przez młodych ludzi - dobry wynik, popularność, piękna sylwetka" - wyjaśnił.

Według niego, wśród użytkowników tych substancji znajomość zagrożeń jest niewielka.

"Chcemy upublicznić te wszystkie zagrożenia i pokazać, co może spotkać osoby zażywające te środki" - dodał Kocur.

Łódzka konferencja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii przeciwko pozamedycznemu stosowaniu środków farmakologicznych w sporcie "Herkules bez sterydów".

onet.p/PAP, jkl /2003-06-08
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
troche marny art (jak wiekszosc na onecie), generalnie nie wprowadza nic nowego. nawet nie ma mowy o zaburzeniach libido, impotencji ani bezplodnosci.
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

to nie sterydy uzalezniaja to slaba psychika

uwielbiam takie teksty. czyli zioło i proch też nie uzależniają co?

po trochu jest racji w tym co "kot" napisal. kto z nas nie pil alko?ono tez uzaleznia ale po jakims czasie a jak kto leb ma slaby to w to wleci bardzo szybko,do tematu prochu i ziola sie nie tykam moi kumple powiedzieli ze "tylko" jaraja :cwaniak: ... odwyk im leci;) ja tam tego scierwa nie tykalem nigdy i nie mam zamiaru,mam mocny psychicznie leb ale wole nie probowac;)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

KoT napisał/a:
to nie sterydy uzalezniaja to slaba psychika

uwielbiam takie teksty. czyli zioło i proch też nie uzależniają co?


zlotyy, wybacz ale proch a koks to co innego! na koksie tak szybko sie nie uzaleznisz jak po prochu!
uwazam ze koks uzaleznie psychicznie,fizycznie moze nie tak szybko jak proch ale w pewnym sensie tez!
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

szakaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 805 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

uwielbiam takie teksty. czyli zioło i proch też nie uzależniają co?

zloty mylisz sie koks w wiekszym stopniu psychicznie uzaleznia , fizycznie prawie wcale! bo jak by cie fizycznie uzaleznial to i nawet jak bys nei chodzil na silke to bys musial brac , no bez sensu!
  • 0
Wstal i odszedl bez pozegnania, miesiac pozniej sluchalismy juz kazania!..

GośćGuest_KoT_*

Guest_KoT_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
fajnie porownanie leki anaboliczne - narkotyki twarde %-) o stary soory ale kto ci dal moda tutaj .

adrian88
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
[quote name="KoT"]narkotyki twarde %-)[quote]
nark to nark i pieprzenie miekkie twarde o ile taki podzial istnieje daje kopa organizmowi i moga uzaleznic;]
poza tym doszlismy do tego i koks i nark uzalezniaja tylko na innych plaszczyznach;)
  • 0
Szukasz supli na miarę XXI wieku? Pisz na pm

zlotyy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
chłopcy doedukujcie się jeszcze troszeczkę zanim zaczniecie takie zarzuty mi stawiać :rotfl:

fajnie porownanie leki anaboliczne - narkotyki twarde

pewnie wiesz, ze pochode amfetaminy fentermina i bupropion mają bardzo istotne zastosowanie w medycynie... tak samo jak marihuana na zachodzie.

z definicji:
uzależnienie psychiczne -typ uzależnienia, który objawia się psychicznym pragnieniem
przyjmowania danego środka uzależniającego . Początkowo jest to tylko
pragnienie , ale często przeradza się ono w żądzę i wewnętrzny przymus brania
ubezwłasnowolniając osobę uzależnioną.

zarówno pochodne testosteronu, marihuana jak i amfetamina powodują wyłącznie ten typ uzależnienia. niektórzy naukowcy twierdzą, ze amfetamina powoduje lekkie uzależnienie fizyczne objawiające się niewielkimi dusznościami i lekkimi zawrotami głowy w momencie odstawienia jednak nie jest to udowodnione.

można jeszcze dyskutować nad uzależnieniem społecznym, ale ono dotyczy wszystkich trzech z omawianych środków.
  • 0
Nie udzielam porad na PW. Masz pytanie? Pisz na forum!

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić
zlotyy, z pelnym szacunkiem do Twojej wiedzy :padam: ale chyba wiekszosc sie zgodzi ze koks uzaleznia w najwiekszym stopniu psychicznie!kazdy ma swoje zdanie chodz dobrze jest i poczytac art.taki jak wrzuciles ale watpie zeby ktos zmienil zdanie na swoj temat!
jeszcze raz szacun i Pzdr.
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

a ty junior jak dlugo cwiczysz chyba nieco ponad roczek hehe ? to sie nazywa paradoks sam brales w mlodym wieku z malym stazem a innym odradzasz gdy sie pytaja gdy sam z checia siegasz nie uwazasz ze to troszke dziwne ?


no tak fakt ja szybko sięgnełem po SSA i teraz tego żałuje.. posłuchałem że tak powiem dobrych kolegów.. teraz napewno bym tak nie zrobil... i wtedy jeszcze nie mialem dostepu do neta wiec nie myslalem o zyms takim a by wejsc na forum i sie dowiedziec co nie co mysalem ze ci niby koledzy mają jakąs wiedze ale się mylilem ;)

Mlody1488
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:silka kobiety muzyka ksiazki

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

debila to sobie w rodzinei poszukaj fra**rze!! moje zycie moaj spraw ai sie nei wpi****

po 1 nie nie nazwalem cie debilem i sie k**** nie bulwersuj po 2 znam typa co wiebal ponad 80 strzalow i wyglada tak jak ja no moze troszke wiecej wazy o pare kilo ale nic po nim wiecej nie widac(dodam ze prawdopodobnie bral to wszystko bez odbloku) i o takich ludzi mi chodzi co sie kuja pocwicza miesiac i przestaja a po tym jak im spadnie to znow wala kox to smutne ale takie przypadki sa i nie ma co sie smiac z takich typow po 3 na rodzine tez nie najezdzaj
  • 0

szakaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 805 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy sterydy mogą uzależnić

po 1 nie nie nazwalem cie debilem i sie k**** nie bulwersuj po 2 znam typa co wiebal ponad 80 strzalow i wyglada tak jak ja no moze troszke wiecej wazy o pare kilo ale nic po nim wiecej nie widac(dodam ze prawdopodobnie bral to wszystko bez odbloku) i o takich ludzi mi chodzi co sie kuja pocwicza miesiac i przestaja a po tym jak im spadnie to znow wala kox to smutne ale takie przypadki sa i nie ma co sie smiac z takich typow po 3 na rodzine tez nie najezdzaj

ale napisales to tak jak bys sugerowal ze ja debil , tez troche tego koksu wyjebalem ale nie spada tak bardzo bo ralem z glowa , przyznam poczatki ze sterdyami byly przykre ale bylo minelo , teraz robir cykle przemyslane i z glowa! :padam:
  • 0
Wstal i odszedl bez pozegnania, miesiac pozniej sluchalismy juz kazania!..



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024