Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Krav-Maga jest skuteczna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Czytam te nie kończące sie posty o skuteczności combatów.
I napiszę co ja o tym myślę
1.Wyszość combatów nad MA jest taka że uczą cię jak się zachować w sytuacjach które mogą cię spotkać na ulicy (np; leżysz na ziemi i ktoś chce cię kopnąć w głowę i co zrobić,
albo pijaczek chce cię chwycic za klapy marynarki, jakiś kretyn chce ci przypierdolić gazrurką etc... nie uczą cię pierdół typu kata, nazwy poszczegółnych technik uchi-daci i inne takie tam,)Reasumując combaty nie są super skuteczne bo mają jakieś tam techniki wpierdalania palców w oczy, one poprostu są stworzone na ulicę, mają cie przygotować na to co cie może spotkać na ulicy, w pubie,imprezie etc 8)
2.Combaty w wersji cywilnej są do samoobrony nie do napierdalanki ulicznej (tutaj piję do wszystkich kiboli,bojówkaży, czy telewizyjnych komandosów)
3.Najlepszą samoobroną jest kwalifikowane unikanie niebezpieczeństwa=czyli poprostu spierdalanie gdzie piepsz rośnie :-)
4.A jak już dojdzie do walki to te umiejetności pomogą zminimalizować własne straty (może złamią ci ręke ale lepsze to niż dostać trepem w głowę (wstrząs mózgu rzyga się po tym jak kot :? )
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
tia...
a po cholerę nowy topic?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Po co Ty napisales ten post, na dodatek w co drugim tekscie jest wulgaryzm? Temat byl 100 000 razy walkowany i raczej malo kogo interesuja Twoje na ten temat "rewelacje".
K_P
  • 0

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Miałem przypływ weny, a za wulgaryzmy przepraszam
5.Tak na otarcie łez, pytam się kiedyś szturmana z AT o tą nieszczęsną krav-magę na to on mi odpowiada "bardzo skuteczna" uprzedzam odrazu chłopaki nie tylko strzelaja( to właściwie robią najrzadziej) czasem też po cywilnemu pilnują jakiegoś VIP-a albo konwojują bandziora więc pewnie im się to przydaje.
6.I jeszcze jedno o tym czy coś dziala mozna tylko stwierdzić stosują to więc jak komuś krav-maga "uratowała" dupsko to może coś powiedzieć, inaczej to jest zachwaszczanie postów (czyt:niekończąca się dyskusja)
Pozdrawiam (w szczególnosći adwersaży :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Wszystkie moze byc skuteczne - jest tylko jedna kwestia - kto i z jakim stazem, na kim i w jakich okolicznosciach wykonuje technike.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?

" ... duzo pierdol ... "


napisalem ci calkiem dluga i w miare rzeczowa odpowiedz - ale skasowalem bo i tak sie bedziesz upieral przy swoim.. jesli uwazasz ze jak AT cos zachwala to to musi byc super - to OK.. idz i zasilaj konto trenerow KM tylko sie nie zdziw pozniej na ulicy albo sparringu z innymi MMA.. jesli uwazasz ze ATki sa od tego zeby podczas szturmu pchac sie w walke wrecz zamiast strzelac - to tez OK.. jak dla mnie mozesz nawet zostac takim ATkiem.. powodzenia w drugiej Magdalence..

a pozatym nie pisz kolejnego bzdurnego topicu.. szczegolnie ze jeden jest 2 wiersze pod twoim i dotyczy TEGO SAMEGO
  • 0

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Sorry chłopaki ale ta rutyna was zgubi
1.Do przedmówcy przeczytaj sobie dokładnie co napisałem
2.Wiecie na czym polega problem tego forum powiem to tak "dziewice dyskutujące o seksie"
mielicie te same problemy od kilku miesięcy jak nowy coś napiszę to zaraz standardowy tekst "a to zależy od tego a tamto od tamtego, a z tym to nie wygrarz tamten cię pokona
bo trenuje to." nie tlamście świerzej krwi, bo to forum jest dla ludzi (czytaj:nie tylko i wyłącznie dla moderatorów i starych wyjadaczy)z całym szacunkiem.
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami i wiadomościami od ludzi którzy mają te doświadczenia a nie

filozofowania czyli co mi się wydaję to napiszę
Jeszcze raz pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
A Tobie sie wydaje, ze na forum przy pomocy slow, to co mozna zrobic, jak nie pofilozofowac?

Przeciez Ci nie zaserwuje kursu internetowego, choc jestem trenerem i mam jakies tam pojecie co to jest kravka, bjj, czy boks... Doswiadczysz tego tylko na wlasnej skorze.
Wtedy zorientujesz sie, ze pytanie o to co jest "skuteczne" jest pozbawione sensu.

Ja odnosze wrazenie, ze zamiast pytania co jest skuteczne, ich autorom chodzi o cos takiego - "jestem niesprawny, za lekki, albo mam nadwage, miesni nie mam za wiele, kondycji tez, poza tym boje sie na ulicy i nie tylko - i szukam systemu, ktory rozwiaze moje problemy? Wiec ja odpowiadam - nie ma takiego systemu.
Budowa podstawowej sprawnosci fizycznej to minimum trzy lata i minimum trzy lata trzeba, ze by jako tako wykonywac ten lewy, czy prawy prosty, albo lowkick, czy tradycyjny kop w jaja. Jesli ktos twierdzi, ze jest inaczej - ze mozna szybciej - omijaj go szerokim lukiem.

K_P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
hmmm, co do zachwalania sportów walki przez AT powiem tak.
Kiedys dawno w komandosie był wywiad z kupsem. I sie go pyta gostek po jakiej sztuce walki mu się ludzie w oddziale dobrze spisują. Powiedział żę nieźle idzie karatekom z tsunami !!! No i co? Taki gośc a takie coś zachwala.
A co do kravki, hmmm, nie mam zdania wyrobionego. Kilka fajnych ćwiczeń ael ogólnie nic odkrywczego.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Panowie ustalmy jedno 99 proc. roznje masci komandosow, czy policjantow z AT wlacznie, chocby chcialo, nie ma czasu na zajecie sie na powaznie jakimis sztukami walki. I ich wiedza nie wyskakuje ponad przecietna spoleczna, czyli jest nikla. I nie sa ZADNYMI autorytetami w tej dziedzinie. Wiem, bo mam w rodzinie policjantow... I to oni u mnie moga sie czegos nauczyc, a nie ja (cywil) u nich. Co najwyzej strzelania, choc i w tym jakos nie odbiegam razaco (przynajmniej do tarczy), bowiem jako amator w przeszlosci strzelalem od nich wiecej, czesciej i z lepszej broni.

Niektorzy z AT, czy jacys komandosi cwicza jednak hobistycznie, dla wlasnej przyjennosci. Chlopaki z MMA szkolili i szkola takich. U nas tez sie w przeszlosci zdarzali policjanci.

Natomiast mjr Kupsowi chodzilo o cos innego. Ja tez bylem w armi. Jak mnie powolali cwiczylem juz kilka lat kyokushin. Bylo nas paru z tego stylu i innych karate. Jednak nikogo nie obchodzily nasze "tajemne" techniki (i mieli racje), na polu bitwy to nie ma zadnego zanczenia. Ale byli pod wrazeniem naszej sprawnosci fizycznej i wydolnosci - przebiec wowczas dla mnie 10 km (bieganie to naijstotniejsze w kazdej armii swiata), zrobic 100 pompek i 30 razy sie podciagnac na drazku to byla dla nas pestka. Na tle innych wyroznialismy sie.

Wygrywalismy nawet w zawodach sprawnosciowych z podchorazymi Wyzszych Szkol Oficerskich, dla ktorych codzienne zajecia z kultury fizycznej byly czescia ich programu nauczania.

K_P
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Zgadzam sie z Kubusiem. Podpisuje sie obiema recyma, nogyma i glowyma ;)

Wygrywalismy nawet w zawodach sprawnosciowych z podchorazymi Wyzszych Szkol Oficerskich, dla ktorych codzienne zajecia z kultury fizycznej byly czescia ich programu nauczania.

hehe, ojciec mi opowiadal, jak w szkole podchorazych mieli testy sprawnosciowe. on wszystko odwalal na maksa, tak zeby podostawac same piatki od gory do dolu i pozostawiac cala reszte podchorazych w tyle, po czym przychodzil czas testu na biegi. Biegac szybko nigdy nie umial; przy bieganiu strasznie sie meczyl itd. , wiec przechodzil sobie spacerkiem i mial te 3-4 na koniec testu. taki ot, bo mi sie przypomnialo po prostu ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
ehh - dobra.. zeby "nie tlamsic mlodej krwi"

jedna z wypowiedzi trenerow wspolpracujacych z ATkami - "sredniej klasy zawodnik np zapasow pokonalby wiekszosc z nich w walce 1-na-1, ale nie o to w tym chodzi bo AT ma strzelac z zamknietymi oczami a nie bic sie wrecz"

KM jest fajne - ale nawet z ATka nie robi dobrego fajtera.. daje jakies pojecie o walce wrecz (w krotkim czasie) ale jako sam system bazowy nie jest wystarczajacy

wszystko jasne?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Tez mi sie przypomnialo.
Kiedys zawiezli nas do koszar Wyzszej Szkoly Oficerskiej, na najwazniejsze zawody sezonu, gwozdziem byl bieg zdaje sie na 8 km. Juz nie bardzo pamietam.
Miedzy nami podchorazymi z poboru (bazantami), a przyszlym narybkiem zawodowych oficerow, podchorazymi z WSO (labedziami), nie znosili nas, byla cicha, ale ostra rywalizacja. Zawodowi oficerowie udawali bezstronnych, ale i sam general (Szef WSO) liczyl na zwyciestwo "swoich" w cuglach.
Pograzylismy ich jednak doszczetnie - I miejsce zajal moj kolega bazant, (cwiczacy w cywilu shotokan), II miejsce zajalem ja (kyokushin), trzecie jakis "labadz", a czwarte znowu nasz kolega bazant (z Taekwondo).
K_P
  • 0

budo_piotreknh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?

Ja odnosze wrazenie, ze zamiast pytania co jest skuteczne, ich autorom chodzi o cos takiego - "jestem niesprawny, za lekki, albo mam nadwage, miesni nie mam za wiele, kondycji tez, poza tym boje sie na ulicy i nie tylko - i szukam systemu, ktory rozwiaze moje problemy? Wiec ja odpowiadam - nie ma takiego systemu.
Budowa podstawowej sprawnosci fizycznej to minimum trzy lata i minimum trzy lata trzeba, ze by jako tako wykonywac ten lewy, czy prawy prosty, albo lowkick, czy tradycyjny kop w jaja. Jesli ktos twierdzi, ze jest inaczej - ze mozna szybciej - omijaj go szerokim lukiem.

K_P

I to mi się podoba to jest materiał na nowy topik. :-)
Co do tej AT napisałem że oni nie tylko strzelają, hello czytajcie co piszę, tak na marginesie to robią najżadziej z tego co mi facet powiedział to ich chleb powszedni ma mało z terroryzmem raczej ściąganie wariatów z dachów którzy chcą się zabić i siedzenie w sądach i pilnowanie jakiś bandziorów.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?

5.Tak na otarcie łez, pytam się kiedyś szturmana z AT o tą nieszczęsną krav-magę na to on mi odpowiada "bardzo skuteczna" uprzedzam odrazu chłopaki nie tylko strzelaja( to właściwie robią najrzadziej) czasem też po cywilnemu pilnują jakiegoś VIP-a albo konwojują bandziora więc pewnie im się to przydaje.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Kolega złożył temat, bo się spodziewał rewolucji :smile:
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Przede wszystkim celem systemow takich jak krav maga czy combat 56 nie jest wyszkolenie championow walki sportowej.Wiadomo ze zawodnik trenujacy karate,judo czy inna sztuke walki ma wieksze umiejetnosci techniczne i obicie sparringowe niz jakikolwiek komandos.Celem takich systemow jest danie zolnierzowi,czesto nie trenujacemu nic wczesniej,podstawowych umiejetnosci przydatnych w walce.W koncu te wszystkie combaty zawieraja techniki przejete z roznych sztuk walki.Co do skutecznosci-wszystko zalezy od trenujacego

//poprawilem ta czcionke, AdamD
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
A co u szanownego kolegi się z czcionką porobiło? Proponowałbym udać się do działu testowego.
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Bo to prawda objawiona była proszę pana Słoniaka, tego się nie pisze poniżej 16 fonta :lol:
  • 0

budo_firecracker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Krav-Maga jest skuteczna?
Tak naprawdę to MA i systemy przydają się chyba tylko w ŻW. Chłopcom nie wolno strzelać, więc muszą oklepywać kolesia. Ojciec opowiadał mi, jak to kiedyś do baru w którym urzędowali pijani żołnierze przyjechali chłopcy z ŻW. Na początku spokojnie, ale gdy jeden dostał cios, zdjął hełm i przywalił kolesiowi z hełmu. Uczyli ich, żeby nie strzelać i tak też zrobił.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024