Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Klata
Witam!
mam proste pytanie co do cwiczenia na klate! jesli robimy dol klatki to jest jakas wieksza roznica miedzy tym czy najpierw zaczniemy serie sztanga glowa w dol czy na prostej? co lepiej zrobic jako pierwsze? dol czy prosta?
z gory dzieki za odp.!
pzdr!
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

jesli robimy dol klatki to jest jakas wieksza roznica miedzy tym czy najpierw zaczniemy serie sztanga glowa w dol czy na prostej?


tak jelsi zaczniesz od skosu w dol to wtedy na plaskiej mniej wezmiesz bo juz bedzie klatka troszke podmeczona i na odwrot dlatego robisz pierwsze to na czym ci bardziej zalezy tzw. priorytet

co lepiej zrobic jako pierwsze?


tak jak wyzej to co jets twoim priorytetem
  • 0

Zen28
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata
przez rok ćwiczyłem tylko w domu - na klatkę oczywiście pomki i rozpiętki z hantelkami. Zacząłem chodzić na siłkę ale ćwiczę te same partie 2 razy w tygodniu (raz w siłce, raz w domu). Na siłce ćwicze sztange poziomą (4 serie), ukośną w górę (3 serie), przenoszenie hantla (3 serie) i rozpiętki na atlasie (3 serie). Co ciekawe zakwasy mam tylko po domowych pompkach (robię tylko 4 serie po 20 powtórzeń). Dziwne, nie?
  • 0

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata
zalezy mi bardziej na podkresleniu jej dolnej czesci :) no to jednak raczej zostawie tak jak jest!
dziekowa adasko
Pzdr.!
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

zalezy mi bardziej na podkresleniu jej dolnej czesci

No to zaczynaj od wyciskania głową w dół :)
Proponuje sztangielki - fajna sprawa :)

  • 0

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

No to zaczynaj od wyciskania głową w dół

wlasnie tak zaczynam :)
i tak jak piszesz zobacze ze sztangielkami!
tylko zastanawia mnie "fajna sprawa"-?
dobrze wchodzi czy ogolnie lepiej sie cwiczy (np.Tobie)?
Pzdr. i dzieki za odpowiedzi :)
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

Zen28
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

przez rok ćwiczyłem tylko w domu - na klatkę oczywiście pomki i rozpiętki z hantelkami. Zacząłem chodzić na siłkę ale ćwiczę te same partie 2 razy w tygodniu (raz w siłce, raz w domu). Na siłce ćwicze sztange poziomą (4 serie), ukośną w górę (3 serie), przenoszenie hantla (3 serie) i rozpiętki na atlasie (3 serie). Co ciekawe zakwasy mam tylko po domowych pompkach (robię tylko 4 serie po 20 powtórzeń). Dziwne, nie?


może mi ktoś to wytłumaczyć? dzisiaj znowu mam zakwasy po wczorajszych pompkach a po siłowni nic nie czuję
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

tylko zastanawia mnie "fajna sprawa"-?

myśle ze nie powinienieś dopatrywać sie tu żadnej metafory:) fajne ćwiczenie, tylko strasznie krew do głowy napływa, lepiej robić hantlami bo zawsze można wyrzucić jakby co:)

może mi ktoś to wytłumaczyć?

nie wszystko da sie wytlumaczyć, może dlatego że robisz po dużo powtórzeń, może dlatego że masz krótkie przerwy, nie mniej dziwne:)
  • 0

lucas667
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport,muza,gala

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata
WIZARD, Twoje posty czytam zawsze z checia i z uwaga! krotko,zwiezle,na temat,z kulturką :) Podoba mi sie-Pozdrawiam
:padam:
  • 0
...i nim w sen zapadne ostatnia rzecz wykonam Panie dzieki za wszystko,misja zakonczona,Amen...!!
--
Powrot

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata
dzięks:) pozdro
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Klata

myśle ze nie powinienieś dopatrywać sie tu żadnej metafory:) fajne ćwiczenie, tylko strasznie krew do głowy napływa, lepiej robić hantlami bo zawsze można wyrzucić jakby co:)

Racja Wiz;)
Ale miałem na myśli to, że sztangielki - masz większy zakres ruchu i musisz bardziej zwracać uwagę na technikę :) I ogólnie podobało mi się jak robiłem to ćwiczenie, z tym że ja dołu nie musze robić - lecz góre ;-)
Pozdrawiam :)

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024