Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fitness


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

kujsus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Fitness
Fitness to pojęcie wieloznaczne. Znaczenie tego słowa zwykle kojarzone jest z ćwiczeniami gimnastycznymi wykonywanymi przy rytmicznej muzyce, niekiedy z wykorzystaniem dodatkowego sprzętu. Lecz fitness to również konwencje szkoleniowe, zawody sportowe, oraz sposób na zarabianie pieniędzy.

Fitness jest to ogólna sprawność, wydolność, kondycja psychofizyczna, zdolność przystosowania się, stała gotowość do podejmowania wysiłków fizycznych. Na fitness składa się wiele komponentów zdrowotnych i psychomotorycznych. Przyjmuje się, że komponentami ogólnej sprawności fizycznej ("fitness") są: wydolność sercowo-naczyniowa, siła, gibkość, budowa i skład ciała, a także wymieniane przez niektórych autorów zwinność i siła.

Coraz powszechniej definiuje się "fitness" jako fizjologiczny stan sprzyjający zabezpieczeniu przed chorobą. Uniwersalne pojęcie "fitness" używane jest powszechnie w całym świecie w dziedzinie kultury fizycznej dla określenia programów promocji sprawności i kondycji fizycznej, dla wyodrębnienia form i metod treningowych, dla nazywania typów ośrodków i placówek, miejsc doskonalenia cech psychomotorycznych, a także dla całości zjawisk organizacyjnych, metodycznych i programowych związanych z doskonaleniem ogólnej sprawności i kondycji psychofizycznej służącej zdrowiu i dobremu samopoczuciu (wellness).

Fitness ma również wymiar społeczny. Kluby fitness są miejscem spotkań towarzyskich, przyciągają osoby wpływowe, znane z życia publicznego, a szeroka i oryginalna oferta zachęca wymagających klientów do korzystania z nich.
  • 0

mona1988-88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fitness
witam :D ja od niedawna zaczełam codzić na fitness :D tylko niewiem za barzdo ile razy mam ćwiczyć czy mógłby ktoś zrobić mi mały plan???co robić i ile razy powtorzen.bardzo bym była wdzięczna. :P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024