Skocz do zawartości


Zdjęcie

mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Tomek19104
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mięśnie brzucha
Chciałbym abyście mi pomogli ułożyć plan treningu na mięśnie brzucha. Trenuję mięśnie brzucha już od 4 miesięcy. Wykonuję trzy serie. Oto moja seria:
- trzymanie nóg w leżeniu 30 cm nad ziemią - 1 min
- podnoszenie i opuszczanie nóg na ziemię w leżeniu - 40 powt.
- rowerek - 40 sekund
- grzbiety (można powiedzieć, że trenuję też mięśnie grzbietu :) ) - 40 powt.

Dodatkowo wykonuję ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha wykonuję skłony boczne ze sztangielkami (16x20 powt.). Jednak wolałbym jakieś inne ćwiczenie na mięśnie skośne, ponieważ za duży jest już ciężar dla mojego brata na sztangielkach (11 kg, brat też trenuje mięśnie brzucha według tego samego planu, a ma 12 lat).

Trenuje w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Mięśnie są dosyć widoczne, jednak chciałbym, aby były bardzo widoczne. Zależy mi na tym, aby trening był bardzo intensywny tzn. jak największe obciążenie w jak najkrótszym czasie (niestety nie mam czasu poświęcać dziennie 1 godz. na mięśnie brzucha).

Nie mam w domu specjalistycznego sprzętu, a na siłownię nie dam rady chodzić, z powodu braku czasu. Zależy mi na tym, aby trening był profesjonalny i dawał jak największy efekty. Dlatego zwracam się do was. Ewentualnie jeśli można prosiłbym o jakiś opis ćwiczeń, które mam wykonywać. Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha
Słuchaj, ja też robię brzuszki od paru tygodni i powiem Ci, że nie ma sensu się bawiĆ w serie jeżeli chodzi o brzuszki. Rób perfekcyjnie poprawie technicznie każdy jeden brzuszek i sam zobaczysz, że dojście, do 20 brzuszków to jest wysokie wysokie wyzwanie. Przy każdym brzuszku napinaj mięsnie brzucha z całej siły i trzymaj aż do końca (mowa o skłonach). Sam zobaczysz, że będziesz umierał jak dobrze je zrobisz :)
Nogi ugnij w kolanach tak aby miały konto 90% i staraj się pracowaĆ samym brzuchem, najpierw zegnij głowę, potem brzuch. Taki łuk i z powrotem to samo. Powinieneś byĆ z tego zadowolony bo ja jestem. 6 Weidra (czy jakoś tak) nie dała nawet w połowie tego efektu zmęczenia. Tutaj mięśnie są gorące i czuje je przez kilka dni. Dzisiaj jest sobota a ja Ćwiczyłem je w poniedziałek i jak się napnę to czuję je troszeczkę.

Ja na razie robię tylko skłony na podłodze i mi to wystarcza. Dobre też jest podciąganie nóg na drążku. Ale do tego Ćwiczenia jestem słaby jak kupa.
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika

Bart903
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha

Słuchaj, ja też robię brzuszki od paru tygodni i powiem Ci, że nie ma sensu się bawiĆ w serie jeżeli chodzi o brzuszki. Rób perfekcyjnie poprawie technicznie każdy jeden brzuszek i sam zobaczysz, że dojście, do 20 brzuszków to jest wysokie wysokie wyzwanie. Przy każdym brzuszku napinaj mięsnie brzucha z całej siły i trzymaj aż do końca (mowa o skłonach). Sam zobaczysz, że będziesz umierał jak dobrze je zrobisz :)
Nogi ugnij w kolanach tak aby miały konto 90% i staraj się pracowaĆ samym brzuchem, najpierw zegnij głowę, potem brzuch. Taki łuk i z powrotem to samo. Powinieneś byĆ z tego zadowolony bo ja jestem. 6 Weidra (czy jakoś tak) nie dała nawet w połowie tego efektu zmęczenia. Tutaj mięśnie są gorące i czuje je przez kilka dni. Dzisiaj jest sobota a ja Ćwiczyłem je w poniedziałek i jak się napnę to czuję je troszeczkę.

Ja na razie robię tylko skłony na podłodze i mi to wystarcza. Dobre też jest podciąganie nóg na drążku. Ale do tego Ćwiczenia jestem słaby jak kupa.


Ja nie wykonuje żadnych skłonów na ławce skosnej itp. ponieważ efekty pracy brzucha są bardzo małe nawet jak dobrze je napinasz. Ja ćwicze brzuch 4x w tygodniu i wykonuje następujące ćwiczenia:

-http://www.youtube.com/watch?v=Zoefafp2Zww (4x serie po 15 powtórzeń + max 30sekund przerwy między seriami i powtórzeniami)
-http://www.youtube.com/watch?v=T6WLuKQ-nrM&NR=1 (4x serie po 15 powtórzeń + max 30sekund przerwy między seriami i powtórzeniami)
- unoszenie no w leżeniu na ławce skośnej a innego dnia treningowego: unoszenie nóg w zwisie na drążku (4x serie po 15powtórzeń między seriami i powtórzeniami)

Dwa pierwsze ćwiczenia w linkach są według mnie najlepszymi na mięśnie brzucha ale również bardzo trudne w wykonaniu.
Efekty? Oto mój brzuch po 4x tygodniach ćwiczeń na masę (w każdym dniu treningowym trenuje brzuch, w pierwszych 3 wykonuje po 30sek przerwy natomiast w 4 dniu ćwiczę go na masę po 2min przerwy między ćwiczeniami) :

Załączony plik  DSC01073.JPG   245,27 KB   9 Ilość pobrań
Załączony plik  DSC01111.JPG   195,55 KB   17 Ilość pobrań

I jeszcze jedno w każdym ćwiczeniu napinaj z całej siły mięśnie tak, że po treningu leje się z ciebie pot jak Niagara :)
Jeśli chcesz mieć zajebistego 6packa to wykonuj tylko te ćwiczenia bo są możliwie najlepsze :)
  • 0

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha
Będzie czas to ja Ci pokaże to co ja zrobiłem tylko jednym Ćwiczeniem i to na podłodze.
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha
Dla mnie to bedzie dziwnie wyglądało jak spotkam kolesia który ma zajebistą kostke na brzuchu a zarazem zapoadnietą klate :) Troche nienaturalnie :)
  • 0

Bart903
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha

Dla mnie to bedzie dziwnie wyglądało jak spotkam kolesia który ma zajebistą kostke na brzuchu a zarazem zapoadnietą klate :) Troche nienaturalnie :)


Może dlatego, że masz kompleksy nad zalanym brzuchem :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha
Człowieku który ty mi raz wmawiasz publicznie na forum że mam kompleksy nad zalanym brzuchem ?? :)
Nie wiem może Ty masz kompleksy nad zalanym brzuchem i chcesz mi wmówić że ja mam kompleksy :) Albo po prostu mnie mylisz z jakimś innym pomarańczowym lub masz fobie na punkcie pomarańczowego koloru :)
  • 0

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha

Człowieku który ty mi raz wmawiasz publicznie na forum że mam kompleksy nad zalanym brzuchem ?? :)
Nie wiem może Ty masz kompleksy nad zalanym brzuchem i chcesz mi wmówić że ja mam kompleksy :) Albo po prostu mnie mylisz z jakimś innym pomarańczowym lub masz fobie na punkcie pomarańczowego koloru :)

Pewnie chciał by być tez pomarańczowy tak jak my :)
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

Bart903
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha

Pewnie chciał by być tez pomarańczowy tak jak my :)


Tylko uważaj żeby ci nie poleciało po kolanach :)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie brzucha
Nie tak ostro panowie... :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024