Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki a wyciskanie na płaskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Pompki a wyciskanie na płaskiej
No wlasnie, jak to jest z tym :) Jaka jest roznica w efektywnosci tych cwiczen? Niby glupie pytanie, ale nie raz juz widzialem jak ktos mial wiekszy problem ze zrobieniem 10 pompek, niz wycisnac iles tam kg na klate (nie chodzi mi tu o 20 kg itp. tylko o maks), jako przyklad podam mojego kolege :D. Moze chodzi o technike cwiczen? Nie wiem, moze ktos mi wytlumaczy XD. Tylko prosilbym o sensowne wypowiedzi, bo jest to dla mnie wazne, gdyz bardziej sie mecze robiac pompki niz cisnac na klate :567:.
  • 0

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Czemu nikt nie odpisuje? :/
  • 0

wirus1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Jest to zależne od wielu czynników np rozstawu rąk, masy ciała .Jeśli ktoś wyciska cięzar więkrzy od swojej masy to zrobienei parunastu pompek nie sprawi mu problemu
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
z tego co ja wiem po sobie i znajomych to pompkami nie zrobisz fajnej klaty..... chyba ze masz genetyke zajebista wtedy moze bedzie to mozliwe , pozatym tak jak wirus napisal zrobienie kilkunastu czy kilkudziesieciu pompek w jednej serii to na mase bardzo nie pojdzie , bardziej cwiczysz wytrzymalosc wtedy
  • 0

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Co do tego, ze pompkami sie duzej klaty nie zrobi w 100% sie zgadzam :D. Jak zaczynalem cwiczyc opieralem swoj trening glownie o pompki, klata sie zwiekszala tylko do jakiegos czasu, pozniej nic nie szło (poza siłą i wytrzymaloscia).
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Efektywność powiadasz... Ryan - przede wszystkim pompki to ćwiczenie typowo ogólnorozwojowy i bierze tu udział klatka i ramiona (jak przy wyciskaniu). Tyle, że wyciska sie łatwiej niż pompuje (choć to też jest zależne od wielu czynników). Jednak tak czy siak - ja tam wolę wyciskać, a pompki robić gdy nie mam możliwości skorzystania z siłowni, lub jako rozgrzewkę (tzn. jeden element z wielu).

  • 0

Maxxtro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 896 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:żywienie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
A co z pompkami z obciążeniem ? Tak, żeby dało sie tylko te... 8, 10 powtórzeń zrobić ? :-)
Albo pompki na kostkach, wtedy to pompowanie takie jakby pełniejsze, no nie ? :-)
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Pompki z obciążeniem są bardzo dobre! :) Np. bierzesz panne na plecy i jedziesz, a potem pompki na tricepsy - w podporze tyłem - panna na udach i jaaaaaazda :D hehe
  • 0

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki a wyciskanie na płaskiej
Z tym obciazeniem to nie jest zły pomysł, jesli np. nie mamy dostepu do siłowni, to mozna wsadzic do plecaka 2 pierscienie od sztangi i go zalozyc na plecy i jechac :D. To juz by bylo zblizone do wyciskania.

PS. W zasadzie to ciagle nie wiem, czemu od wyciskania szybciej rosna miesnie klatki niz od pompek, skoro te drugie czesto jest trudniej zrobic.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024