Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki na masę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
jeśli mocno Ci zależy na tej masie możesz uzupełnić dietę kupując sobie jakiegoś gainera (węglowodany, białko) np. Mega Mass, ale 1. ze troche kasy trzeba bulić (za 2kg około 69 pln) 2. niektórzy uważają że to nie zdrowe... a no i po jednym wiaderku (2kg) praktycznie (widząc na swoim doświadczeniu) nie będzie dużych efektów. (kupując uważaj także na sprzedawce bo na rynku jest trochę podróbek)
Pozdro.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
Taaa kup gainera do pompek ... Gratuluje pomysłów :lol:

Gubrin
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
nie do pompek ale na masę... raczej chyba nie możliwe jest zbudowania masy tylko w klacie no i jak koledzy radzili na siłownie :lol:
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
branie gainera w wieku 14 lat .. no tak, nic dziwnego ze nie przytyles ani grama ;] bez diety nie ma cudu , nawet mordercze treningi nie zrobia masy , bo nie beda mialy z czego ;] ' z pustego to i Salomon nie naleje '
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
no w sumie to ja mam 15 lat bo w październiku kończe... :P
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę

nie do pompek ale na masę... raczej chyba nie możliwe jest zbudowania masy tylko w klacie no i jak koledzy radzili na siłownie :lol:


Ale mowisz o masie z cwiczenia pompkami, bez cwiczenia to jedyna masa z gainera jaka bedzie to tluszczz a nie o to tutaj chodzi :lol: 15 lat to i tak malo jak na suplementy,odzywki :wink:

Co do tematu jesli nic iwecej nie robisz to od samych pompek i tak troche miesnie urosna bo bedzie to dal nich "wyzwanie" ale nie oczekuj jakis super efektów. 12 to malo, to co pisales to sie tyczy ale silowni i sztangi :P
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
ojejku ja tam raz sobie na malutką próbę kupiłem MegaMass i więcej nie zamierzam przecież to ani nie żadna kreatyna czy jakieś tam HMB ,
P.S urosłem i tak już dużo (190 około ) nawet bardzo i nie chce wiecej już rosnać co innego jak ktoś bierze odżywki a dopiero rosnąc zaczyna... :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę

ojejku ja tam raz sobie na malutką próbę kupiłem MegaMass i więcej nie zamierzam przecież to ani nie żadna kreatyna czy jakieś tam HMB ,
P.S urosłem i tak już dużo (190 około ) nawet bardzo i nie chce wiecej już rosnać co innego jak ktoś bierze odżywki a dopiero rosnąc zaczyna... :)


Nie wiem o co chodzi Ci z kreatyna i HMB. Natomiast co od rosniecia to to nie wszystko co jest istotne przy braniu supli :wink:
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę

ojejku ja tam raz sobie na malutką próbę kupiłem MegaMass i więcej nie zamierzam przecież to ani nie żadna kreatyna czy jakieś tam HMB ,
P.S urosłem i tak już dużo (190 około ) nawet bardzo i nie chce wiecej już rosnać co innego jak ktoś bierze odżywki a dopiero rosnąc zaczyna... :)


Nie wiem o co chodzi Ci z kreatyna i HMB. Natomiast co od rosniecia to to nie wszystko co jest istotne przy braniu supli :wink:


na myśli miałem że to nic poważnego ot zwykłe węglowodany i białko w większej dawce a więc efekt jak byśmi zjedli kilka-kilkanascie czekolad i jajecznice z 10 jajek...
mozesz powiedziec co jeszcze moglo by mi sie stac od wiaderka gainer'a ? :P
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
Chociażby to, że te 10 czekolad to niekoniecznie zdrowe rozwiązanie :wink:
Tym bardziej, że dieta na masę nie polega na wrzucaniu w siebie olbrzymich ilości kalorii.

A już w Twoim przypadku (mam na myśli wiek) wchodzi w grę tylko i wyłącznie zdrowa, zbilansowana dieta bez żadnych kalorycznych "nadkładów".

PZDR
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
ok, więcej tego nie zjem :wink:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę
Pamietaj ze przy pompkach liczy sie jakosc nie ilosc. Zrob 20 porzadnych, pelnych i dobrze wykonanych technicznie pompek niz 50 beznadziejnych. Nie oszukuj sam siebie. Jesli wykonujesz pompki w szybkim tempie to i tak staraj sie je robic pelne. Klatka do ziemi ( nie uderzaj :] ) i do wyprostowanych rak.
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę

mozesz to uzasadnic?


powiem wiec odwrotnie, patrzenie przed siebie stawia szyje w nienaturalnej, wygietej pozycji. tak jak przy przysiadach nie powinno sie patrzec do gory, tylko trzymac glowe naturalnie.


Pompki są ćwiczeniem poprawiającym wytrzymałość mięśniową. Zdecydowana większość ćwiczących wykonuje je w dużych ilościach. Ze względu na charakter tego ćwiczenia, wraz z postępującym zmęczeniem, u KAŻDEGO zaobserwować można pewne zjawisko: przy patrzeniu w ziemię, pod koniec każdej serii ćwiczący ma tendencję do wysuwania głowy "do przodu". Powoduje to, że ćwiczący nie opuszcza się tak nisko jak na początku serii, mimo że ma wrażenie, że tak właśnie jest (ponieważ nieświadomie wysuwa głowę do przodu, czyli twarz nadal pozostaje blisko podłoża). To z kolei powoduje, że (wraz z postępującym zmęczeniem) ćwiczący przestaje wykonywać pompki prawidłowo. Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi :wink: .
Z własnego doświadczenia: kiedyś robiłem pompki patrząc "w ziemię". Po pewnym czasie (i robieniu dużej ilości pompek) powodowało to bóle pleców (tak, jakby jakiś mięsień przeskoczył mi pod lewą lub prawą łopatką). Jeden z moich nauczycieli zwrócił mi uwagę na to, co robię źle. Poprawiłem - problem z plecami zniknął.

PS. Ów nauczyciel, oprócz wieloletniego treningu ChoyLeeFut pod okiem Sifu Chen Yong Fa, jest również wykwalifikowanym osobistym trenerem z wieloletnim bagażem doświadczeń. Ufam jego osądowi, nigdy nie zawiodłem się na jego radach.

Pozdrawiam z końca świata :-) .
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na masę

osobistym trenerem z wieloletnim bagażem doświadczeń. Ufam jego osądowi, nigdy nie zawiodłem się na jego radach.

Trener osobisty dostosowuje ćwiczenia do ćwiczącego. Rzecz w tym, ze nawet w tak prostym ćwiczeniu jakim sa pompki, każdy robi inne błędy.

U jednych droga do poprawnej pozycji będzie patrzenie do przodu, innym kładzie się kij na plecy wzdłuż kręgosłupa, żeby ich nie wyginali, a jeszcze innym książkę na tyłek, zeby nie zapominali o biodrach.

Tak czy siak, wszystko sprowadza się do naturalnej pozycji, tak jak pisał Novocaine.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024