Skocz do zawartości


Zdjęcie

skutki zlego cwiczenia;(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

krzychu k-ce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

skutki zlego cwiczenia;(
przeczytajcie do konca plz :D :D
chcialbym opisac wam przypadek moje kolegi ktury zacza swoja przygode z silownia w wieku ok 15 lat. cwiczyl u kolegi w takiej "piwnicznej silowni":prosta laweczka (wlasnej roboty) i modlitewnik.a ten kolega wogule nieznal sie na cwiczeniu a byl od niego o 2 lata starszy .cwiczyli tak okropnym planem :1 dzien - klata i inne ruzne partie a 2 dzien - bic i tez inne partie(np przedramie barki)zbez zadnego dnia przerwy. kumpel byl na poczatku wniebowziety i cwiczyl tak bite 9 miechow!!!!!!!!byly male przyrosty albo wogule a on niezrarzony dalej . trafila mu sie puzniej dwumiesieczna przerwa w cwiczeniu(albo krotsza) i wrucil na silke . i wtedy zaczely sie jego problemy - zaczely bolec go barki . na poczaku bylo to lekkie i nic mi niemowil ale dopiero jak zaczelo go nieziemsko bolec(szczegulnie przypodnoszeniu na skosnej laweczce ktora pojawila sie w miedzyczasie i barkow przed glowa) dopiero mi o tym powiedzial. muwil mi tez o ciekawej sytuacji ktura przydarzala mu sie czesto - mianowicie podczas wykonywania cwiczenia na modlitewniku -robil pierwsze 2 serie normalnie po 10 powturzen lecz przy 3 serii niemugl juz zrobic do konca tych 10 powturzen . po prostu robil 3-4 powturzenia i...nieczul miesni -dochodzil do polowy powturzenia i sie zawieszal .po kruciutkiej chwili mimo jak najwiekszych wysilkow szedl z ciezarem na dol .nazywali to "sim-lockiem" wkurzony przestal cwiczyc. poszedl do ortopedy myslac ze ma cos ze stawami barkowymi .bo rzeczywiscie mu niezle chrupotalo w tych barkach.ten kazal mu niecwiczyc 3 miechy i kazal mu sie pojawic na kontrole.a po tych 3 miechach skierowal go na rezonans magnetyczny . i co nic mu nie wykrylo!!!!!!!!! i co wy na to ??/kumpel jest zrospaczony i niewie co robic.
poradzcie cos bo niewie co ma robic
a i poradzcie co do tego bicepsa ok??

hehe ten artykul jest naprawde dla wytrwalych :D :D :D :D
  • 0

Placeck
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:FOTEL
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(
Najzywaczjeniej w świecie powinien chłopak sobie odpocząć ok 1miecha od ćwiczeń.
Zaczać trenować ogólnorozwojowym i pózniej juz dzielonym.
Obserwować czy sytuacja znowu bedzie miała miejsce.

Musi dobierać odpowiednie obciazenia i robic odpowienie przerwy miedzy seriami.
Moze to byc przetrenowanie, lub co gorsza mógł uszkodzic sobie staw barkowy.

Niech poprostu zacznie ćwiczyc "normalnie" i prawidłowo sie odzywia.
Jezeli sytuacja dalej sie bedzie powtarzac to tylko lekarz.
  • 0
I just fire a go bun dem
I just a fire a go dun dem.......

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(
Mi to wygląda na zwykły brak sił. Sam czasami nie kończe serii i blokują mi się barki (musze powykręcać z ciężarem nad glową żeby kostki wskoczyły na swoje miejsce). Może jemu też się blokują stawy i nie ma siły (sam przed ten bark bym sobie upuścił hantel, przy wyciskaniu głową w dół, na klatke zniosłem hantel do pozycji wyjściowej i poszedł w góre). Moja rada:
- niech odpuści sobie siłke na 1-2 miesiące
- rozpisz mu plan ogólnorozojowy (albo zaproś go na forum)
- jak mu to tak dokucza to niech sprubuje z maściami typu: Lioton1000, Fastum itp.
  • 0
Dołączona grafika

krzychu k-ce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(
no wiecie apropos "Najzywaczjeniej w świecie powinien chłopak sobie odpocząć ok 1miecha od ćwiczeń." no juz 9 miechow niecwiczy a nadal go boli i na silke niechce wracac(mimo ze go namawiam) a wiecie:lekarz: to troche dziwne ze mu rezonans nic niewykryl , niesadzicie :excl: ???? :D

a chudy "blokują mi się barki (musze powykręcać z ciężarem nad glową żeby kostki wskoczyły na swoje miejsce)."?????????????????????jak to robisz i na czym to polega to "wykrecanie"?? :D :D
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(
Barki mi się blokują tak jakby kość zaparła się o kość, a wykręcanie polega na przekręceniu barku, albo poruszaniu tak żeby kość wskoczyła na swoje miejsce, to nie boli ale jest uciążliwe.
  • 0
Dołączona grafika

krzychu k-ce
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(

Barki mi się blokują tak jakby kość zaparła się o kość, a wykręcanie polega na przekręceniu barku, albo poruszaniu tak żeby kość wskoczyła na swoje miejsce, to nie boli ale jest uciążliwe.


:D :D :D dla ciebie to moze latwe :D co ty to z cieżarem na barkach robisz czy bez??

ps. sorki za tamten temat ale naprawde mnie wkurzyl... no ale skoro takie cos zasmieca to dobra :D :D
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(
Robie z ciężarem nad głową.
  • 0
Dołączona grafika

wilk007
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: skutki zlego cwiczenia;(

no wiecie apropos "Najzywaczjeniej w świecie powinien chłopak sobie odpocząć ok 1miecha od ćwiczeń." no juz 9 miechow niecwiczy a nadal go boli i na silke niechce wracac(mimo ze go namawiam) a wiecie:lekarz: to troche dziwne ze mu rezonans nic niewykryl , niesadzicie :excl: ???? :D

a chudy "blokują mi się barki (musze powykręcać z ciężarem nad glową żeby kostki wskoczyły na swoje miejsce)."?????????????????????jak to robisz i na czym to polega to "wykrecanie"?? :D :D

decyzje powinien podjąć ortopeda.!!!jak go barki napi.....lają to może mieć zespół bólowy obręczy barkowej albo np.zwyrodnienia stawu barkowo -obojczykowego.tu potrzebna jest rehabilitacja z obciążeniem lub bez w zależności od stopnia uszczerbka na zdrowiu.a jak ortopeda nie pomoże to są jeszcze ortopedzi -traumatolodzy specjalizujący się w ortopedi urazowej.a sztrzelanie w stawach to najczęściej problem mazi stawowej i ciężkich treningów-czsami warto odpocząć od treningów bo nie wyleczone kontuzje pogłębiają się a to może prowadzić to zwyrodnienia stawów a to już nie przelewki.co do bica to jak według mnie klasyczne przepalenie mięcha albo niedostosowanie ciężaru do swoich możliwości.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024