Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porada - wszystko opisałem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Porada - wszystko opisałem
1)wiek 17
2)wzrost ok 178
3)waga ok 60 nie mam wagi w domu :(
4)Stopień zatłuszczenia - brak
5)Metabolizm Bardzo szybki :D
6)Cel suplementacji: masa, rzeźba ( chyba wszystko :D )
7)Staż treningowy - Zaczynam chce fachowo zaczać!
8)Czy już brałeś jakieś suplementy/odzywki? Nic takiego nie brałem
9)Czy przestrzegasz diety? Nie mam jej ustalonej ( chce aby mi w tym pomoc :) )
10)Ile pieniedzy możesz wydać? No nie wiem do 150zł ale bez przesady :D Tylko potrzebne odrzywki!

Tak jak napisałem chciał bym porade. No i coś z dietą trzeba pomyśleć jakie produkty są dla mnie najlepsze i w jakich ilościach ( jeżeli ktoś wie to prosze niech napisze :) )
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
wiec tak...dieta...wysokowęglowodanowa bez wątpienia nie napisales jaki metabolizm ale wniskuje ze bardzo szybki wiec dieta wysokoweglowodanowa bedzie idealna...masz podwieszone dla Twojej wagi to bedfzie chyba pierwsza jesli dobrze pamietam... dalej jesli chcesz profesjonalnie to zakup gainera ( odzywka weglowodanowo-bialkowa ) lub np. carbo ( same wegle ) do tego obowiazkowo witaminy... trening ... zacznij ogolnorozwojowym a potem normalnie na mase ...i na koniec potrzebne produkty... kasza ryż ciemne pieczywo owoce tunczyczek jak lubisz platki owsiane lub kukurydziane mleko...jakies jogurty maslanka kurczaki no nie wiem o czym zapomnialem jak cos to pisz...nara
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
trening ogolny rob 6-8tyg......wez diete z podwieszonych i witaminki kup tyle na poczatek starczy.....ewentualnie jak juz chcesz cos kupic to tego massa mozesz(jesli bedziesz mial braki w diecie) i/lub carbo i brac po treningu
  • 0
Be free.

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
Czyli na dzień dzisiejszy mam robić tak:

kasza ryż ciemne pieczywo owoce tunczyczek jak lubisz platki owsiane lub kukurydziane mleko...jakies jogurty maslanka kurczaki itp. Mam ogólnie takie rzeczy zjadać?

Do tego MASS XXL. Bo chyba tam są zawarte składniki bobudzające mase ciała :)

I witaminki... Ale jakie? :)

Przeczytałem to:

Ektomorfik osoba charakteryzująca się drobną budową ciała, chuda szyja, brak otłuszczenia, szybki metabolizm)

Założenia dietetyczne: ok. 2g białka na kilogram masy dziennie,
20% z białka 60% z węglowodanów oraz 20 % z tłuszczy
Ilość i wielkość posiłków: Jedz 5 średnich wielkościowo posiłków. Jedzenie większej ilości mniejszych posiłków może przyspieszyć prawdopodobnie już i tak szybki metabolizm

Suplementy: Gainery, odżywka białkowa. Spożywaj gdy nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiednich ilości składników odżywczych, jednak nie więcej niż 1-2 posiłki odżywkowe dziennie. Kreatyna czasem się również może przydać do zwiększenia Twojej siły i przyzwyczajenia mięśni do ciężkiej pracy
Rzeczy, których się wystrzegaj: Spalanie tłuszczu, stres
Informacje do zapamiętania: Nie opuszczaj posiłków-jedz co 2-3 godziny, pij przynajmniej 3-4 litry wody dziennie.
Korzystaj z wysokiej klasy produktów białkowych, spożywaj jak najwięcej pełnowartościowych węglowodanów oraz nie unikaj tłuszczy - powinieneś dostarczyć nawet do 2000 kalorii by wyjść na 100% z deficytu kalorycznego i porządnie przybierać na wadze ! Tak samo ważnym elementem w diecie ektomorfika jest posiłek przedtreningowy oraz potreningowy. Spożycie posiłku bogatego w węglowodany i białko przed treningiem pomoże Ci zredukować jak najbardziej katabolizm podczas ćwiczeń, podobny posiłek spożyj tuż po treningu (trochę węglowodanów prostych + mała ilość białka od razu po treningu oraz później posiłek bogaty w węglowodany złożone oraz białko, taki sam jak przedtreningowy). Tak samo możesz dodać trochę tłuszczy nasyconych-jedzenie steku i jajek na pewno nie wyjdzie na złe-jednak ogólnie unikaj tego rodzaju tłuszczy. Jedz dużo, a będziesz duży.


Jak będe stosować MASS XXL to nie musze stosować Gainerów?
I jeszcze jedno czy mam kupić Białko takie jak tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ??

20% białka to będzie ok - 120g dziennie tak?
60% węglowodanów to - 360g dziennie tak?
20% tłuszczu to będzie ok - 120g dziennie tak?

A czy jak będe brać MASS XXL to nie "przedawkuje" tych substancji?
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
mass to gainer ;-)
tluszczu zmniejsz do ok60gr
zamiast kupowac bialko kup wiecej gainera
nie przedawkujesz......nie mozna przedawkowac skladnikow odzywczych :P
chociaz skutkiem tego moze byc tkanka tluszczowa :P
ale w diecie na mase chodzi o to by miec nadmiar kalorii
  • 0
Be free.

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
MASS XXL to jest gainer.
Nie kupuj tego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest zarcie dla zwierzat
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
No dzięki a co z tym? Mam dziennie spozywać tyle białek, węglowodanów, tłuszczy?

20% białka to będzie ok - 120g dziennie tak?
60% węglowodanów to - 360g dziennie tak?
20% tłuszczu to będzie ok - 120g dziennie tak?

a i jakieś witaminki miał być :) tylko nie wiem jakie :cry:


A i jeszcze jedno może zna ktoś produkty w których jest najwięcej

a) białka
B) węglowodanów
c) tłuszczu
  • 0

djczad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
NA pamięć na pewno nie ale w dziale odżywianie jest ładny spis tabel z tym co Cie interesuje czyli co ma ile tł/bi/węg :)
Witaminki całkiem zwyczajne - kup sobie taki zestaw typu Vigor albo coś w tym stylu.
Białko(to z Allegro) zdecydowanie nadaje się do śmieci wiec nie kupuj takich wynalazków tylko firm znanych(trzeba odżałować te parę złotych, zamiast potem narzekać że nie daje efektów to super tanie g...)
Co do białek/węgli/tłuszczów to zajrzyj do działu odżywianie do podwieszonych diet i bedziesz miał czego ile masz jeść żeby było dobrze :)
  • 0

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
No dobra dzięki. Właśne nie wiedziałem o jakie witaminy chodzi ale już wiem dzięki :)

A co do jedzenia to ma wyglądać to tak? ( z tego co przeczytałem chodzi mi o potwierdzenie )

20% białka to będzie ok - 120g dziennie tak?
60% węglowodanów to - 360g dziennie tak?
20% tłuszczu to będzie ok - 120g dziennie tak?
  • 0

djczad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
Na pewno to nie bedzie to tak jak mówisz - 120g tłuszczu? To chyba jak chcesz zdobywać mase tłuszczową :)Wyliczenie jest błedne i na pewno nie możesz się nim kierować. Musisz określić jaki jest cel twojego treningu(zakładam że masa) tak więc wejdź na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tam masz przykładowe diety. Dobierz taką żeby pasowała do aktualnej wagi i pod koniec diety( każdej jaka tam jest podana) jest poweidziane ile Ci potrzeba danego składnika(wegli, białka, tłuszczu)
  • 0

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
Przeczytałem i mam zakupić coś takiego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To o to chodzi?

A i jeszcze jedno jak zakupie MASS to ile mam tego jeść dziennie? Czy to ma być jednorazowo czy dawkowo co pare godzin?
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
jesli kupisz gainera to carbo nie kupuj szkoda kasy a na przyszlosc kupuj lepszej firmy produkty...gainera jesz standardowo tak : 45 minut przed treningiem i 30 po i jak chcesz to miedzy posilkami tez mozna...tak zeby wyszly maxymalnie 4 porcje po 50 gram
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

djczad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
Pamiętaj że Gainer jest uzupełnieniem posiłków w składniki wiec jak bedziesz miał dietę i bedziesz się jej trzymał bedzie on potrzebny sporadycznie (czytaj-> dieta to podstawa a supelementy to pomoc :) No chyba że masz w diecie że musisz jeść odżywkę(no i tu jest kolejna rzecz - zależy czy masz kase czy nie bardzo bo jak masz kase to lepiej jest kupić oddzielnie CArbo i oddzielnie białko.Ale sądze żę jak na start to wystarczy jak zainwestujesz w Mass'a i bedziesz sie trzymać diety) Stosowanie i Mass'a i innych odżywek masz opisane na opakowaniu ale przejrzyj wcześniejsze posty(dużo tego było wcześniej) i zasadniczo trzeba powiedzieć że zależy od twojej diety i tego czego i ile bedzie Ci brakowało. Jak kupujesz suple to faktycznie jakiejś lepszej firmy wybieraj - Olimp,Vitalmax itd a nie jakieś takie....Zawsze to lepiej dołozyć parę złotych i mieć pewność że to coś dobrego. :)
  • 0

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem

jesli kupisz gainera to carbo nie kupuj szkoda kasy a na przyszlosc kupuj lepszej firmy produkty...gainera jesz standardowo tak : 45 minut przed treningiem i 30 po i jak chcesz to miedzy posilkami tez mozna...tak zeby wyszly maxymalnie 4 porcje po 50 gram


A na ile wystarcza przeciętnie 3 kg opakowanie?
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
zalezy ile bedziesz siorbal...jesli 2 razy po 50 gram to mozesz sobie obliczyc ze styknie Ci n 30 dni... napisz ile razy dziennie chcesz brac czy tylko po i przed treningiem czy tez miedzy posilkami...
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Porada - wszystko opisałem
Właśnie nie wiem jak będzie bebrze? Jak będzie optymanie przy treningach to będe tak brać jak za mało to i w przerwie z posiłkami.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024