Skocz do zawartości


Zdjęcie

porada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_pablod1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

porada
mam ciut ponad 3 dyszki
kiedys trenowalem boks i kickb. to bylo ponad 10lat temu
teraz chce wybrac aikido lub karate - poradzcie mi co lepsze i dlaczego wybrac aikido
prosze o dpowiedż ludzi którzy mają z tym do czynienia juz jakis czas i mają pewne doświadczenie
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada

mam ciut ponad 3 dyszki
kiedys trenowalem boks i kickb. to bylo ponad 10lat temu
teraz chce wybrac aikido lub karate - poradzcie mi co lepsze i dlaczego wybrac aikido
prosze o dpowiedż ludzi którzy mają z tym do czynienia juz jakis czas i mają pewne doświadczenie

Kto jest twoim idolem i dlaczego właśnie Lenin? :wink:
Przede wszystkim napisz, czego oczekujesz od treningu. Co chcesz osiągnąć dzięki ćwiczeniu aikido czy karate?
Bo w zależności od punktu widzenia karate jest lepsze od aikido lub odwrotnie. :)
  • 0

budo_pablod1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
mam dosc zwykłej nap...lanki , chce uczyc sie czegos co mnie naprawde wciągnie ,
od treningu oczekuje max wysiłku, pewnej rywalizacji, relaksu, nauki skutecznych technik , odcięcia sie od szaroci dnia codziennego, fajnej atmosfery i nie wiem nadal co wybrac :!:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada

mam dosc zwykłej nap...lanki , chce uczyc sie czegos co mnie naprawde wciągnie ,
od treningu oczekuje max wysiłku, pewnej rywalizacji, relaksu, nauki skutecznych technik , odcięcia sie od szaroci dnia codziennego, fajnej atmosfery i nie wiem nadal co wybrac :!:

Zaraz, zaraz, to chcesz wysiłku czy relaksu? Czy może po prostu chcesz się zmęczyć, żeby poczuć się lepiej?
Myślę, że karate by ci pasowało, ale "karate karatu nierówne". :)

Aha, jak napiszesz skąd jesteś, to może będzie łatwiej coś doradzić.
  • 0

budo_pablod1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
relaks dla umyslu poprzez wysilek fiz. - dokladnie tak
jestem z Lublina
jesli karate to jaki styl
czy w aikido i karate mozna posparowac
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
W aikido nie ma sparringow ani zawodow. Wiec jesli to dla ciebe wazne, to szukaj czegos innego. Za to w zaleznosci od instruktora, mozna niezle dostac w kosc fizycznie, przy zachowaniu duzego relaxu psychicznego. A czasem tylko duzo gadaja, dlatego radzilbym pochodzic po roznych dojo osobisie i wybrac co ci pasuje. Metodologia nauczania aikido jest kompletnie inna niz SW gdzie sa zawody. Poza tym w aikido wykonujesz cale mnostwo cwiczen bezuzytecznych bezposrednio z punktu widzenia walki, za to rozwijajacych rozne dziwne cwchy charakteru, jak intuicje, empatie, uzywanie miesni w sposob rozkurczony w momencie wysilku fizycznego zamiast je skurczac...itd....echniki sa trudne i trzeba nastawic sie na uczenie bardzo techniczne. Jest duzo roznych rzutow ,dzwigni i rozwija sie ogolnie dosc sprezyste cialo zamiast sztywniactwa na stare lata :wink: Sa roznorodne cwiczenia z bronia(1.5m kij, drewniana podobizna miecza oraz drewniany noz.)

narA
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
To zależy na którę z wymienionych przez ciebie rzeczy chcesz postawić.
Jeżeli interesuje Cię bardziej wygimnastykowanie i sprawnośc na długie lata to wybierz aikido, poza tym ukemi przydają się nie tylko na macie, ale na prykład w jeździe na rolkach itp. Jeżeli natomiast stawiasz na realność technik pod kątem walki walki na ulicy to raczej aikido się do tego nie nadaję. Jeżeli byłeś dobry w boksie i kickboxingu to raczej nie ma sensu isć na karate. Będziesz musiał likwidować wiele nawyków odnośnie poruszania, balansowania, przeplatania a skuteczności i tak raczej nie poprawisz. Nie zrozum mnie źle nie krytykuje karate, ale uważam że nie ma sensu oduczać się wielu przydatnych nawyków i zastępować ich znacznie dłuższymi ruchami.
  • 0

budo_pablod1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
Szczepan, edwin dzięki za informacje
Moin zdaniem do walki na ulicy wystarczy refleks szybkie i mocne proste, odwaga i wyobrażnia ale nie o to mi chodzi juz jestem za stary na uliczne bójki i szukam czegos innego
U kogo w Lublinie najlepiej rozpocząc treningi :?:
pod jakim adresem mogę zobaczyc jakies filmy o aikido
:?:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
* Jerzy Gorzeń 3 Dan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

* Ireneusz kołodziejak 3 Dan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam sekcje Jurka Gorzenia
Ale najlepiej to odwiedz obie sekcje i wybierz tą która Ci odpowiada.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: porada

Szczepan, edwin dzięki za informacje
Moin zdaniem do walki na ulicy wystarczy refleks szybkie i mocne proste, odwaga i wyobrażnia ale nie o to mi chodzi juz jestem za stary na uliczne bójki i szukam czegos innego
U kogo w Lublinie najlepiej rozpocząc treningi :?:
pod jakim adresem mogę zobaczyc jakies filmy o aikido
:?:


tu masz niezly adres:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest tam tez sporo badziewia, bo szczegolnie w Californii rozwinelo sie takie cos jak "new age" aikido, ktore kompletnie zatracilo cechy SW. Ale pare video moze byc. Za to sa rozne style, ktorych nie ma w Polsce.
Mozesz poszukac tez Google'm pod haslem video aikido :wink:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
prosto: tylko aikido , ponieważ jest to coś zupełnie innego i ciekawego, poza tym jeśli chodzi o uderzenia to nic lepszego niż boks i kick boxing nie zostało wymyślone, więc jeśli miałeś z nimi do czynienia to karate jest stratą czasu (z całym szacunkiem dla karateków)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
no wlasnie .. dlaczego Lenin.. ja ci radze.. rrób jak uważasz :-)))))))))))


Aiki
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
Nie ma większego znaczenia co wybierzesz tylko na jakiego nauczyciela trafisz. Jest mnóstwo rzeczy interesujących, którymi można sie zająć tylko kwestia jak
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
Melin M. ma rację najważniejsze jest jakiego nauczyciela wybierzesz, a nie konkretny styl. Nalepiej przejdż się to kilku sekcji to sam ocenisz. Najlepiej wejdź na matę, bo patrzenie z boku niewiele Ci da. Porozmawiaj też osobiście z instuktorem - przekonasz czy to nie żaden oszołom któremu wydaje się, że jest polsim Ueshiba. Poćwicz choć przez chwilę z kimś w hakamie (takie czarne portki) to zobaczysz czego możesz oczekiwać po dłuzszym treningu.

Powadzenia,
edwin
  • 0

budo_emi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: porada
Ćwiczę juz 3 lata w Lublinie i z czystym sumieniem mogę polecić Ci moją sekcję. Mamy bardzo dobrego trenera, miłą i serdeczną atmosferę. Treningi są dość wyczerpujące i można się wiele ciekawych rzeczy nauczyć.

Treningi odbywają sie w KS Lublinianka ul: Leszczyńskiego 19
Wiecej informacji powinno znajdować się na stronie którą pewnie juz widziałeś. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: porada

Nie ma większego znaczenia co wybierzesz tylko na jakiego nauczyciela trafisz. Jest mnóstwo rzeczy interesujących, którymi można sie zająć tylko kwestia jak


Święta racja!!

Pozdrawiam
Adam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024