Skocz do zawartości


Zdjęcie

OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Ksawier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
Witam..!!Zaczalem robic trening na masse!!Wyczytalem ze powinien on trwac od 4 do 8 tygodni!!Chce pociagnac na nim 8 tygodni i chcialbym sie zapytac kiedy dorzucic do tego treningu Mass XXL..(Waze 75,5 kg przy wzroscie 179 cm)..Jak zaczynałem trening na mase wazylem 74,1 kg..Nic nie bralem (staram sie przestrzegac diety i cwicze cwicze i cwicze)..

1)Wiec kiedy dorzucic do tego treningu mass xxl??
2)Ile kupic tej odzywki 4,8 kg czy 3 kg
3)Czy dobrze wyczytalem ze ten trening na mase powinien trwac od 4 do 8 tygodni


**4)Pytanie odbiegajace od tematu..==>Jakie sa najlepsze cwiczenia na grzbiet: Ja cwicze
-ściaganie drążka górnego wyciągu do klatki nachwytem (10-12) x 4
-wyprosty tłuowia na lawce rzymskiej (jak idzie łatwo to z obciązeniem) (10-12) x 4
-wiosłowanie sztanga w opadzie (10-12) x 4

Moze to jest zły zestaw cwiczen na ta partie jak proponujecie jakis inny to prosze napisac..!!..Dzieki i Pozdro..!![/b]
  • 0

wirus1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
1 to zalezy od diety jak jest dobra to nie potrzeba
2 dla twoich potrzeb do uzupełnienia dietu
3 dobrze wyczytałeś
4 moim zdaniem najleprze jest podciąganie na drązku
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
podciaganie jest dobre na szerokosc :-)
zmniejsz ilosc serii w tamtych cwiczeniach do 3 i doluz 3 serie podciagania :-)
  • 0
Be free.

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
Ksawier: witaj!
Odnośnie treningu to wyprosty zamień miejscem z wiosłowaniem.

Ad.1
W zależności od diety.
Ad.2
Proponowałbym 4,8kg (na dłużej styknie).
Ad.3
Tak, w niektórych wypadkach nawet 10tygodni... ale to rzadkość :-)

Jak dla mnie najlepsze to:
1. Podciąganie na drążku
2. Podrzut/rwanie - ciężkie do wykonania
3. Martwy ciąg - po prostu super...

CAVALIER: o ile kolega da rade się podciągnąć 8-12razy w serii. Jak nie, to niech stosuje swój plan (ma na szerokość pleców - ściąganie drążka wyciągu górnego - szeroko trzymanego:-))

  • 0

Ksawier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
No ok!!Hmm..Zaczynam teraz 3 tydzien treningu na mase i planuje kupic Mass XXL i zaczac brac jak bede mial 5 tygodni treningu na masse za soba..!!Wiec teraz jeszcze 2 tygodnie pociagne na sucho..Co wy na to czy to dobry pomysl..??!!Acha i jak brać tego MASS-a..Wyczytalem zeby brac rano na czczo 60G..Potem przed treningiem 50G i na noc 60G z mlekiem..!!Proponujecie jakies inne stosowanie tej odżywki?? Jesli tak to prosze o rade..z gory dzieki..!!acha i planuje sobie dokupic jeszcze jakies witaminki (centrum witamin i brac to do sniadania i do kolacji)..!!
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
jak dla mnie dobry pomysl z poczekaniem z gainerem bo zobaczysz czy diete masz dobra......
bierz go miedzy posilkami i np 50gr 2-3razy dziennie zalezy od diety.....i na noc nie bierz bo Cie otlusci.....
witaminy to dobry pomysl i wystarczy raz dziennie do sniadania :-)
  • 0
Be free.

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
martwy ciag jest dobrym cwiczeniem ale nie wplywa na szerokośc plecow,
trening na mase miesniowa moze trwac nawet i 2 lata do uzyskania odpowiedniej masy ciala warunkiem jest zmienianie cwiczen co 6 - 8 tyg. poniewaz organizm przyzwyczja sie do cwiczen i potzrbuje nowych bodzcow.
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
wagraf i jak sa przerwy regeneracyjne zeby nie zakatowac sie:P
  • 0
Be free.

Ksawier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
Cześć Wagraf..!! Dobrze wiem że "Martwy Ciąg" jest dobrym ćwiczeniem..Ale zważ na to że ja dopiero zacząłem przygodę z tym sportem a to ćwiczenie jest przeznaczone dla bardziej zaawansowanych..Ale jestem tego pewien że znajdzie się ono w moim planie treningowym gdy tylko bardziej wgłębie sie w ten sport i będę miał już jakiś staż za sobą..Hmm co do tego co napisałeś że trening na masse może trwać nawet 2 lata, to może właśnie zmienie plan treingowy po 8 tygodniach i w nim właśnie znajdzie się choćby proponowany przez Ciebie "Martwy Ciąg"..!!

A teraz jeszcze raz prosze o wypowiedzenie sie na temat spożywania Mass XXL..Powiem wam że nie mam jakiejś dokładnej diety i chcę ja wspomóc tą odżywka..Oczywiście stosuje jakąś prowizoryczną diete w granicach moich możliwości,gdyż dużo czasu spędzam poza domem!! Ale płatki kukurydziane z mlekiem, ryż, mięso białe, ryby w oleju, tuńczyki itp..JEM..!! Więc jeśli nie mam jakiejś dokładnej diety tylko taką prowizorkę to w jakich dawkach powinienem jeść MASS-a i ile razy dziennie, w jakich porach??..Dzieki..Pozdro Chłopaki..!!
  • 0

Piotrek19h
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
Ja stosuje Mass XXL, jak na razie zjadlem 2 kilo i kupuje nastepne. A co do pory spożywania i ilosci to jadlem go tak: w dni treningowe 1 godz. przed treningiem 50g, po treningu tak z pol godziny tez 50g a pozostalą porce po kolacji(nie mam skołonnośći do odkladania sie tluszczu). A w nietreningowe przed lub po sniadaniu(lepiej po)1 porcje50g i po kolacji drugą 50g(w nietreningowe jem 2 bo to szybko schodzi a nie zawsze bede mial kase zeby dokupić :):) Szczerze go polecam bo to swietny gainer !!!
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
problem z martwym ciągiem jest taki ze nawet osoby ktore cwicza 5 lat moga zrobic sobie krzywde podczas tego ćwiczenia.
chodzi mi o to ze jezeli ktos od oczatku (na malych ciezarach) nauczy sie zle wykonywac zle to cwiczenie i nikt tego nie skoryguje to zawsze jest ryzyko kontuzji, ale jezeli ktos od poczatku bedzie mial osobe ktora bedzie korygowala zle ustawienie organizmu to mozna to cwiczenie wykonywac przez mniej doświadczone osoby oczywiscie z odpowiednio dobranym obciazeniem.

co do stosowania XXL moze zadaj to pytanie na forum suplementy lub odzywianie,

trening regeneracyjny jest jak najbardziej wskazany
  • 0

post
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Rower, alkoholizm, wszystko co się da spalić

Napisano Ponad rok temu

Re: OdNoŚnIe TrEnInGu Na MaSe..
Według mnie właśnie
Martwy ciąg
przysiady
drążek
roxx :)
teraz chce się nauczy rwania i podrzutu. Na razie walcze z sztangą i małym obciążeniem :) ściągnąłem sobie pare avików, ale chciałbym znaleźć jakiś z boku żebym mógł się temu lepiej przyjrzeć:). Może ktoś coś takiego gdzieś widział ? :)
pozdrawiam

ps. ćwicze dopiero 4 miechy i wcale nie uważam, że martwy ciąg czy przysiad dobrze wykonywany jest kontuzjogenny :)
  • 0
Seven Nation Army couldn't hold me back

Najgorzej jest być nikim,dla kogoś,
kto dla Ciebie jest wszystkim

pozdro



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024