Skocz do zawartości


Zdjęcie

Armageddon - ramiona!


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

WBD

  ziomal

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4088 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:pół­-światek
 • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Armageddon - ramiona!
..: Armageddon - ogromne ramiona :..


Czytając ten artykuł odłóż na bok wszystkie marzenia o symetrii. Prawdziwym celem, jest to, aby Twoje ramiona urosły do rozmiarów tak potężnych, że aż strasznych. Daj sobie spokój z estetyką. Kulturysta nie ma nic wspólnego z wydelikaconym chłoptasiem o różowych paluszkach. Jest natomiast z natury rzeczy i z konieczności uosobieniem brutalnej masy mięśniowej o potwornie i wręcz piekielnie rozwiniętych ramionach, tak dużych, że napawają obrzydzeniem wszystkich, którzy je ujrzą. To dla niego, zdecydowaliśmy się stanąć w obliczu ARMAGEDDONU. Tytuł artykułu nie był w zamierzeniu grą słów (arm po angielsku znaczy ramię, przyp. tłum.). Ma natomiast być niczym ostateczna rozgrywka, ostatnie słowo, decydujące posunięcie w sprawie potężnych ramion. To poważna rzecz. W tym specjalnym wydaniu wzięliśmy pod uwgę każdy aspekt dotyczący wzrostu mięśni ramion, przeanalizowaliśmy każde ćwiczenie na tę partię umięśnienia, zsumowaliśmy wszystko a następnie poddaliśmy to obróbce kolektywnemu redakcyjnemu intelektowi. Tak powstał "Armageddon", sześciotygodniowy program składający się z dwóch trzytygodniowych faz zawierających Priorytetowe Zasady Treningowe Weidera.
Podzieliśmy muskulaturę rąk na cztery oddzielne grupy - tricepsy, bicepsy, mięśnie ramienne i przedramiona po to, aby określić ćwiczenia niezbędne do uzyskania optymalnego wzrostu włókien mięśniowych. Na dwie fazy programu treningowego składa się 16 ćwiczeń. Trzy z nich są stosowane zarówno w fazie pierwszej jak i drugiej. Każdej fazie przepisujemy 8 ćwiczeń: trzy na tricepsy, dwa na bicepsy, jedno na mięśnie ramienne i dwa na mięśnie przedramion.
Program treningowy "Armageddon" rzuci Cię w kierunku spełnienia możliwości rozwoju twoich ramion, ale najpierw musisz zapoznać się z kilkoma podstawowymi uwagami...: Twoje ramiona nigdy nie mogą byc za duże. :..


Sekretnym życzeniem każdego kulturysty jest mieć największy na świecie grzbiet, klatkę, barki i nogi. Jest jeszcze coś czego pragnie on najbardziej. Gotów byłby dać się zabić byleby tylko mieć ramiona dwukrotnie większych rozmiarów w porównaniu do innych grup mięśniowych. Każdy normalny facet, który ćwiczy nie chce osiągnąć doskonałej sylwetki lecz nadludzkie rozmiary tak przerażające, że odstraszą od niego wszystkie formy życia. Która grupa mięśniowa symbolizuje najbardziej taką potęgę? Ramiona. Jedynie potączenie siły ramion i dłoni potrafi zmiażdżyć czaszkę lub połamać kości besti, a im większe są twoje ramiona tym bardziej obrazowo daje się to przekazać...: Rozmiar ramion to objętość a nie kształt. :..


Zapomnij o próbach rozwinięcia bicepsów tak wypiętrzonych jak u Robby'ego Robinsona lub okrągłych jak u Arnolda Schwarzeneggera. Te własności określają warunki genetyczne i są one uzależnione również od wyjątkowego położenia punktów zaczepienia mięśni. Poza tym rozmiar to nie kształt, wysokość czy szczyt, to objetość. W tym programie treningowym myśl jedynie o masie. Oznacza to pompowanie tricepsów, bicepsów, mięśni ramiennych i przedramion i jeśli nie będziesz ich wszystkich ćwiczył do końca, nie będziesz miał dużych ramion...: W każdej serii ćwicz do wyczerpania. :..


To jest tautologia. W naszym "Armageddonie" każda seria z definicji zmierza do wyczerpania. To jest walka do końca. W dalszej części artykułu wyłożymy przed tobą uniwersalą prawdę o dużych ramionach a ponieważ uniwesalna prawda jest logiczna w swojej prostocie nie ma już nic więcej do dodania jak tylko to, że prostota jest łatwa. To jest jak bokserski nokaut, jak walka przeciwko słabości niesmiałości. To odwaga przeżycia przejmującego bólu od zimnych, okrutnych ćwiczeń z wolnymi ciężarami wygrzebanych z popiołów historii. To nasz "Armageddon".

Program ćwiczemowy "Armageddon'" jest potężnym przykładem działania jednej z PODSTAWOWYCH ZASAD WEIDERA - ZASDY PRIORYTETU W TRENINGU.

Aby dać mięśniom ramion potężną dawkę wysiłku trzeba im nadać priorytet w ćwiczeniu. Oznacza to trenowanie tej partii umięśnienia na osobnej sesji treningowej bez tracenia energii na inne grupy mięśniowe. W tym programie idziesz do klubu z wypoczętymi mięśniami rąk po to aby je za pomocą określonych ćwiczeń niemal spalić. Tylko mięśnie rąk.

Wskazówki niezbędne do pełnego wykorzystania programu "ARMAGEDDON".


- Sześć tygodni podzielone na dwie trzytygodniowe fazy - to wszystko co zalecamy. Dłuższy okres może spowodować zjawisko spalania tkanki mięśniowej.

- Faza pierwsza (patrz Tabela Pierwsza) wprowadzi cię w intensywny trening mięsni ramion i przedramion.

- Faza druga (Tabela Druga) zwieksza "ciepłotę" ćwiczeń jeszcze bardziej kiedy zmniejszasz liczbę powtórzeń i jednoczesnie dokładasz obciażenia.

- Program jest tak pomyślany aby pracowały wszystkie mięśnie rąk - od nadgarstkow aż po barki. Opracowano to w celu uzyskania równowagi umięsnienia.

- W obu fazach treningowych zalecamy, aby ćwiczenia na bicepsy i tricepsy wykonywać na przemian. Ćwiczenie w ten sposób pozwala na używanie większych obciążeń podczas trwania całego treningu, ponieważ mięśnie szybko się nie zmęczą.

Jesli na przykład bedziesz wykonywał trzy ćwiczenia na tricepsy po kolei to siła twoich tricepsów w tym trzecim ruchu będzie już znacznie zmniejszona. To się nie stanie jeżeli będziesz robił ćwiczenia na bicepsy i tricepsy na przemian. Inną korzyścią płynącą z takiej metody jest to, że krew będzie napływać do całych ramion. Przyczyni się to do zwiększenia procesu wzrostu tkanki mięśniowej.

- Poza rozgrzewką każda seria powinna być wykonywana do momentu osiągnięcia stanu wyczerpania mięśni. Fizycznie po zakończeniu takiej serii nie powinieneś być zdolny do wykonania jeszcze jednego powtórzenia. Jeżeli pokonasz ustalony limit ruchów, zwiększ wtedy obciążenie, aby wyczerpać mięśnie przy określonej liczbie powtórzeń.

- Nie zwiększaj zbytnio tempa. Odpoczynek po serii (od 90 do 120 sekund) powinien dawać zdolność wykonania następnej serii ruchow ze stuprocentową intensywnością.

- Zakres powtórzeń dla tricepsów jest nieco większy niż dla bicepsow. Tricepsy są większymi mięśniami niż bicepsy i dlatego potrzebują wiecej wysiłku aby pobudzić proces optymalnego wzrostu.

- Trening przedramion skłiada się z trzech superserii. Wykonaj jedną serię uginania nadgarstków podchwytem i natychmiast po jej zakończeniu zrób jedną serię uginania nadgarstków nachwytem. Przedramiona są poddawane wysiłkowi podczas ćwiczenia tricepsów jak i bicepsów. Z tego powodu mięśnie przedramion reagują najlepiej na dużą liczbę ruchów wykonywanych w superseriach.

- Mówimy o priorytecie treningu ramion, a nie o trenowaniu ich z wyłączeniem innych grup mięśniowych. W ostatniej częsci naszego programu pokazujemy jak można połączyć trening pozostałych partii ciała z naszym "Armageddonem".

Tabela pierwsza:

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Prostowanie tricepsów w leżeniu 2* 20
3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramion ze sztangą 1* 20
3 10,8,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 12,10,8
Bicepsy Uginanie ramienia w podporze 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 12,10,8
Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni 3 12,10,8
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.
Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.
Tabela druga:

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Tricepsy Wyciskanie na ławce z wąskim uchwytem 2* 20
3 10,8,6
Bicepsy Naprzemienne uginanie ramion na ławce 1* 20
3 8,6,6
Tricepsy Wyciskanie na wyciągu do dołu 3 10,8,6
Bicepsy Uginanie ramionna modlitewniku 3 10,8,6
Tricepsy Prostowanie rąk ze sztangą nad głową 3 10,8,6
Mięśnie ramienne Uginanie ramion nachwytem 3 8,6,6
Przedramiona Uginanie nadgarstków podchwytem w superserii z Uginaniem nadgarstków nachwytem 3 12

*-Rozgrzewka z lekkim obciążeniem.
Uwagi: Wykonuj ten zestaw ćwiczeń dwa razy w tygodniu. Oprócz serii rozgrzewającej każda inna ma doprowadzić do wyczerpania mięśni. Odpoczynek między seriami powinien wynosić od półtorej do dwóch minut.
Aby wspomóc intensywność tego specjalistycznego programu treningowego na mięśnie ramion, sugerujemy rozdzielenie treningu pozostałych grup mięśniowych na dwie części. Ćwicz każdą grupę raz w tygodniu za pomocą podstawowych ruchów. Oto proponowany przez nas podział treningów innych partii ciała.
Trening pierwszy:

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Seria Powtórzenia
Brzuch Spięcia 3 15
Grzbiet Podciągnięcia sztangi w opadzie 3 8-10
Ściąganie wyciągu górnego z przodu 3 8-10
Barki Wyciskanie z przodu na siedząco 3 8-10
Wznosy ramion ze sztangielkami bokiem 3 8-10Trening drugi:

Grupa mięśniowa Ćwiczenie Serie Powtórzenia
Łydki Wspięcia na palcach stóp stojąc 3 12
Czworogłowy ud Przysiady ze sztangą 3 8-10
Wyciskanie nogami 3 8-10
Dwugłowy ud Uginanie nóg w leżeniu 3 12
Klatka Wyciskanie na ławce skośnej 3 8-10
Rozpiętki na ławce poziomej 3 8-10Rozkład treningów:

Dzień Grupa mięśniowa
1 dzień Trening pierwszy
2 dzień Armageddon
3 dzień Odpoczynek
4 dzień Trening drugi
5 dzień Armageddon
6 dzień Odpoczynek
7 dzień Odpoczynek


Nie ćwicz innych partii ciała z taką samą intensywnością jak mięśni rąk. Seria nie może się kończyć wyczerpaniem mięśni, powinieneś zostawić zapas jednego lub dwóch powtórzeń. Umożliwi to regenerację sił po każdorazowym "Armageddonie" i utrzyma resztę ciała w należytej kondycji. Zachowaj największą intensywność do ćwiczenia mięśni rąk. Zauważ również, że po tym treningu jest zawsze przynajmniej jeden dzień odpoczynku. Ma to na celu spowodowanie polepszenia cyklu wzrostu regeneracyjnego w stosunku do umięśnienia ramion i przedramion.

Źródło: jakaś strona ;-)
 • 0

avanger
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3006 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
thx WBD ;)

PS. to co napisali w akapitach 1 i 2 - smieszy mnie :D np.:

aby Twoje ramiona urosły do rozmiarów tak potężnych, że aż strasznych
i z konieczności uosobieniem brutalnej masy mięśniowej o potwornie i wręcz piekielnie rozwiniętych ramionach, tak dużych, że napawają obrzydzeniem wszystkich, którzy je ujrzą

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

PS2. WBD co sadzisz o zmniejszeniu dl. fazy 1 i 2 zeby byly po 2 tyg. ??
 • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-Grzegorz-
 • Użytkownik
 • Pip
 • 34 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!

aby Twoje ramiona urosły do rozmiarów tak potężnych, że aż strasznych
i z konieczności uosobieniem brutalnej masy mięśniowej o potwornie i wręcz piekielnie rozwiniętych ramionach, tak dużych, że napawają obrzydzeniem wszystkich, którzy je ujrzą


mnie ten styl podany wyzej pachnie jakimis kolorowymi gazetkami typu "flex" itp
 • 0
Pozdro

WBD

  ziomal

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4088 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:pół­-światek
 • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Avanger: osobiście nie stosowałem treningu, i jestem takiemu czemuś przeciwny, jest on bardzo intensywny.
 • 0

avanger
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3006 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!

jestem takiemu czemuś przeciwny

paciemu ??

(dlatego, ze jest tak intensywny ?? - myslisz, ze moze miec to wplyw na pozniejsze osiagniecia ???? )
 • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WBD

  ziomal

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4088 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:pół­-światek
 • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Mam na myśli, możliwość - przetrenowania się!
Zresztą nie przyjrzałem mu się tak dokładnie, jak znajdę czas to to uczynię.
Pozdrawiam!

 • 0

avanger
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3006 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
no dzisiaj jestem wykonczony... sprawdzalem ten trening...
faktycznie bardzo intensywny i wyczerpujacy :roll:
nie polecam osobom poczatkujacym, nie posiadajacym odpowiedniego stazu !!

BTW: podoba mi siem (ta intensywnosc) :P sprawdzimy go :twisted:
(skracam faze 1i 2 do 2tyg., lacznie 4tyg.)
dodam, ze wzmacniam siem mass xxlkiem, zma, cla :D
podziele siem wynikami ;)
 • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WBD

  ziomal

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4088 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:pół­-światek
 • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Czekam na rezultaty :)
 • 0

avanger
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 3006 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
jak narazie jestem zadowolony - ok.7-8mm w 2tyg. !!!!
a musze dodac, ze niestety nie moglem stosowac rygorystycznej diety + zma bralem po tr. armageddon + cla -nie bralem jesio + gainer przed i po tr.
i najwazniejsze po 1szym tyg. mialem wielkie chlanie (juwenalia w kraku ;)) wiec na pewno moglo byc lepiej :roll:

dobry tr. na lapki, ale powiem jesio raz - nie dla poczatkujacych !! (trzeba miec odpowiednia adaptacje - w przeciwnym razie mozna siem przetr.)

PS. i sila ladnie na lapki idzie :D
 • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WBD

  ziomal

 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 4088 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:pół­-światek
 • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Avanger: ja na hst w pierwsze 2 tygodnie walnąłem 1cm... :-)
Podwieszam temat...

 • 0

RaH
 • Użytkownik
 • Pip
 • 16 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:Chełm

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
w sumie po 2 fazach ile przybło??
 • 0

JuniorWB3

JuniorWB3
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPip
 • 122 postów
 • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
ja sotosowalem go przez 4 tyg!! ruszyłem 1cm puźniej już non stiop stalo!! teraz robie normalbny trening i ruszylo 0,5cm!!! :hyhy: :hyhy: niedługo znów zaczynam Armagedon!! Dla mnei 4 tyg armagedonu starczyło w zupełności!! ;)

JuniorWB3

JuniorWB3
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPip
 • 122 postów
 • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
kurwa sorry pojebały mi sie tematy!!!!!!!!!!! :[ :[ :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: :wstyd: fuck.....

Sebek780
 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 140 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Zainteresowania:Sport, muzyka oraz gry

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Wow... zestawienie niezłe. Ale ja nie chce mieć takich łap by straszyły :D
Więc spasuje :)
 • 0

Nemesis
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1404 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!

Ale ja nie chce mieć takich łap by straszyły

i nie bedziesz mial po tym takich napewno, to jest tylko taka reklama zeby tym treningiem pocwiczyc, wcale ci tak masakrycznie nie urosna
 • 0

kleszcz
 • Użytkownik
 • Pip
 • 24 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna
 • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
Mam jedno pytanie techniczne, co to jest - ,,Mięśnie ramienne Uginanie ramion z naturalnym ułożeniem dłoni'' czy chodzi o zastosowanie sztangi lamanej??
 • 0

Nemesis
 • Użytkownik
 • PipPipPipPip
 • 1404 postów
 • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Armageddon - ramiona!
naturalne ulozenie to takjakby wzdluz tlowia, wiec mysle ze to jest cos zwiazanego z mlotkowym
 • 0Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023