Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przedramiona jak rozbudować?


4 odpowiedzi w tym temacie

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Przedramiona jak rozbudować?

Witam.

Znacie jakieś ćwiczenia i jak trenować przedramiona aby uniknąć bólu/kontuzji? Po miesięcznej przerwie wróciłem do treningów i moje przedramiona są "jak nowo narodzone". Już nic nie boli i mogę normalnie ćwiczyć. Tu nasuwa mi się pytanie jak ćwiczyć/co zrobić aby ból nie powracał?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona jak rozbudować?
To zalezy co chcesz osiągnąć po przez trening czy zwiększać ich rozmiar czy siłę chwytu?
Przedramiona pracują przy każdym ćwiczeniu wielostawowym zwlaszcza gdy nie używasz wspomagaczy typu paski na nadgarstki i td
  • 0

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona jak rozbudować?

Chodzi o to, że moje przedramiona "mają" skłonności do szybkich nawrotów kontuzji/przetrenowania. To drugie pojęcie może jest przeze mnie mylone gdyż podczas wykonywania swojego treningu, który dla mnie wydaje się być optymalny mniej więcej w połowie wykonywania go strasznie czuję "spompowane"/twarde przedramiona i potem odczuwam ból (zazwyczaj objawia się po jakimś czasie zazwyczaj podczas robienia dipów/pompek i innych tego typu ćwiczeń) jakby w połowie przedramion po stronie małego palca w obu rękach. Wszystko zaczęło się jak zacząłem wykonywać dipy z ciężarem. Dawałem radę zrobić W5 +20kg to potem starałem się robić trening 5x5 i doszedłem do 30kg i nagle "dupa"... Przez pół roku zmagałem się z tym bólem lecz trenowałem dalej. Teraz jestem po dłuższej przerwie i jestem raczej w pełni zregenerowany i nie odczuwam tego bólu. Chciałem zrobić coś a dokładniej poznać ćwiczenia, które pozwolą mi tego uniknąć. 

 

Już sam nie wiem czy jest to wina zbyt intensywnego treningu? Czy za małe przerwy między treningami? Albo muszę bardziej się skupić na tej partii?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona jak rozbudować?
Myślę że Przedramiona są zbyt mało rozgrzane podczas treningu..
Dobrym sposobem na wzmocnienie przedramion jest podczas robienia Podciągania na drążku
Zwiększania grubosci chwytu np owiniecie drążka ręcznikiem wtedy automatycznie Przedramiona wykonują cięższa prace w porównaniu ze standarowa grubością drążka
  • 0

Bartosz99
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 4
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przedramiona jak rozbudować?

Zwis na drązku jest bardzo fajnym ćwiczeniem na wzmocnienie przedramion


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024